(vlastní) 4WS ... aneb z mého archivu

Založil Numbi2, 12.10.2006, 13:01:28

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Numbi2

Tak tyhle fotky jsem náhodou našel při dělání "datového" pořádku. Je to sice už pravěk mé tvořivosti, ale snad to bude stát za kouknutí  ;).  Jako základ sloužil set z mého roku narození 8860 Auto Chassis a přestavba byla čistě funkční, ne designová (tehdy to taky jinak moc nešlo :))

4WS (4 wheels steering) = Řízení všemi koly

Trocha teorie nikoho nezabije 8) a proto: jedná se o aktivní sytém řízení ve skutečnosti (hlavně) podle rychlosti jízdy. Ne tak u mě, prostě jsem původní trojstupňovou převodovku předělal na dvoupolohové řazení smyslu natáčení kol:
- nesouhlasné (první fotka), jinak taky parkovací mód (zmenšuje poloměr otáčení)
- souhlasné (druhá fotka), jinak taky mód krab (zvyšuje stabilitu při příčném přemístění)

Nebudu to dále více rozpitvávat, třeba až při diskusi. Jenom mějte na paměti:
- detaily dodám záhy (moc jich není - má to pevný převodový poměr) a sežralo mi to jenom dvě fotky
- tehdy ani teď jsem nekoukal jinam, takže jestli najdete něco lepšího, dejte vědět
- ano, opravdu to nemá volant ani sloupek řízení, na to tehdy už nebylo dost dílků a vůle   8)
- ano, je to strašně zaprášené, strašně se stydím, ale retušovat fotky kvůli tomu nebudu  ;D ;D
  (po odstranění kovových částí jsem s tím vždycky vjel do vany)
... back on track - ale chvíli to trvalo :) ...