Hledá se nový designer do týmu LEGO Technic

Založil Tomik, 15.04.2021, 21:27:24

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomik

LEGO vypsalo výběrové řízení na post designera v týmu LEGO Technic. Troufnete si někdo to zkusit? HD? domac? Lord Krágl alias Měch? Někdo další?

Zde je odkaz: https://www.lego.com/cs-cz/aboutus/careers/job/59318390

Já do toho teda jdu. Asi naposled. Po tom, co mě v září odpálkovali v posledním kole výběrka na vývojáře návodů s odůvodněním, že jsem "too experienced" (příliš zkušený) :o na tuto pozici jsem trochu přehodnotil svou touhu být zaměstnán v Legu...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Anatyt


Petronel

A stejně to zkoušíš dál stále a stále znovu. :D >:D

Tak hodně štěstí. ;)

martindavid

Jdu do toho,ale ta moje angličtina z google překladače  ;D
Se jim asi nehodí.

Tomik

#4
Citace od: Anatyt kdy 15.04.2021, 21:34:32
Prečo to bolo nežiadúce?
Protože se báli, že by mě to neodnaučili... Nedokázal jsem je přesvědčit, že můžu zapomenout na své zažité procesy a naučit se ty jejich.

Citace od: martindavid kdy 15.04.2021, 21:56:49
Jdu do toho,ale ta moje angličtina z google překladače  ;D
Se jim asi nehodí.
Plynulá angličtina je základ, protože veškeré pohovory a komunikace probíhá právě v angličtině. Česky si tam pokecáš jedině s grohlem. :D
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

ditetemnaporad

Fandím všem místním, kteří se o to místo pokusí!

domac


starbuilder

Hodně štěstí všem, co se zúčastní.

Citace od: Tomik kdy 15.04.2021, 21:27:24
Po tom, co mě v září odpálkovali v posledním kole výběrka na vývojáře návodů s odůvodněním, že jsem "too experienced" (příliš zkušený) :o na tuto pozici jsem trochu přehodnotil svou touhu být zaměstnán v Legu...

Nechápu, jak mohou napsat jako důvod nepřijetí příliš zkušený.  ???

Tomik

Citace od: starbuilder kdy 16.04.2021, 08:10:19
...
Nechápu, jak mohou napsat jako důvod nepřijetí příliš zkušený.  ???
Upřímně, jsem rád, že mi řekli alespoň nějaký důvod, protože obvykle ti přijde jen automaticky vygenerovaný email s poděkováním za účast a oznámením, že vzali raději někoho jiného.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

poMOCník

Citace od: Tomik kdy 16.04.2021, 08:39:15
Citace od: starbuilder kdy 16.04.2021, 08:10:19
...
Nechápu, jak mohou napsat jako důvod nepřijetí příliš zkušený.  ???
Upřímně, jsem rád, že mi řekli alespoň nějaký důvod, protože obvykle ti přijde jen automaticky vygenerovaný email s poděkováním za účast a oznámením, že vzali raději někoho jiného.

Já jsem se sice do TLG nikdy nehlásil a ani nebudu, ale když jsem nedávno měnil práci, tak se mi tohle taky stalo. Nevzali mě ze stejného důvodu. Především se báli, že práce, kterou by mi mohli nabídnout je pod moji úroveň a za pár měsíců bych stejně sám odešel, protože bych se nudil.

milanv

Přesně jak píše PoMOCnik. Dokonce jsem byl už párkrát na té druhé straně: po pohovoru s kandidátem jsme opravdu těžce řešili právě tuto situaci. Z pohledu zaměstnavatele to tedy není také vůbec jednoduchá situace, to mi věřte.

@Tomik: Třeba kdybys ukázal, že jsi zkusil aspoň ten LDCAD...  >:D >:D >:D  Ale vážněji: mám z toho takový pocit, že tebe vidí spíš jako designéra a bojí se, že tvorba návodů by pro tebe byla příliš stereotypní a otrávili by tě. Což je otázka, jestli je pro tebe dobrá zpráva nebo ne: na jednu stranu super mít takovou reputaci, na druhou stranu těch míst "tvé kvalifikace" je pak o to míň... Držím ti palce, jestli půjdeš i do tohoto kola. A moc! Vždyť na tom makáš roky...

@domac: Držím ti taky palce, to je jasné. Ale mohl by sis domluvit, že ještě před odstěhováním do Dánska bys mohl udělat aspoň nějakou výstavku svých modelů na kostkařských výstavách! :D
Pán na Žlutém hradě

Strider

Citace od: Tomik kdy 15.04.2021, 21:27:24
Já do toho teda jdu. Asi naposled. Po tom, co mě v září odpálkovali v posledním kole výběrka na vývojáře návodů s odůvodněním, že jsem "too experienced" (příliš zkušený) :o na tuto pozici jsem trochu přehodnotil svou touhu být zaměstnán v Legu...
Vidím to jinak. Ten důvod je takový diplomatický, nic neříkající - prostě, aby nějaký byl a pokud možno nenaštval. Myslím, že ve skutečnosti jim vadí, jak umíš vyždímat z jednoho setu hromadu profesionálně vypadajících alternativ. To není v souladu s filozofií společnosti, kde až na výjimky typu "3+1" jde o to model seskládat, odložit na poličku a koupit co nejrychleji nový. Jen můj názor.

Tomik

Citace od: milanv kdy 16.04.2021, 09:48:59
Přesně jak píše PoMOCnik. Dokonce jsem byl už párkrát na té druhé straně: po pohovoru s kandidátem jsme opravdu těžce řešili právě tuto situaci. Z pohledu zaměstnavatele to tedy není také vůbec jednoduchá situace, to mi věřte.

@Tomik: Třeba kdybys ukázal, že jsi zkusil aspoň ten LDCAD...  >:D >:D >:D  Ale vážněji: mám z toho takový pocit, že tebe vidí spíš jako designéra a bojí se, že tvorba návodů by pro tebe byla příliš stereotypní a otrávili by tě. Což je otázka, jestli je pro tebe dobrá zpráva nebo ne: na jednu stranu super mít takovou reputaci, na druhou stranu těch míst "tvé kvalifikace" je pak o to míň... Držím ti palce, jestli půjdeš i do tohoto kola. A moc! Vždyť na tom makáš roky...
Díky za podporu a ještě doplním, že mi také řekli, že mě vidí spíše na designerské pozici než v návodech. Loni na podzim jsem měl možnost si vyzkoušet být designerem ze systemových kostek a přesvědčil se, že tohle určitě dělat nechci. Tvorba návodů se tak jevila jako ideál - je to tvůrčí proces, ale zároveň ti to neznechutí stavění modelů. U Technicu to je ale jiná - žádné figurky a "lepší kostky".

Citace od: Strider kdy 16.04.2021, 10:44:02
Vidím to jinak. Ten důvod je takový diplomatický, nic neříkající - prostě, aby nějaký byl a pokud možno nenaštval. Myslím, že ve skutečnosti jim vadí, jak umíš vyždímat z jednoho setu hromadu profesionálně vypadajících alternativ. To není v souladu s filozofií společnosti, kde až na výjimky typu "3+1" jde o to model seskládat, odložit na poličku a koupit co nejrychleji nový. Jen můj názor.
Já tvůj názor zcela nesdílím. Ten důvod odmítnutí je jedna věc a klidně to i tak mohlo být. Druhá věc jsou ale ty alternativní modely - chápu, že Legu se na jednu stranu je nevyplatí navrhovat interně, protože to zvyšuje náklady na stavebnici (a prachy jsou přeci to jediné, o co tu jde), na druhou stranu alternativní modely od fanoušků nic nestojí a ještě mají potenciál zvednout prodeje dané stavebnice. Jejich filozofii bych viděl spíše tak, že podporují stavění dalších modelů, ale nechtějí do jejich vývoje investovat další zdroje.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Strider

Citace od: Tomik kdy 16.04.2021, 12:52:26
Druhá věc jsou ale ty alternativní modely - chápu, že Legu se na jednu stranu je nevyplatí navrhovat interně, protože to zvyšuje náklady na stavebnici (a prachy jsou přeci to jediné, o co tu jde), na druhou stranu alternativní modely od fanoušků nic nestojí a ještě mají potenciál zvednout prodeje dané stavebnice. Jejich filozofii bych viděl spíše tak, že podporují stavění dalších modelů, ale nechtějí do jejich vývoje investovat další zdroje.
Trochu jsme se nepochopili. Asi nejlépe to vysvětlím na příkladu:
Lego:   "Vydali jsme úžasný set raketoplánu!"
Tomík: "Prima, zkusím z něj postavit zebru."
Lego:  "Ehm, to asi není nejlepší nápad. Víte co, vydáme zcela nový set s nádhernou zebrou!"
:)

Stimpi

Držím vám pěsti kuci!
S "too expirienced" jsem si taky před dvěma lety ve svojem oboru užil...

Tomik

Odesláno! Teď už jen děj se vůle Boží... 8)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Po více než měsíci mi konečně přišla odpověď a vypadá to, že je nezaujalo moje portfolio, protože pro ně nejsem dost dobrej a dají přednost raději někomu jinému...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Stimpi

Tak jestli se nemýlím ani Grohl se nedostal napoprvé, vydrž ;)

Anatyt

Citace od: Stimpi kdy 01.06.2021, 17:40:22
Tak jestli se nemýlím ani Grohl se nedostal napoprvé, vydrž ;)

Tomik je šikula, dokazuje to tu alternatívami. Ale zasa dávať mu falošné nádeje... čojaviem.

domac

Mně se taky nezadařilo, snad v budoucnu  :)

Chairudo

Zajímaly by mě jejich skutečná kritéria. Řekl bych že kromě šikovnosti tam jako jinde buou převládat známosti  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Strider

Citace od: Chairudo kdy 01.06.2021, 23:22:35
Zajímaly by mě jejich skutečná kritéria. Řekl bych že kromě šikovnosti tam jako jinde buou převládat známosti  :)
Je potřeba být awesome.

Tomik

Citace od: Anatyt kdy 01.06.2021, 19:29:38
Citace od: Stimpi kdy 01.06.2021, 17:40:22
Tak jestli se nemýlím ani Grohl se nedostal napoprvé, vydrž ;)

Tomik je šikula, dokazuje to tu alternatívami. Ale zasa dávať mu falošné nádeje... čojaviem.
Souhlasím s oběma a nijak to neprožívám - není to první pozice, na kterou jsem se v Legu hlásil a odpálkovali mě hned na prvním sítu. Před tím mi ještě psali, že se jim to výběrko protáhlo kvůli obrovskému zájmu a svátkům v Dánsku. Z toho mi vyplývá, že konkurence byla velká a asi přihlédli i k tomu, že nemám ideální formální vzdělání (architektura a stavitelství není strojírenství a průmyslový design).

Citace od: Chairudo kdy 01.06.2021, 23:22:35
Zajímaly by mě jejich skutečná kritéria. Řekl bych že kromě šikovnosti tam jako jinde buou převládat známosti  :)
S těma známostma si na prvním sítu nejsem úplně jistý - mám za to, že to nejprve jde do rukou řadovým personalistům, kteří oddělují "zrno od plev" a pochybuju, že tady ti nějaké známosti pomůžou. Když se přes ně dostaneš k lidem z daného týmu, zde designéři Technic, tak tam už by ti známosti pomoct mohli.

Citace od: Strider kdy 02.06.2021, 07:12:08
Je potřeba být awesome.
To mě taky napadlo, ale to je na jinou diskuzi, kterou bych tu nechtěl rozvíjet...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Stimpi

Citace od: Anatyt kdy 01.06.2021, 19:29:38
Citace od: Stimpi kdy 01.06.2021, 17:40:22
Tak jestli se nemýlím ani Grohl se nedostal napoprvé, vydrž ;)
Tomik je šikula, dokazuje to tu alternatívami. Ale zasa dávať mu falošné nádeje... čojaviem.

O falešných nadějích by to bylo, kdybych se hlásil já, protože co se stavění týče nesahám tu mnoha lidem po kotníky. U Tomíka, nebo třeba DOMACa je to myslím o vytrvalosti, nebo o optimální cestě. ;) Tak moje zkušenost.

david.zeman

#24
Když jsem mluvil se šéfem designerů na LIT, ptal jsem se ho podle jakých kritérií vybírá lidi do týmu, odpověď mě dost překvapila. Umění navrhovat lego sety je podle něj dané asi tak jako že když nabírám účetního tak vím že umí/musí umět napočítat do deseti. Čili míra designerského umění se tak moc neřeší. Čekal bych původně že o tom to celé je a zajímalo mě jak kvalitu designu hodnotí.

Na čem tedy záleží? Schopnost pracovat v týmu, dokázat se normálně bavit s lidma třeba právě na LIT a HR ženská k tomu dodala že hodně řešili, jestli vzít jednoho mladého talentovaného designera, který byl hodně introvertní a přišlo jim že bude mít potíže v Billundu žít protože nebude mít žadné kamarády a v Billundu není moc co dělat.

Taky zmiňovali, že jim na výběrová řízení chodí různí "bankéři", kteří jsou sice výborní stavitelé, ale doopravdy po práci v Billundu netouží.

Já si lidi vybírám podle toho co primárně umí, ideální je když přináší novou schopnost, kterou nikdo v oddělení nemá a dejme tomu složitější osobnostní projevy jsem ochoten i tolerovat. Jestli jsou lidi moc introvertní jsem nikdy neřešil.

Když vidím kvalitu těch MOCů tady na kostkách, tak mám pocit že je jasné, že "napočítat do deseti" tu všichni umí.

Anatyt

Citace od: david.zeman kdy 05.06.2021, 09:12:21
Když vidím kvalitu těch MOCů tady na kostkách, tak mám pocit že je jasné, že "napočítat do deseti" tu všichni umí.

No ja nie. :) Zaujíma ma lego, zaujímajú ma produkty, u technicu ma zaujíma čo dokáže, zaujíma ma čo dokážu všetko možné aj nemožné ľudia postavitť, ale ja staviteľ fakt niesom. ;) Čiže Billund bye bye...! :D

hobby

Citace od: Tomik kdy 01.06.2021, 16:45:38
Po více než měsíci mi konečně přišla odpověď a vypadá to, že je nezaujalo moje portfolio, protože pro ně nejsem dost dobrej a dají přednost raději někomu jinému...
Jestli někdo má tvůrčí lego-talent, jsi to ty, ale paradoxně je to také tvoje nevýhoda. Když postavíš z jedné stavebnice deset různých alternativních modelů, tak to není pro Lego přínos (kam by to dopracovali, že?). Obráceně ano, to když spotřebuješ deset stavebnic na jeden model (ekologie/neekologie).
Nemusíš ale litovat, brzy v tom multikulturním Dánsku, jako na celém Západě, nebude bezpečno, dokonce jsou tisíce míst, kde je nebezpečno a skončí to špatně. Jak jsme dříve Západ zbožňovali, tak dnes je vidět celý ten průšvih a jsem rád doma. >:D

Strider

Citace od: hobby kdy 05.06.2021, 14:57:12
Když postavíš z jedné stavebnice deset různých alternativních modelů, tak to není pro Lego přínos (kam by to dopracovali, že?).
Myslím, že by to pro Lego byl přínos, kdyby ho měli na své straně: ze stejných kostek by jim navrhoval různé sety (samozřejmě změnily by se barvičky a tu a tam by se přidal nějaký vzácný dílek). Výrobní linky by mohly jet déle beze změn, což šetří náklady. Tomíka osobně neznám, ale podle projevu je to nekonfliktní člověk. Takže já mám pořád jen jednu teorii, proč ho nevzali. A pokud je to tak, tak jsou to trochu pokrytci.

Chairudo

Grohl by mohl prozradit, jaká kritéria musí člověk splňovat aby ho vzali  :)

Příště si vyber nápovědu přítele na telefonu a máš to v kapse ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

david.zeman

Citace od: Anatyt kdy 05.06.2021, 09:36:22
No ja nie. :) Zaujíma ma lego, zaujímajú ma produkty, u technicu ma zaujíma čo dokáže, zaujíma ma čo dokážu všetko možné aj nemožné ľudia postavitť, ale ja staviteľ fakt niesom. ;) Čiže Billund bye bye...! :D

Možná ani člověk nemusí být smutný.

Jak jsem pochopil z diskuzí s designéry, práce je sice zajímavá a firma skvělá ale:
a. V Billundu se prostě žít nedá, není tam co dělat. Většina dojíždí celkem zdaleka autem každý den.
b. Platové ohodnocení je vzhledem k velice vysokým životním nákladům spíš skromnější.