Průzkum na téma "Čeho chcete mít více v Technicu?"

Založil Tomik, 24.02.2021, 15:57:30

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomik

LEGO spustilo online průzkum na téma, čeho bychom chtěli mít více v řadě LEGO Technic. Sestává asi z deseti otázek, je celý v angličtině a na jeho vyplnění máte čas do 7. března 2021. Pokud vám tedy v současném sortimentu něco chybí, nebo byste se k němu prostě jen chtěli vyjádřit, tak doporučuju udělat to prostřednictvím tohoto průzkumu:

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=FTUGHa1slUGUhupl30VvqoN-W0xYordGhTHjJgx8p9pUMjFORDFPWk5HMjg4VFFRMEJOOFFXSjk2Ty4u

Já osobně jsem se vyslovil pro Technicová zvířátka, model parní lokomotivy a originální LEGO ovladač pro Control+, který by nahradil v současnosti nutný chytrý telefon. Pokud vás zajímají názory dalších fanoušků Lega Technic, tak můžete ještě mrknout na diskuzi na toto téma na bricksetu:

https://brickset.com/article/58050/what-do-you-want-from-lego-technic
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

Díky, Tome. Zajímavá věc. A dík za ten odkaz na brickset. LEGO postavilo tu anketu dost zavádějícím způsobem. Kdybych si předtím na bricksetu pořádně nerozmyslel, co chci odpovídat a proč, nechal bych se vmanipulovat snadno do odpovídání jen ve stylu "jak ještě víc vylepšit Control+" apod. Když ve skutečnosti chci od Technic stavebnic něco úplně jiného.

Škoda, že nevidíme výsledky té ankety nebo jak to zpracovali. Ne na nějaký tlak na Lego, vůbec ne. Ale fakt pro zajímavost: přečíst si názory a nápady dalších lidí, vzít si inspiraci... Takhle trochu zafungovala aspoň ta diskuse na bricksetu.
Pán na Žlutém hradě

HD

Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

milanv

Uf, tak to mě dostalo, co tam píšou. Nejde mi o to, že mám jiný názor (právě proto jsem byl zvědavý na ty jiné), ale jak drtivá většina odpovědí mi přijde, že sedí na to, k čemu jsem měl pocit, že ta anketa "nenápadně" tlačí. Tj. že "značkové" sety jsou něco úžasného (a vymyslete, jaké další značky byste chtěli!), že Control+ je super (a jak byste ho ještě vylepšili?!), jakou vysněnou stavebnici máte (tj. velkou, drahou a přesnou kopií zase nějaké značky?)  atp. atd.  Ta anketa je psaná, že úplně vnucuje takové odpovědi - a pak přesně takové najdu na eurobricks mnohokrát zkopírované. Jeden jediný člověk tam např. napsal, že ty "IP" nechce žádné, že chce, aby se LEGO soustředilo na zajímavé LEGO stavebnice. Jeden jediný, pokud dobře počítám...
Pán na Žlutém hradě

poMOCník

Mě by hrozně potěšilo, kdyby technic sety nebyly tak moc technic. Chtěl bych prostě víc nakombinované modely technic / system. Nevím, proč se technic bere tak hrozně separátně, jakoby to snad byla samostatná stavebnice. A přitom modely, kde základem konstrukce a motorizace je technic a detaily jsou z klasického lega vypadají i fungují super.

Akorát mám pocit, že na tohle se zrovna neptají :)

martindavid

Když to tak čtu tak tu anketu ani nechci použít.
Stejně si pojedou podle svého scénáře dál.

milanv

Citace od: poMOCník kdy 24.02.2021, 23:29:29
Akorát mám pocit, že na tohle se zrovna neptají :)
Na to se jich neptej :)

Mimochodem, zajímavý názor. Já si na tuhle problematiku zrovna nevzpomněl, škoda. Tak jim to napiš ty :)
Já tam napsal, že mi chybí Technic zaměřený na techniku: víc na výuku a ukázání zajímavých mechanismů, inspirovat se vším možným (klidně kuchyňským robotem) a ne jen dokola auta s pořád stejným zatáčením a hopsacíma pístama falešných motorů, navíc často schovaných pod hromadou Technic panelů.
A ohledně Control+, že je předražené a přesložitěné, takže děti za ním nevidí základní principy (vezmu baterku, dráty a světýlko - a co to dělá). A taky že je velké a těžké, takže se s ním špatně dělají malé modely, co stihnou a zvládnou i děti. Takže ať udělají něco malého, lehkého a levnějšího, co lze až později rozšířit třeba o ovládání přes BT.
Pán na Žlutém hradě

milanv

Citace od: martindavid kdy 24.02.2021, 23:33:14
Když to tak čtu tak tu anketu ani nechci použít.
Stejně si pojedou podle svého scénáře dál.
Možná. Korporátní jsou už na to dost. Ale dost možná je to inspiruje, akorát jim změna trvá dlouho. A hlavně: ta anketa přeci slouží i nám. K diskusi a výměně nápadů! Kdyby nebylo podobných debat, tak bych třeba nikdy nepřišel se svým Technicovým koutkem na výstavách...
Pán na Žlutém hradě

martindavid

Ano takhle by to mělo  být.
Já to vidím pro začátek takhle.
Model parního stroje který si postavim (nebo dítě)
A pak půjdu za rodiči ať mi půjčí vysavač. Abych jej rozpohyboval.
Prostě pěkně pomaličku. Ne jak dnes tady máš  telefon a neotravuj.

Tomik

Citace od: milanv kdy 24.02.2021, 23:28:35
Uf, tak to mě dostalo, co tam píšou. Nejde mi o to, že mám jiný názor (právě proto jsem byl zvědavý na ty jiné), ale jak drtivá většina odpovědí mi přijde, že sedí na to, k čemu jsem měl pocit, že ta anketa "nenápadně" tlačí. Tj. že "značkové" sety jsou něco úžasného (a vymyslete, jaké další značky byste chtěli!), že Control+ je super (a jak byste ho ještě vylepšili?!), jakou vysněnou stavebnici máte (tj. velkou, drahou a přesnou kopií zase nějaké značky?)  atp. atd.  Ta anketa je psaná, že úplně vnucuje takové odpovědi - a pak přesně takové najdu na eurobricks mnohokrát zkopírované. Jeden jediný člověk tam např. napsal, že ty "IP" nechce žádné, že chce, aby se LEGO soustředilo na zajímavé LEGO stavebnice. Jeden jediný, pokud dobře počítám...
A mně zrovna přišlo, že tam jsou celkem rozumné reakce - když už přišla řeč na vozidla a značky, tak to byla těžká technika, traktory, stavební stroje apod. Zároveň se tam často objevovalo GBC a nebo stroje nesloužící k přepravě.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

Citace od: Tomik kdy 25.02.2021, 13:47:22
A mně zrovna přišlo, že tam jsou celkem rozumné reakce - když už přišla řeč na vozidla a značky, tak to byla těžká technika, traktory, stavební stroje apod. Zároveň se tam často objevovalo GBC a nebo stroje nesloužící k přepravě.
Ono nejde o odpovědi, ale o otázky - na odpovědích je smutné jedině to, že se - podle mého názoru - těmi otázkami nechali zmanipulovat. Chvíli mi trvalo, než jsem našel, jak se ten termín správně nazývá: najeď si na podkapitolu "Presumptivní otázka" na stránce Kvaziargumentace, aneb příručka pro začínající demagogy.

Tvrdím, i když samozřejmě nemám v ruce tvrdá data z reprezentativního statistického výzkumu, že kdyby otázky byly položené neutrálně a otevřeně (viz termín "otevřená otázka"), např. "Popište, jakou Technic stavebnici byste chtěli a proč", tak by rozhodně nebyl poměr "všichni až na jednoho" pro velké modely, věrné kopie nějakých značek strojů. A tak podobně s dalšími otázkami.

A když takové otázky člověk dostává, musí je umět odmítnout a odpovědět podle sebe, nenechat se vmanipulovat. Proto mě přišlo smutné, že to málokdo na Eurobricks dokázal.
Pán na Žlutém hradě

Strider

Mně učili, že když chci po jiných, aby se zdarma zúčastnili mé ankety, je samozřejmostí a slušností poskytnout jim v rozumné době výsledky ankety a také sdělit, co jsem anketou zjistil.