CONTROL+ A PS4 OVLADAČ

Založil martindavid, 10.10.2020, 17:30:29

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

martindavid

Ahoj vytvořil jsem návod jak ovládat lego technic control+ herním ovladačem.
Ve videu je sice top gear auto ale tohle řešení umožní ovládat všechny technic s tímhle systémem včetně liebheera.
více ve videu  https://youtu.be/DZ_V85lSlYY

ThomasMorta

Citace od: martindavid kdy 10.10.2020, 17:30:29
Ahoj vytvořil jsem návod jak ovládat lego technic control+ herním ovladačem.
Ve videu je sice top gear auto ale tohle řešení umožní ovládat všechny technic s tímhle systémem včetně liebheera.
více ve videu  https://youtu.be/DZ_V85lSlYY

Je někde seznam podporovaných gamepadů?
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

martindavid

Pravděpodobně jakikoliv který podporuje
Bluethoot. Vim že od x boxu to taky jde ale další nemám vyzkoušeny.

PsychoWard666

Já přes tuhle aplikaci ovládal modely přes SBrick, Buwizz a počítám, že to půjde i takhle. Gamepad co mám byl v podstatě ten nejlevnější na Aliexpressu za 250Kč a funguje bez problémů, ale doporučuju něco, co má pádla s proporciálním ovládáním, ten můj je má jenom jako tlačítka a joystickem se mi ty rychlé modely neřídí moc dobře.

martindavid

Citace od: PsychoWard666 kdy 12.10.2020, 15:47:57
Já přes tuhle aplikaci ovládal modely přes SBrick, Buwizz a počítám, že to půjde i takhle.
ano správně já mám takhle na sbrick všechny rc modely,a dokonce
power up tím jde ovládat taky mám to vyzkoušené.

peki


Artezs

Prosím jen taková technická. Jak odejít (exit) z aplikace Control+? Nenabízí to žádný výstup k opuštění aplikace zpět do mobilu. Držením deseti sekund sice motor vypnu, ale v mobilu aplikace stále visí. 

Tomik

@martindavid - Mám na tebe dotaz ohledně nastavení "servomotoru" v BrickControlleru 2. Dá se nějak nastavit rozsah pootočení motoru do obou stran? Když jsem dával automatické centrování u nového Audi, tak mi přijde, že se motor otočí do krajní polohy (maximálního rejdu) jen na jedné straně a na druhé se zastaví dříve, než dosáhne maximálního rejdu. Výsledkem potom je, že po vrácení se do "střední polohy" jsou kola stále mírně natočená a auto zatáčí. Pokud kola narovnám do správné polohy ručně (během nastavení), tak mi zase auto nezatáčí na plný rejd...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

martindavid

#8
Citace od: Tomik kdy 30.08.2023, 09:37:25@martindavid - Mám na tebe dotaz ohledně nastavení "servomotoru" v BrickControlleru 2. Dá se nějak nastavit rozsah pootočení motoru do obou stran? Když jsem dával automatické centrování u nového Audi, tak mi přijde, že se motor otočí do krajní polohy (maximálního rejdu) jen na jedné straně a na druhé se zastaví dříve, než dosáhne maximálního rejdu. Výsledkem potom je, že po vrácení se do "střední polohy" jsou kola stále mírně natočená a auto zatáčí. Pokud kola narovnám do správné polohy ručně (během nastavení), tak mi zase auto nezatáčí na plný rejd...
Bohužel je to dáno i jejich systémem provedeni řízení, blbý je že při kalibraci to snímá jen jednu stranu rejdu a druhá je asi jen vypoctena nebo nevím jak to mají.
Navíc tady pracuje motor jen v rozsahu cca 1/4otacky pro oba rejdy,
Já to u mých modelu mám pro oba rejdy půl otáčky motoru, tudíž je to i dost přesnější a tenhle jev se mi tak vyskytuje minimálně nebo vůbec,
Jediné co mně napadá je zkusit motor pro servo pootocit ale to by jsi musel rozebrat půl modelu.

Tomik

@martindavid - díky za odpověď. Zkusím s tím ještě trochu zaexperimentovat. Omezení na 1/4 otáčky doprava a doleva je nemilé, ale vychází to asi z možností PF servomotoru, na který byl zřejmě původně vytvořen tento profil. Nemáš případně typ na jinou aplikaci pro ovládání Lega pomocí gamepadu?
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

martindavid

Ještě je tu možnost aplikace sbrick
Ale tohle nemám s control+ vyzkoušené .
Jinak apka brickcontroler je v tomhle systému funkci asi top.

PsychoWard666

@Tomik  Mrkni ještě na Pybricks, to ti umožní ovládat model přímo ovladačem od LEGO Control+ vlaku, sice je nevýhoda, že nemá proporcionální ovládání, ale zase ti odpadne potřeba párovat model s mobilem a ovladač s mobilem a na Bricklinku je ten vlakový ovladač za pár korun.

Sám jsem to používal při LTRL závodech a dá se to uřídit v pohodě, když si na to uděláš dobrý profil.