Info z AM sítě k novinkám

Založil peki, 01.06.2020, 08:52:47

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

You will see a blog post has just been made by Gaute Munch from the Powered Up team. They are excited to share that 3 new product offerings will be available next week. These should be posted on LEGO.com as coming soon later today. The PUP team and AE believe you and your communities will be excited by this news. We were not able to secure assets for this announcement.

Great News on Powered Up Components!

Until now our LEGO® Technic™ Powered Up components have only been available to buy as part of the sets and we know that some of you have been interested in having the electronic components available to be sold separately.

Powered Up components are the hubs, motors, lights, sensors and control handsets that can help builders bring their LEGO models to life. The components can be used to add motorized movement and light features to models, and control them through the Powered UP App.

And now to the great news! As of 1st June 2020, fans will be able to buy the LEGO® Technic™  Powered Up components individually at LEGO.com.

The new components available individually will be:

LEGO® POWERED UP TECHNIC™ HUB (88012)
4 input/output ports for connection with LEGO® Powered Up motors, lights and sensors.
Integrated movement sensor.
Connects via Bluetooth to the LEGO® Powered Up app and the Control handset
Designed for use with LEGO® Technic™ elements.
Requires 6x AA batteries (not included).
Age mark 8+

LEGO® POWERED UP TECHNIC™ Large Motor (88013)
Use this motor for power and accuracy.
Integrated rotation sensor and absolute positioning for accurate speed and position control.
Designed for use with LEGO® Technic™ elements.
32 cm connection wire for Powered Up Hubs.
Requires a Powered Up Hub (sold separately).
Age mark 6+

LEGO® POWERED UP TECHNIC™ XL Motor (88014)
Use this motor for maximum power and accuracy.
Integrated rotation sensor and absolute positioning for accurate speed and position control.
Designed for use with LEGO® Technic™ elements.
32 cm connection wire for Powered Up Hubs.
Requires a Powered Up Hub (sold separately).
Age mark 6+

The components will also be added to our Powered Up Components Webpage, where you will find inspiration and ideas on how to use them.

Tomik

Tak koukám, že už jsou nahozené na shop@home a ty ceny jsou doslova lidové: :o
HUB: 1999,- Kč
XL motor: 899,- Kč
L motor: 899,- Kč

To i motory pro Mindstorms EV3 jsou levnější...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Chairudo

WOW >:D

Oproti 350,- a 450,- za PF motory to je teda síla. Ještě že jsem co se týče změny technologií hodně pomalý  8)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

milanv

Když ty motory k ničemu jinému než k HUBu nejdou připojit, co dělají ty děti dva roky (od šesti do osmi)?  >:D
No nic, to já jen trošku humoru, abych nemusel komentovat cenu... To je přesně to, na co jsem upozorňoval hned po prvních zmínkách o Power Up: skvělá jako volba, hrozná jako nutnost (tj. do budoucna neexistence jiných ofic. řešení). Hrozná cena a zbytečná složitost, odrazující dítě od snahy pochopit.
Pán na Žlutém hradě

Tomik

Ještě je tu drobná naděje, že LEGO vydá pro Powered Up i "hloupý" HUB bez modrýho zubu (bluetooth). Spekuluje se o něm ve spojení s novým Ospreyem. Ten by potom mohl být levnější než ten za dva litry...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

Pán na Žlutém hradě

Tomik

Citace od: milanv kdy 01.06.2020, 13:06:01
Uvidíme. Jestli vůbec bude a o kolik bude pak ta cena nižší. Bojím se, že nebude, protože se ten malý rozdíl v ceně nevyplatí.
Ono to nebude jen o tom vysílači, ale i o těch akcelerometrech, které bez modrýho zubu nemají smysl.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

peki

Citace od: Tomik kdy 01.06.2020, 11:10:30
XL motor: 899,- Kč
L motor: 899,- Kč
A předpokládám že z pohledu opotřebení to bude stejné, možná ještě horší jak u předchozích motorů. Já osobně to z vlaků "vyhazuji" a nabízím zde k prodeji. K motorizaci věci na kolejišti používám klasické PF motory s redukcí na 9V.  Nebo si nějaké mory vyrobím, viz dříve prezentovaný návod zde.

Jonas

Citace od: peki kdy 01.06.2020, 15:33:42
Citace od: Tomik kdy 01.06.2020, 11:10:30
XL motor: 899,- Kč
L motor: 899,- Kč
A předpokládám že z pohledu opotřebení to bude stejné, možná ještě horší jak u předchozích motorů. Já osobně to z vlaků "vyhazuji" a nabízím zde k prodeji. K motorizaci věci na kolejišti používám klasické PF motory s redukcí na 9V.  Nebo si nějaké mory vyrobím, viz dříve prezentovaný návod zde.
Než vyrábět motor, tak to už je lepší zahodit zábrany a za stovku koupit činskou napodobeninu. Ve chvíli, kdy Lego přestane vyrábět vlastní PF, tak už to ani nebude nelegální, protože to bude jediná možná náhrada nefunkční komponenty.
Jonas - Můj Brickshelf