(Vlastní) MiniCooper - cabrio

Založil bejver, 01.04.2005, 19:38:19

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

bejver

Tak to je autíčko na zakázku pro mojí přítelkyni , která "ušila" střechu. Ta je skládací do kufru pomocí otočný páčky na boku auta. (Na zadní sedadla nezbylo místo). "Manáskem" je řízený zatáčení a brždění zadních kol. A to tak, že pokud nakláníte "to v ruce" do stran zatáčí kola a pokud "to" nakloníte dopředu zabrzdí se zadní kola. K tomuto dodám příští týden náčrtek, jelikož si troufám tvrdit, že to fungovalo až překvapivě dobře ("neodešel" žádný dílek i když některý dostaly zabrat), a myslím, že to je asi jediná rozumná cesta jak dostat takto velké  modely do pohybu a nějak vyzkoušet pérování atd. - lego motůrky na to nestačí a i kdyby se nakrásně podařilo sehnat nějaký výkonější pohon odnesli by to osyčky a kdoví co ještě, nehledě na to, že míchání lega s jiným "materiálem" považuji za dost barbarské - snad mi ti co jsou na tom podobně prominou tu střechu z látky, ale to jinak prostě udělat nešlo.

Přikládám dvě schémátka zapojení šňúr.U Coopru je použitý to první. Jsou tedy poněkud amatérský, ale snad čitelný.

Micho


otaznik

Citace od: Micho kdy 06.04.2005, 00:07:24
Aj tá holka!  ;D

Ano, slečna vypadá jako LEGO pozitivní, což je super  >:D !

Aki

Jó dokud holka nemá prstýnek na ruce, tak je ochotná k ledasčemu.  ;D >:D ;D

Maci

Tvoje modely jsou super. Jak dlouho si to vymýšlel?

bejver

No, já většinou nic moc dopředu nepromýšlim. Námět... stavim, stavim a pak strašně nadávam, že mi tam něco nevyjde a musim to napůl rozebrat a pak nadávam ještě víc, že už to nedam dohromady jak to bylo.

Aki