( Vlastní ) Jeřáb Grove gmk 6400 + Mega wing Lift

Založil Lukas, 06.04.2016, 12:25:05

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Lukas

Zdravím, jelikož se výstava v Olomouci blíží, řekl jsem si že zde dám i druhého většího brášku 42009

Pro začátek musím říci, že jsem ještě nikdy nestavěl něco takto velkého, model má přes 7105 Dílků ( Tohle číslo ukazuje LDD, ale předpokládám že je to o něco více)
Váha udává hodnotu 5,8 Kg bez baterií a nastaveného ramene.

O pohon se stará 3x XL motor, ale mám pocit že při této váze by ještě jeden snesl  >:D
Zatáčení je řešeno 2X servomotorem ( Pro oba režimy zatáčení )
Na ovládání nohou je zde 2x L motor
Na vysunutí pístu je 1X Xl motor
Ostatní funkce ramene obstarávají další 3 motory L a M

V závaží se nachází další M motor pro sekundární naviják a jeden M motor pro pohon pneumatického pístu a tlakování nádrže.

Dále je to po jednom M motoru v každém malém podpůrném ramenu, pro pohon navijáku napínání pomocných lan.







Dodal jsem dopředu o jeden pár led více než je na původním modelu. Také jsem si pohrál se zadními a výstražnými světly.
Dále jsem experimentoval s led majáky

Pokud nesnesete pohled na úpravu lega prosím neukamenujte mě  :)





No a takto to chodí na modelu : https://www.youtube.com/watch?v=b2DVYY_VsCg


Na modelu jsem zkusil i 4 dílky NoN lego. Jedná se o píst, sekundární točnu a její dva držáky pojezdů



Píst má celkem dobré zpracovaní, původně jsem chtěl kovový ale na US bricklinku mi ho odmítl poslat.  A nosnost má bezproblémovou. Na další fotce jsem zjistil že byt není na velikost modelu připraven  ;D



No a na závěr jedna s bráškou. Jakmile se umoudří počasí, vyfotím pak podrobnější fotky venku, a i s lepším náhledem na celek.






stricekfido

super! ty majáky jsou parádní stejně jako celý model, je opravdu obří! těším se na venkovní fotky.

čím si řešil protizávaží? jen bbox nebo je tam něco navíc?
A jak je zpracováno zatáčení? kolik náprav? popř bude video celého modelu?

HD

Monstrum. Těším se na detailnější fotodokumentaci.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Lukas

Citace od: stricekfido kdy 06.04.2016, 18:42:55
super! ty majáky jsou parádní stejně jako celý model, je opravdu obří! těším se na venkovní fotky.

čím si řešil protizávaží? jen bbox nebo je tam něco navíc?
A jak je zpracováno zatáčení? kolik náprav? popř bude video celého modelu?

Děkuji za reakce
Protizávaží je řešeno bbboxy, celkem dva. Dále trochu olova z rybářských potřeb. Oproti původnímu závaží je to moje doplněno o motory a pf prvek + Vnitřní kostra takže nebylo potřeba ho znatelně upravovat.

Zatáčení je řešeno 2 módy. V prvním zatáčejí  proti sobě 2+3 nápravy a v druhém módu zatáčí 5 náprav společně.
O video a fotky se pokusím co nejdříve, jen jak dojde nový foťák.


sohibil

Nemôžem uveriť že sa to rameno nezlomí. Keď sa to tak vezme, celé ho podopiera len ten piest naspodu. To mosí dostať naozaj zabrať.

Tie majáky s ledkami si si vyrobil sám alebo ti ich pomohol spáchať niekto zdatný v elektronike?
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.