Duplo mašinkyAA, Intelli, problémy a jejich oprava.

Založil Homer028, 12.07.2014, 22:04:36

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Homer028

Zdravím, určitě jste nadšeni z duplo mašinek? A problém, je že jste koupili (jako já), nebo že vám přestala fungovat? Hledal cestu a možná ji našel.

Příčina to, že mašinky, vrčí, motor hrčí, ale kola se netočí, že se sotva plazí, nebo (co dělá kupovaná Intelli mašinka moje) to, že na most jede i s vagonky normálně i z kopce, ale na zpátečku se kousne, nebo že neutáhne vagonky, nebo že při sjezdu z mostu se seká, když se postrčí jede dále.... toho je příčinou prasklý pastorek na motorku. POZOR u novějších mašinek!!!! Intelli, ty dnešní "hloupé" co jezdí dopředu a vydává zvuk plus ještě některé. Ty nejstarší na AA baterie, co mají záběrovou spojku, tam je jiný mechanismus převodů, a nevím, jestli bude řešení, většinou tam mají problém ty spojky...

No co se týče mašinek... je to velký problém, myslel jsem si, že to taky opravím, ale žádná sranda není zadarmo. Zjistil jsem, že vyměnit hnací kolečko na motorku nebude tak složité, ale pravda je jinde....  Nejenže ty nejstarší mašinky mají úplně jiný mechanismus, ale ty novější, zas mají jiný hnací kolečko na motorku, než je dnes normalizované a toto odchází...
Aby zase jezdily, tak se musí vyrobit nové hnané (to je to, co ten motor pohání – další kolco) napasovat na to co žene nápravu, a vyměnit hnací (pastorek, kolečko na osce motorku). A celá výměna taky nebude úplně jednoduchá... Ale záleží na řešení.

K věci: Řešil jsem to jako mnozí šikovní tatínkové, ale pastorek neseženete. jak jsem našel podobné, objednal, přirovnal a zklamal... Nakonec jsem se spojil s panem Ing., který modelaří a dokonce tyto malé zubaté potvory vyrábí. V pondělí mu posílám převodovku jedné mašinky, kdy po domluvě to poměří a zjistí možnosti. Já mám za úkol zjistit, kolik lidí by mělo zájem, protože seřídit mašinu trvá tři hodiny a provoz není levný. Pak by se náhradní kolečka daly koupit a vyměnit.

Mám doma tři druhy mašinek, tak příští týden zkusím nafotit vnitřky, podle toho poznáte na čem jste.
:-d

Homer028

 :)
:-d

Archaon

Dají se koupit na eBay například zde:

http://www.ebay.com/itm/Ritzel-Ersatz-Zahnrad-fur-Lego-Duplo-Intelli-Lok-Modul-0-4-9Zahne-aus-Messing-/191073945175?pt=Modelleisenbahnen&hash=item2c7ce50657

stojí kolem 8 €. Zajímá mě spíše jak se ti podařilo mašinku rozebrat? Nepolámala se při tom? Ty nové jdou v pohodě ale Intelli je peklo...

Jinak doporucuji nastudovat (bohuzel uz funguje pouze v archivu a nabiha asi 2 minuty) nasledujici:

https://web.archive.org/web/20110705082612/http://cavefish.net/intelli-train/Intelli-Train-Code-Bricks.html

je tam kodovani vsech Intelli kamenu i tech, ktere LEGO nakonec nevyrobilo, s trochou zrucnosti se daji vyrobit.

Homer028

#3
Pastorek mám za 195,- český výrobek, nějaké ještě mám volné, pasuje na intelli, a hloupé mašinky, co jezdí rovně, a ještě na nejstarší mašinky dvě plastové, jedno nápravové a druhé na válečku kluzné spojky, ty jsou levnější.
Návod na rozebrání pošlu večer, teď musím fičet, drží to na zadní části, jsou tam dva, a bacha, nerozebrané, nové bývají lepené, takže skalpel a projet to ze všech stran...

Škoda že tam nejsou obrázky u těch kamenů... už mám doma plexi, chystám se je vyrobit :-)
:-d

Archaon

Obrazky tam sice nejsou, ale je to tam barevne nakreslene podle tabulek, takze je hezyk videt kde je to potreba uriznout... Myslim ze nejlevnejsi bude na netu nakoupit Inelli kameny "stop" kterych je nejvic a prodavaji se za par penez + maji plny rozsah a ty potom seriznout na potrebnou funkci...

Jinak nevim jak tobe, ale nase Intelli masina je strasnej zrout baterek... Vydrzi slusne jezdit tak tyden, pak zacne "vadnout" a je strasne pomla...

Homer028

JJ, nadtím jsem taky uvažoval, no uvidíme, co vyjde levněji :-). Co se týče Intelli, nechrastí Ti v ní, nebo není hlučná? Může to dělat i prasklý pastorek, mašinka jede, ale kola nejedou hladce, motor dostává zabrat a zvyšuje se odběr baterek. taky záleží kolik vagonku tahá a jak jsou naložené, kolik mostů máš, atd....
:-d

Maxsel

Ještě bych doplnil, že Intelli mašinka existuje ve dvou provedeních. Starší a novější. Liší se tvarem podvozku u zadní nápravy a tomu jsou trochu přizpůsobeny vnitřní části okolo hnacího ústrojí. Převody a elektronika vypadají stejně.

Archaon

Citace od: Homer028 kdy 29.08.2014, 18:21:31
JJ, nadtím jsem taky uvažoval, no uvidíme, co vyjde levněji :-). Co se týče Intelli, nechrastí Ti v ní, nebo není hlučná? Může to dělat i prasklý pastorek, mašinka jede, ale kola nejedou hladce, motor dostává zabrat a zvyšuje se odběr baterek. taky záleží kolik vagonku tahá a jak jsou naložené, kolik mostů máš, atd....

Trochu chrasti a drnci, ale jeste sem nevidel zadnou ktera by to nedelala... tvoje je po oprave ok?

Homer028

Jj, je OK, až jsem čuměl, že není skoro slyšet, jinak jsem zjistil, že hodně záleží na uložení motoru v plastovém bloku, tzn. že záleží, jak jsou připájené drátky ke kontaktům, nic by němělo odčnívat, pak celý motor vyhne, by´t i o setiny mm, a ve finále pastorek drhne, pak to chrastí, drnčí a myslím si, že je to i příčina problému praskání pastorku, špatně uložený motor, větší tlak na pastorek, při zátěži hrozí větší poškození...

P.S. - existují tři druhy Intelli!!!! Ten třetí druh umí to, co dnešní nové hloupé!!! Víte, že při zvednutí mašinky umí zastaví motor!!! Jen to ti gizdi asi do toho již nedávali.... a je při tom na to dělaná.... :-) a umí to!!!!!!!!
:-d

Babace

Ahoj,
dá se někde sehnat toto ozubené kolečko ?



Homer028

:-d

makovka

Jak se 3 druhy intelli mašinek liší? Jak je rozliším, poznám? V čem je některá lepší a jiná horší? Nebo je to +- jedno?

Homer028

#12
Tak ještě jednou:

Mašinky jsou 3 druhy.
1. hloupá, umí jezdit jen dopředu, ty se prodávají i dnes. Mají velké tlačítko, zespod žádné spínače, když ji zvednete, zastaví.

2. chytrá, jsou to staré mašinky, dnes se neprodávají, zespod mezi přední nápravou jsou dva spínače, ty reagují na kameny a na otočnou kolej, kde se posouvá jezdec a spíná spodní spínače. Umí jezdit dopředu, zastavit a dozadu. Nevydává zvuk a je rozebíratelná, tzn, že můžete kombinovat barevné korby, případně něco jiného, to umí i hloupá, také jsou s odklápěcí kabinou, jsou dva druhy

3. inteligentní, Intelli mašinka, je žlutá, odklápěcí kabina, má také dva spínače, ale také myslím 7 kamenů + 2 kameny, které nikdy duplo nevyrábělo, ale mašinka je na ně naprogramována (myčka a opravárenský),  každý dělá něco jiného a vkládají se do kolejí, takže jsou mobilní.

Co se týče oprav, tak 1. a 3. Mají stejné převody, nejčastěji odchází pastorek na motoru - lze vyměnit. 2. Má úplně jiné převody, jsou drobnější plastové, odchází tam kolo na kluzné spojce a poté na nápravě, praskají!. Lze vyměnít, nějaké ještě budu mít doma, nechal jsem si je vyrobit. Ostatní kola jsou se musí vyměnit z jiných mašinek....


První dvě jsou hloupé. - 1.
Zbytek chytré - 2.
:-d

Homer028

Intelli mašinka a vagonky.
:-d

Homer028

Pokud bude chtí někdo bližší info, tak nějaké mám k dispozici...
:-d

golfino

Kde se dá koupit intelli mašinka a všechny kameny? Díky za info Tom Ostrava

Homer028

#16
Pastorky na mašinku intelli a hloupou mašinku SKLADEM!!!
:-d

Recon

Zdravím, můžete mi prosím poradit. Koupil jsem mašinku z Německa a chci se zeptat. Tím větším černým tlačítkem nahoře tankuji. Funguje i bez kamene? K čemu je to druhé ohraničené šestiuhelnikem? A nakonec zadání věc. Mašinka někdy kameny bere, pak najednou na ně přestane reagovat. Není tam nějakej vypínač nebo je to rozbitý. Nebo neřešil jste někdo opravu těch snímačů?

Foton

Tankování funguje i bez kamene, jen na zasunutí hadice.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Recon

Nedělá tu chlapi někdo servis intelli mašinek? Pastorek je asi v pohodě, ale zlobí elektronika

Karolina

Dobrý den, poradil by mi někdo, jak rozebrat hloupou mašinku? Je to přesně ta, co je výše na obrázku č. 2. Po zapnutí vydá zvuk motoru, ale za okamžik to skončí a kola se ani nehnou. Dole jsem vyndala 3 šroubky, ale rozdělat nejde.

Homer028

#21
Pastorky na intelli nejsou - minimální odběr je 30ks a je málo zájemců.
Ozubené kolečko na nápravu ještě pár skladem!!!
:-d

lelik1970

Dobrý den,je tu prosím někdo,kdo spravuje mašinky,nebo umí seříznout 2 růžové kameny k inteli mašince na funkce,které mašinka umí,ale kameny nebyly vyrobeny,nebo aspoň přesné foto jak má kámen po seříznutí vypadat i s rozměry zářezů?

Foton

Že seš to ty:  Popisy kamenů - bohužel už bez obrázků https://web.archive.org/web/20110705082612/http://cavefish.net/intelli-train/Intelli-Train-Code-Bricks.html
Nafotil jsem ti kameny co mám a přidal pár fotek i těch dalších https://photos.app.goo.gl/Xrbg3jDrK2JBoMZk8
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

rebel

Dobrý den, mám "hloupou" duplo mašinku a začala mít problémy jezdit do kopce, zejména se zátěží. A to i s drobnou, samotná to ještě horko těžko vyjede, ale stačí jí dát korbu a už to nevyjede. Po rozebrání nic očividného není vidět, po rovině jezdí normálně. Bateriemi to také není. Nenapadá vás někoho, čím by to mohlo být, resp. co s tím? Díky!

Homer028

Pastorek na hloupou mašinku bude příští týden...
:-d

Diego.S

Zdravím, potřeboval bych pastorek na chytrou mašinku.

Dále předem děkuji za radu, jak jste řešili problém, když mašinka nenapájí (již na desce) motorek, ačkoliv po stisknutí zeleného tlačítka zahouká a následně vydává zvuky jako při jízdě.
Díky za odpovědi resp. na bvp@seznam.cz

Homer028

:-d

Satchmo

Zdravím, mohl bych poprosit pastorek na hloupou?

Archaon

Citace od: Homer028 kdy 26.02.2023, 17:29:11Pastroky i ozubené kolečka jsou.

Prosim potreboval bych 3x pastorek na Intelli, jsou? Diky