Diskuse o stavebnicích > Duplo

Duplo mašinkyAA, Intelli, problémy a jejich oprava.

(1/6) > >>

Homer028:
Zdravím, určitě jste nadšeni z duplo mašinek? A problém, je že jste koupili (jako já), nebo že vám přestala fungovat? Hledal cestu a možná ji našel.

Příčina to, že mašinky, vrčí, motor hrčí, ale kola se netočí, že se sotva plazí, nebo (co dělá kupovaná Intelli mašinka moje) to, že na most jede i s vagonky normálně i z kopce, ale na zpátečku se kousne, nebo že neutáhne vagonky, nebo že při sjezdu z mostu se seká, když se postrčí jede dále.... toho je příčinou prasklý pastorek na motorku. POZOR u novějších mašinek!!!! Intelli, ty dnešní "hloupé" co jezdí dopředu a vydává zvuk plus ještě některé. Ty nejstarší na AA baterie, co mají záběrovou spojku, tam je jiný mechanismus převodů, a nevím, jestli bude řešení, většinou tam mají problém ty spojky...

No co se týče mašinek… je to velký problém, myslel jsem si, že to taky opravím, ale žádná sranda není zadarmo. Zjistil jsem, že vyměnit hnací kolečko na motorku nebude tak složité, ale pravda je jinde….  Nejenže ty nejstarší mašinky mají úplně jiný mechanismus, ale ty novější, zas mají jiný hnací kolečko na motorku, než je dnes normalizované a toto odchází…
Aby zase jezdily, tak se musí vyrobit nové hnané (to je to, co ten motor pohání – další kolco) napasovat na to co žene nápravu, a vyměnit hnací (pastorek, kolečko na osce motorku). A celá výměna taky nebude úplně jednoduchá… Ale záleží na řešení.

K věci: Řešil jsem to jako mnozí šikovní tatínkové, ale pastorek neseženete. jak jsem našel podobné, objednal, přirovnal a zklamal... Nakonec jsem se spojil s panem Ing., který modelaří a dokonce tyto malé zubaté potvory vyrábí. V pondělí mu posílám převodovku jedné mašinky, kdy po domluvě to poměří a zjistí možnosti. Já mám za úkol zjistit, kolik lidí by mělo zájem, protože seřídit mašinu trvá tři hodiny a provoz není levný. Pak by se náhradní kolečka daly koupit a vyměnit.

Mám doma tři druhy mašinek, tak příští týden zkusím nafotit vnitřky, podle toho poznáte na čem jste.

Homer028:
 :)

Archaon:
Dají se koupit na eBay například zde:

http://www.ebay.com/itm/Ritzel-Ersatz-Zahnrad-fur-Lego-Duplo-Intelli-Lok-Modul-0-4-9Zahne-aus-Messing-/191073945175?pt=Modelleisenbahnen&hash=item2c7ce50657

stojí kolem 8 €. Zajímá mě spíše jak se ti podařilo mašinku rozebrat? Nepolámala se při tom? Ty nové jdou v pohodě ale Intelli je peklo...

Jinak doporucuji nastudovat (bohuzel uz funguje pouze v archivu a nabiha asi 2 minuty) nasledujici:

https://web.archive.org/web/20110705082612/http://cavefish.net/intelli-train/Intelli-Train-Code-Bricks.html

je tam kodovani vsech Intelli kamenu i tech, ktere LEGO nakonec nevyrobilo, s trochou zrucnosti se daji vyrobit.

Homer028:
Pastorek mám za 195,- český výrobek, nějaké ještě mám volné, pasuje na intelli, a hloupé mašinky, co jezdí rovně, a ještě na nejstarší mašinky dvě plastové, jedno nápravové a druhé na válečku kluzné spojky, ty jsou levnější.
Návod na rozebrání pošlu večer, teď musím fičet, drží to na zadní části, jsou tam dva, a bacha, nerozebrané, nové bývají lepené, takže skalpel a projet to ze všech stran...

Škoda že tam nejsou obrázky u těch kamenů... už mám doma plexi, chystám se je vyrobit :-)

Archaon:
Obrazky tam sice nejsou, ale je to tam barevne nakreslene podle tabulek, takze je hezyk videt kde je to potreba uriznout... Myslim ze nejlevnejsi bude na netu nakoupit Inelli kameny "stop" kterych je nejvic a prodavaji se za par penez + maji plny rozsah a ty potom seriznout na potrebnou funkci...

Jinak nevim jak tobe, ale nase Intelli masina je strasnej zrout baterek... Vydrzi slusne jezdit tak tyden, pak zacne "vadnout" a je strasne pomla...

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi