Hadičky

Založil Jindroush, 15.06.2004, 14:55:08

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 5 Hosté prohlíží toto téma.

Jindroush

Hojte,

mám dobrou zprávu, právě jsem se vrátil z Hradu^H^H^H^H^H, tedy z Modelářských potřeb, kde jsem zakoupil palivovou hadičku, která byla označena jako 2x1, která přesně pasuje na pneumatický díly LEGO. Je teda jenom průhledná a celkově méně gumová, ale drží dobře a nepodařilo se mi ji přetlakovat tak, aby vylítla.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

peter

No to je super správa :o . Já jsem zatím používal elektrotechnické bužírky, ale to je na prd. Můžeš sem napsat její podrobnější popis, třeba kolik stojí a jak dlouhé se prodávají ;) .
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Jindroush

#2
Mno, žádnej lepčí popis než je výše nevyplodím. Prostě pani to tam měla jako 'palivová hadička 2x1'.

Teď jsem ještě prolez modelářský netový obchody, 2 by měl být vnitřní průměr a 1 tloušťka stěny v milimetrech. Říkají tomu silikonová hadička na metylalkohol. Zkusil jsem ji všelijak přiměřovat k originální nový hadičce z 8455, ale opticky hrozně mate ta průhlednost. Venkovní rozměr mi přijde stejnej, dírka o drobet menší u toho originálu. Nasazovat a sundávat to jde subjektivně stejně. Zkusil jsem znovu natlakovat ten tlakovej zásobník, ani originál ani náhražka nevyletěla.

Stálo to celejch 19 Kč/metr, koupil jsem 2 metry v kuse, což bylo zrovna všechno, co tam pani měla  ;D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Energy

#3
A u nás to je 20kč za kus :D

Rob

Kde?? Pokud to nebude neplacená reklama, mohli byste vy všichni  a ty Velký Vezíre také napsat kde?
třeba adresu těch netových obchodů nebo i kamenný, aby ztracenec z České Kamenice mohl také něco koupit, až vyrazí do civilizace?
Rob

Jindroush

Prostě úplně obyčejný Modelářský potřeby. Letadýlka, lodičky, tančíky. Dřív se to jmenovalo Mladý technik. Určitě je to v každým větším městě, na internetu jsem nic rozumnýho nenašel. Na druhou stranu si to můžeš koupit na BrickLinku  ;D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Rob

Právě. V každým normálním městě!. Toho typa co tu vede parodii na modelářský potřeby (jedinej krám toho druhu v celým Ústí) jsem se ptal a nemá - nedá se na tom tolik vydělat jako na RC autech.

Takže třeba Pražáky prosím, uvádějte adresy nebo přibližnou polohu. Když se našinec dostane do Prahy - což je jediný rozmný město v okolí, je buď půl šestý večer nebo deset dopoledne (to když jede v sobotu) a moc času na rozoukávání nemá.

Vám se to kecá, u Olomouce, v Brně a kde to všichni bydlíte.
Rob

Energy

Robe to je v Přerově

Magesan

Zkuste treba Pecku Modelare. Ten by je mohl mit, ale asi by to chtelo nejdriv jim mailnout.

peter

#9
Tak jsem se také dnes vrátil z modelářských potřeb. Náhrada za originální Lego hadičky #x188 pro vzduchotechniku je jak už napsal i C32 palivová hadička 2x1. U výše zmíněného Pecka modelář měli dnes bm za 14,- Kč. Barva se dělá jen průhledná, ale i já mám originál od Lega průhledný, takže rozdíl není prakticky žádný.

Dále mě ale zajímalo, zda-li se dá sehnat něco co by mi nahradilo Lego Flex trubičky #75 využívané na dlouhých rovných úsecích. Protože jich mám velmi málo a ty co mám se mi nechce zkracovat. Po chvíli hledání prodavač našel alternativu v bílé "duši pro bovden". Barva je pouze bílá a dělá se 1m dlouhá za 18,- Kč.

Doma jsem ještě vše důkladně přeměřil pomocí posuvného měřítka (tzv. šuplera či posuvka) a zjistil jsem tyto přesné rozměry:

Hadičky:





vnější průměrvnitřní průměr
Lego4,10mm1,95mm
Non-Lego4,15mm2,00mm

Trubičky:





vnější průměrvnitřní průměr
Lego3,40mm1,95mm
Non-Lego3,35mm2,00mm

Jak je vidět rozdíly jsou skoro nepatrné, takže použití i nelegových dílků je 100% funkční a hlavně podstatně lacinější. Závěrem ještě dva obrázky. Na prvním jsou vidět vlevo originální tři Lego pneu hadičky a vpravo nelegová. Náhrada za Lego Flex trubičky je vidět na druhém obrázku (originál Legové jsou ty černé).
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

corelxt

jako nahradu za flex hose trubicky sem kdysi pouzival duty tycinky od vaticek do usi, ale stopro reseni to nebylo, pac se jednak dost lamali, a navic byly dost tenky..

takze tohle bude asi o neco lepsi ;D

KLF

Otazkou je, ako tie NON-LEGO trubicky (flexi) sedia napriklad v tomto diely ? Sam by som potreboval zopar 32 studs long tychto hose flexible (rovnych!!!) v sedej farbe.
Terminated.

otaznik

Já non-LEGO věci v LEGO setech nepoužívám. Ani provázek, ani hadičky, ani nic jiného.

KLF

Citace od: otaznik kdy 15.01.2006, 14:57:06
Já non-LEGO věci v LEGO setech nepoužívám. Ani provázek, ani hadičky, ani nic jiného.

Ja tiez nie. Akurat samolepky co si dam spravit kopie originalov. Inak nic.
Terminated.

rdk

Já sem sice taky purista, ale neorigo hadičky by mě neurážely. Kór, kdyby mi nějaký chyběly...

peter

Citace od: KLF kdy 15.01.2006, 14:48:55
Otazkou je, ako tie NON-LEGO trubicky (flexi) sedia napriklad v tomto diely ? Sam by som potreboval zopar 32 studs long tychto hose flexible (rovnych!!!) v sedej farbe.

Vzhledem k rozměru, který mají, tak v tomto i jiných dílcích sedí a drží naprosto skvěle. Bohužel dle sdělení prodavače se dělají jen v bílé barvě.

Citace od: otaznik kdy 15.01.2006, 14:57:06
Já non-LEGO věci v LEGO setech nepoužívám. Ani provázek, ani hadičky, ani nic jiného.

Já také nepoužívám NonLego věci, ale zde jsem udělal výjimku. Jelikož originálních Lego trubiček i hadiček mám velmi málo a nechce se mi je znehodnocovat lámáním a řezáním na kratší, tak toto je skvělé řešení. Nehledě na to, že originální hadičky nebo trubičky jsou v porovnání s tímhle šíleně drahé. :P
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

J_BOB

nepouzivam non-lego veci okrem povrazkov, ale tie flex trubky by sa mi hodily
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Lukas

Paráda koupil jsem je a opravdu to sedne jako ulity paráda dik moc za radu.

hombre

Citace od: otaznik kdy 15.01.2006, 14:57:06
Já non-LEGO věci v LEGO setech nepoužívám. Ani provázek, ani hadičky, ani nic jiného.

Tak to seš opravdu drsňák, mně ta originál "bavlnka" co Lego dává k navijákům připadá děsná a tak ji pravidelně měním za něco pevnějšího.

otaznik

Citace od: hombre kdy 14.02.2006, 20:02:28
Tak to seš opravdu drsňák, mně ta originál "bavlnka" co Lego dává k navijákům připadá děsná a tak ji pravidelně měním za něco pevnějšího.

Ano, jsem dost velkej drsňák.  :) ;) :D ;D >:D

TomG

On je otaznik hrozne alergicky na cokoliv co neni pure lego. Jakmile se mu dostane do rukou neco co neni lego, tak ma koprivku :)
Only the best can survive.

otaznik

Citace od: TomG kdy 14.02.2006, 23:53:56
On je otaznik hrozne alergicky na cokoliv co neni pure lego. Jakmile se mu dostane do rukou neco co neni lego, tak ma koprivku :)
Tak, tak. Jen bych dodal, že nemám rád míchání LEGO a no-LEGO věcí, ne že mi non-LEGO věci zase tak vadí - přecejen třeba vanu nebo záchod bych z LEGA mít nechtěl.  ;D ;D

Anakin

ktorá šírka je na tých exo-force?

expertik

Tak k Pneu hadickam mam aj ja jeden , dufam, ze pre Vas zaujimavy prispevok, buduci tyzden mi dorazi balenie (50m) transparentnej hadicku s rovnakymi rozmermi ako LEGO (2x4), dokonca s vacsim tlakovym zatazenim, vyrobene v USA pre laboratorne pristroje zo silikonu.
Meter vychadza sice asi na 50 Sk, ale je to stale asi tretinova az 1/5 cena oproti origosom....

Ak ma niekto zaujem, od buduceho tyzdna ich mam fyzicky...(vzorku som uz mal a je 100%na.)

Mareken

#24
Vím,že otevírám asi 4 roky staré téma, ale má někdo zkušenost s rybářskou hadičkou?
Průměr by měl sedět (2mm) a hlavně je černá  ;). Cena je parádní.

http://www.tomi-korda.cz/rybarske/jsa-hadicka-silikonova/?page=shop/flypage&product_id=3682&category_id=002207#
http://www.rybarskepotreby-shop.cz/hadicka-silikonova-1014.html#
Moje bs galerie Hledejte pod "Mareken"

germik

#25
No, ta cena mi až tak parádní nepřijde, nedávno jsem to taky hledal, a našel je v jednom Hradeckém modelářském obchodě (Hradec Králové) cca 13kč za metr. U těchhle nevidím kloudně jestli je to číslo vnitřní nebo venkovní průměr :-\
Jako na potvoru to teď ne ane znovu najít  >:( :'( . Ale ještě to zkusím  ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Bery

Co já vím tak v rybářství většinou prodávaj třeba 10 cm dlouhé kusy, v celku sem je ještě neviděl.
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

Mareken

Citace od: germik kdy 27.11.2010, 20:40:49
No, ta cena mi až tak parádní nepřijde, nedávno jsem to taky hledal, a našel je v jednom Hradeckém modelářském obchodě (Hradec Králové) cca 13kč za metr. U těchhle nevidím kloudně jestli je to číslo vnitřní nebo venkovní průměr :-\
Jako na potvoru to teď ne ane znovu najít  >:( :'( . Ale ještě to zkusím  ;)

U toho prvního obchodu - 11kč, u toho druhýho je to trošku dražší no. Uvádět vnější průměr by bylo IMO ptákovina, přece se to navlíká na vlasec nebo tak nějak.

Citace od: Bery kdy 27.11.2010, 20:43:38
Co já vím tak v rybářství většinou prodávaj třeba 10 cm dlouhé kusy, v celku sem je ještě neviděl.
A pasujou?  :)
Moje bs galerie Hledejte pod "Mareken"

Bery

Jestli pasujou nevim, nemam ani jednu Legovou, ale dojdu pro ní, nasadim jí na téčko, pak dám vědět. ;)
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

Bery

Jestli je někde seženeš v celku, tak je vem, ta co mám já pasuje výborně, Tlak by musel být obrovský aby vystřelila. ;)
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD