(Vlastná) Mini Tatra - v procese

Založil 14miro14, 22.06.2012, 15:33:46

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

14miro14

Začal som len tak z nudy skladať takú mini tatru, bude mať 56x26 balony.
Mám ale taký malí technický dotaz na skúsenejších staviteľov, či sa to vôbec oplatí motorizovať keď je to také mini?? :)

Rastwo

Ementál je syr, ktorý má diery. Čím viac je dier, tým menej je syra. Čím viac je syra, tým viac je dier. Teda: Čím viac je syra, tým menej je syra.
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=rastwo http://www.youtube.com/user/Rastwo666

Měch

Doporučuju vyměnit převod z 20:12 na 12:12. Takhle by ti to asi těžko zatočilo, jinak toho zatím k hodnocení moc není, snad se ti výtvor podaří  ;)
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Kiko97

Keď už to máš bez predného náhonu, tak by si mohol urobiť normálnejšie riadenie. Celkovo sa mi to páči, vyzerá to nádejne.  :)

bocak

Kiko97 ako myslíš normálnejšie riadenie? Ak myslíš hrebeň riadenia (ak sa to tak volá?  ;) ), tak si nie som istý, či by sa to dalo urobiť na takom malom priestore.  :)

Kiko97

Myslel som to tak, že nebude jedna vertikálna os, na ktorej sa otáča celá náprava, ale dve polosy s dvoma osami otáčania.
.

bocak

A aby som nebol OT tak niečo k modelu. M motor je dosť rýchly a máš tam aj prevod do rýchla, takže motor bude dostávať dosť zabrať. Ale dobre si vyriešil polonápravy.  ;)

14miro14

Tak, zvážil som isté rady a upravil som nápravy plus som aj trošku pokročil.
Už len Kabína, predný nárazník prípadne nejaká jednoduchá korba.

otaznik

To zatáčení je v současné podobě nepřijatelné. Pokud ho nepředěláš, tak celý model bude k ničemu.

Není zbytečné posunovat nápravy, když k tomu technické řešení nenutí?

14miro14

#9
Zatáčanie je úplne funkčné. A čo sa posunu náprav týka sú posunuté preto že to tak chcem.

Plutoone

Myslím, že každý má právo stavět tak jak chce. Ale taky si myslím, že to zatáčení nefunguje moc dobře. Bude hodně rychlé, narovnat kola do přímého směru takřka nemožné a při záběru budou ty 20z přeskakovat. Co se zbytku týče, zatím se mi Tatra líbí. Ale nechápu, proč si neudělal centrální rouru, když už máš odskočené polonápravy. 

14miro14

#11
Ono je to s tým zatáčaním tak trošku podvod. Nenapadlo ma nič dosť malé na to aby som ušetril miesto, tak som použil toto: ten sivý 20z má pinovú dieru čiže by to nemalo vôbec fungovať ako písal otaznik, ale ja som do neho dal malí kúsok papiera takže funguje ako Technic Clutch.
A s tou centrálnou rúrou, keby to spravím na jednej osi tak sa nedá spraviť posun náprav len o pol studa.

otaznik

Tady nejde o papírek v ozubeném kole, ale o to, že to zatáčí jako přívěs.  ::)

Jamesek

Na tu šířku klasická náprava udělat jde, jen místo odpružených polonáprav bude kyvná ...

Colonel32

Citace od: otaznik kdy 25.06.2012, 14:30:07
Tady nejde o papírek v ozubeném kole, ale o to, že to zatáčí jako přívěs.  ::)

Třeba udělá stejným způsobem zatáčející i kabinu...  ;D

Plutoone

Super, udělám na svojí tatru cas 30, která bude co nevidět hotová závěs a můžeme se dohodnout ;D
Konec srandy. Určitě nejde udělat posun o půlstud? Já jsem taky uděla posun o strud, ale mám větší měřítku, takže se to ztratí. 

Ondra

Já jen spíš nechápu proč se do každého modelu musí cpát RC  ::)  .Sranda to s pouze PF motory moc není.

Rastwo

Ja staviam vsetko RC, ci NXT alebo PF  ;D To preto lebo si chcem zajazdit s autickami na dialkove a RC modely su drahe. A ze lega mam hocico od crawleru po onroad  ;D
Ementál je syr, ktorý má diery. Čím viac je dier, tým menej je syra. Čím viac je syra, tým viac je dier. Teda: Čím viac je syra, tým menej je syra.
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=rastwo http://www.youtube.com/user/Rastwo666

Kiko97

S RC a PF je to realistickejšie, aspoň čo sa môjho názoru týka. S autíčkami bez motorov som sa hral, keď som bol menší a výstavné modely to zase iná kategória.

14miro14

Kvôli veľkej váhe a neohrabanosťi modelu som sa rozhodol odstrániť PF prvky.
Možno pridám len svetlá na efekt :)

14miro14

Dalo by sa povedať, že HOTOVO! Nakoniec som sa rozhodol pre motorizáciu ale nejazdí to úplne bezproblémovo :-\

Som zvedavý na názory a kritiku :)

Měch

Zajímá mě jak jsi nakonec vyřešil to zatáčení. Taky bych doporučil použít místo tří 8z koleček dvě 16z kolečka a pohrát si s převodem u kol, aby to jelo správně. Ty dvě 16z ti přenesou sílu lépe. Motor bude muset být o stud posunutý, ale to ti stabilitu nerozhází, zvlášť když dáš na druhou stranu receiver. Mimochodem, dej ho z kabiny ven, jinak ti nebude chytat signál.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Kiko97

Riadenie si už zmenil, ale ešte stále to nie je ono a vidím, že sa ti predná náprava rozchádzala alebo schádzala, keďže si tam dal tie dve polovičné beamy.

14miro14


Plutoone

To nevypadá tak strašně složitě. Podle mě by jsi to mohl zkusit.

14miro14

Nemyslel som to tak, že by som to nezvládol okopírovať, ale tak že ma to nenapadlo.

Kiko97

Je troška široká na rozmery kolies, ale je krásna.

14miro14

Technické riešenie zatáčania.