Čo hovoríte na toto ??

Založil 14miro14, 22.09.2011, 21:31:51

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

14miro14

V LDD som si postavil zatiaľ základ podvozku mojej Tatry po príchode dielov zbúcham aj v reáli :)

peter

Takto to vypadá strašně jednoduše a více méně zde v tuto chvíli není co k vyjádření. Já proto s vyjádřením počkám až do doby, kdy to budeš mít sestavené a hlavně řádně ozkoušené a funkční. Dobře funkční Tatra podvozek, totiž není nic jednoduchého, jak by se mohlo zdát.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Měch

Chybí ti tam za prvé kardany na zatáčení a za druhé tam nemáš místo na uchycení hlavní hřídele k autu, takhle by ti to vlálo ve vzduchu. Navíc ta Bricky 2x2 round se ti nevejdou do ramen zavěšení. Ale stejně jsem zvědaví, jestli se ti to povede. Já mám v plánu Tatru 8x8 s 8mi kolama z Unimogu...
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

peter

Citace od: malý Měch kdy 23.09.2011, 14:01:09Chybí ti tam za prvé kardany na zatáčení

Já tam kardany vidím.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Bery

už těď ti můžu říct že ty baveli budou na 70% přeskakovat. Tatra podvozek opravdu není žádná legrace, toto není hodné prezentace. Já se na kolos taky chystám ale dám tomu čas  :)
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

Měch

Citace od: peter kdy 23.09.2011, 14:13:52
Citace od: malý Měch kdy 23.09.2011, 14:01:09Chybí ti tam za prvé kardany na zatáčení
Já tam kardany vidím.

Pardon, asi jsem je přehlídl...
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

otaznik

Citace od: malý Měch kdy 23.09.2011, 14:01:09
Chybí ti tam za prvé kardany na zatáčení a za druhé tam nemáš místo na uchycení hlavní hřídele k autu, takhle by ti to vlálo ve vzduchu. Navíc ta Bricky 2x2 round se ti nevejdou do ramen zavěšení. Ale stejně jsem zvědaví, jestli se ti to povede. Já mám v plánu Tatru 8x8 s 8mi kolama z Unimogu...
Já tam vidím i to možné uchycení.

14miro14

Áno pravda uchytenie tam nieje zatiaľ bude na mieste kde sú teraz bushe :) a časom ešte niekde inde
Je to len taký náhľad niečo podobné som už mal v 6 kolesovej verzii a baveli nepreskakovali tak neviem čo sa týka tých round dielov sú tam preto aby spevnili hnací hriadeľ
vec ktorá ma trápi najviac je že sa bojím aby vydržali kardany.

Kiko97

Najväčší problém pri tomto postupe najprv virtuálne modelovanie a potom prax je, že niektoré veci prestanú fungovať. Napr preskakovanie zubov aj, keď si myslím, že nepreskočia, pretože máš nábojovú redukciu 1:4. A ešte je problém perovanie. Buď je tvrdé alebo je také mäkké, že po prejdení pár cm sa rozpľasne a zostane tak. A tiež by som chcel vedieť ako upevníš tu centrálnu rúru a urobíš geometri predných náprav?  ;)

14miro14

Vyššie som písal že som už raz mal takýto podvozok zostavený takže to nieje naskôr v LDD a potom reálne ale naopak :D no a čo sa týka predných náprav ako vyriešim zatáčanie neviem zatiaľ ani ja.

Kiko97

Aha, tak máš nad čím dumať.  :)

14miro14

To veru mám, hlavne mi vŕta hlavou ako pri zatáčaní kompenzovať to posunutie náprav.

Kiko97

Ide o to aký systém zvolíš.

14miro14

No veď ja neviem ani toto.

Anatyt

Je reálne vôbec z LEGA postaviť niečo tak zložité, ako plne funkčný podvozok (napr.) Tatry? Sú vôbec LEGO Technic dieliky na takéto stavby konštruované? Nie je to už predsalen pre NON-LEGO modelarinu?

Ivansliz

Citace od: Anatyt kdy 23.09.2011, 17:15:45
Je reálne vôbec z LEGA postaviť niečo tak zložité, ako plne funkčný podvozok (napr.) Tatry? Sú vôbec LEGO Technic dieliky na takéto stavby konštruované? Nie je to už predsalen pre NON-LEGO modelarinu?


Dobrá otázka. :) Ale tenhle projekt podvozku vypadá zajímavě. Připomíná mi to osmikolový podvozek vojenských Pandurů.
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

14miro14

Citace od: Anatyt kdy 23.09.2011, 17:15:45
Je reálne vôbec z LEGA postaviť niečo tak zložité, ako plne funkčný podvozok (napr.) Tatry? Sú vôbec LEGO Technic dieliky na takéto stavby konštruované? Nie je to už predsalen pre NON-LEGO modelarinu?


Nezabúdaj, že z Lega je možné poskladať čokoľvek keď máš diely a dobré nápady :)

Anatyt

No a týmto som si nie zrovna istý. Postaviť z LEGA môžeš všetko do istej miery. Hlavne po dizajnovej stránke sa toho dá veľa napodobniť. Ale práve tou konštrukčnou som si nie istý. Treba si uvedomiť, že ide stále len o PLAST! Kým v strojárstve ešte stále dominuje KOV. Preto aj RC modely nákladných áut majú konštrukčné prvky z kovu. Ďalšou vecou sú veľkosti súčiastok. Zložité konštrukcie vyžadujú mnoho drobných špecifických dielov. A tie Technic ešte stále nemá. Technic je super vec pre základné konštruovanie, ako výuková záležitosť pre strojárov tiež fajn. Ale či umožňuje postavť tak zložité konštrukcie, ako napr. plne funkčný podvozok Tatra a ešte v tak malom merítku... tým som si nie istý.

Kiko97

Je jasné, že kolos so 7 diferenciálmi s uzávierkou z LEGA nikdy nepostavíš, tak aby spoľahlivo fungoval.

14miro14

Samozrejme že s difákmi sa to asi nedá ale aj o to sa chcem pokúsiť :D