(Cizí) Avatar Helicopter

Založil grohl, 24.02.2010, 14:08:09

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

grohl

V souvislosti s Technic Challenge jsem zmiňoval tu "Hezčí" helikoptéru z Avatara. Robbed mě upozornil, že je již k dispozici video. Opravdu je lépe zkonstruovaná než ta předchozí.
http://www.youtube.com/watch?v=Nnuv-DGsSWE&feature=player_embedded
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=420825

Robbed

Parádní model. Hlavně se mi líbí zpracování pohybu vrtulí.
Bylo by určitě zajímavé postavit funkční model v podobné velikosti, ale ze systemu :).

Togaran

No ty ...  :o považoval jsem to za "obyčejný" hezký model s funkcemi. Ale když jsem viděl jakým fofrem se točí vrtule a do toho se plynule natáčí jako ve filmu... Rozhodně neobyčejný a stojí za shlédnutí  :D

Mohl bych poprosit o link na ten dřívější model, o kterém píšeš?
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Shmade

Pěkné, zajímalo by mě jak má udělaný ten joystick, jestli jen nějakou soustavou táhel, nebo nějak přes diferenciál...

grohl


grohl

#5
Shmade: U Harriera to mám přes úchyt Linear Actuatoru a funguje to bezvadně. Samosebou existují i rozměrově objemnější řešení.

Shmade

#6
Hmm, pěkně kompaktní řešení, budu muset konečně pořídit nějaké ty actuatory, abych měl i tyhle dílky, kdybych někdy stavěl něco s kniplem. :)

Edit: I když tohle vyloženě jako knipl nefunguje ne? Hejbeš dopředu/dozadu a otáčíš...
on tam má vyloženě 360° volnost..

mike.kup

Citace od: Shmade kdy 24.02.2010, 15:07:59
Pěkné, zajímalo by mě jak má udělaný ten joystick, jestli jen nějakou soustavou táhel, nebo nějak přes diferenciál...

Odpověděl ti samotný autor v Youtube komentářích:
It's mechanical, throw links and liftarms no gears are used.

eNTy

IMHO je to řešené jako v rolbě. Jednoduché a není co řešit.

grohl

Citace od: Shmade kdy 24.02.2010, 15:29:30
Hmm, pěkně kompaktní řešení, budu muset konečně pořídit nějaké ty actuatory, abych měl i tyhle dílky, kdybych někdy stavěl něco s kniplem. :)

Edit: I když tohle vyloženě jako knipl nefunguje ne? Hejbeš dopředu/dozadu a otáčíš...
on tam má vyloženě 360° volnost..
Ale vždyť to se nevylučuje. Já s kniplem taky pohybuji libovolně ve dvou osách zároveň.