(cizí) Jernej - automatická převodovka

Založil Jamesek, 23.11.2009, 23:17:19

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jamesek

Zdravím ve spolek. Nechtěl jsem původně na tento článek nějak aktivně upozorňovat a nechat si to jako tajné vylepšení na závody, ale po vyzkoušení mi to nedá.
Tohle je první (ze všech, které jsem viděl) lego automatická převodovka, která je spolehlivá, rychlá, z obyčejných dílů a vměstnatelná do závodního vozidla.

Podívejte se sami -> http://technicbricks.blogspot.com/2009/11/week-techvideo-2009-48-automatic.html


Legrace začíná, až když si ji sami postavíte. Neobsahuje žádné speciální dílky.

Klady:

  • rychlé plynulé (neposkakuje) řazení, jezdí i v obou režimech najednou (ne jen krajní polohy)
  • velikost, robustnost a použité díly - dá se použít opravdu všude
  • libovolné použití převodových poměrů (v článku 1:1 až 5:1), možno rychle měnit přehozením koleček mezi disciplínami.

Nevýhody:

  • prokluzem diferenciálů vůz nevydrží stát v kopci - sjede
  • při hodně velkém zatížení proklouznou diferenciály zpět a auto nejede vůbec

Mám v plánu doplnit převodovku o systém blokování zpětného prokluzu (ráčna?) rychlejších koleček, čímž by se měly obě nevýhody odstranit. Při použití ráčny přibude nová nevýhoda - hlučnost ;)

Prosím ctěné stavitele, pokud by se jim povedlo tuto převodovku nějak vylepšit, podělte se s řešením zde i s ostatníma. Mohlo by to příjemně oživit naše výtvory a závodní vozy.


vasek

Já myslel, že je zákázáno mezi disciplínami zasahovat do konstrukce strojů, myslel jsem že je maximálně dovoleno jen přepnou manuální převodovku.  ???

Jamesek

Citace od: vasek kdy 23.11.2009, 23:25:52
Já myslel, že je zákázáno mezi disciplínami zasahovat do konstrukce strojů, myslel jsem že je maximálně dovoleno jen přepnou manuální převodovku.  ???
Tak jak říkáš, plus jednoduché prohození dvou ozubených koleček - IMHO. Ale možná si to pletu s TruckTrialem. Nicméně úpravu poměrů automatické převodovky lze realizovat i s manuální převodovkou ;).

Woyta

Tajne vylepseni by ti nevyslo. Taky jsem dnes na clanek koukal a moc se mi to libi. Aspon vyuziju nejakej z te hromady difu co tu mam.
Rekl bych ze auto v kopci problem nebude. Ale jistej si nejsem dokud to nevyzkousim.
Pri pouziti racny vznikne nova nevyhoda. Budes muset vymyslet prepinani racny.
"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich