pár otázek okolo setu 8297

Založil adam.ochi, 22.11.2009, 21:44:06

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

adam.ochi

tenhle set bych si chtěl koupit a mám kolem něho pár otázek

1. cena 2 390 Kč je dobrá???
2. je někde dobrý návod jak předělat na rc? viděl jsem to na youtube a určitě se do toho pustím
3. vím že potřebuju xl motor pro pohon kol, je potřeba ještě nějaký pro zatáčení, nebo tuhle funkci vykonává motor pro naviják??

všem děkuju za odpovědi

Měch

-ta cena je asi teď nejnižší ( aukro, že? )
-účinný návod na RC neexistuje to musíš vymyslet si sám ( jako já http://www.youtube.com/watch?v=alV4MFoSdN8 )
ale to už jsi asi viděl jinak je jich na youtube spousta nejlepší asi: http://www.youtube.com/watch?v=Z6p3743uk_g
máš tam trochu takové to schéma
-XL motor je pro pohon kol ideální, potom jeden M motor pro řízení a pak ještě jeden pro naviják/podvozek (tu potřebuješ přepínač a nebo 2 motory) většinou se dávají 2 motory- jeden pro naviják druhý pro podvozek
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

adam.ochi

#2
takže kromě xl motoru musím dokoupit ještě medium motor že? Jeden tam už je, a to ten, který dělá s podvozkem a navijákem ne? dík za odpovědi

Měch

jestli to příslušenství chceš kupovat tak bych ti doporučil (pokud máš peníze)
klidně 2 ty xl motory (nebo celý buldozer  ;D -tam je motorů dost).To kvůli přejíždění jakýchkoliv překážek
já to napřed zkoušel s jedním XL a moc mi to nechtělo přejít přes práh, ale celé je to jenom a jenom na tobě ;)
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

adam.ochi

#4
buldozer si pořizovat nechcu takže co potřebuju 2x XL motor 2x medium motor 2x IR receiver 8884  1x IR ovladač 8885 nebo ještě něco???

Plutoone

Citace od: adam.ochi kdy 23.11.2009, 06:58:39
buldozer si pořizovat nechcu takže co potřebuju 2x XL motor 2x medium motor 2x IR receiver 8884  1x IR ovladač 8885 nebo ještě něco???
když tohle všechno nakoupíš, tak je ti vyplatí koupit ten buldozer. tam to je i s dalším bateryboxem a se spoustou kostiček. Pásy se taky hoděj.  ;D

adam.ochi

no bude to moje první lego technic. Viděl jsem to u strejdy a začalo se mi to hodně a opravdu hodně líbit. Dohromady za buldozer a offroad 6200 Kč to je docela dost no buďto se zbavím notebooku a nebo budu muset šetřit momentálně mám tak na offroad a dost.

Měch

ty 2 XL motory jsem trochu přehnal...sice to nevyjede přes všecko, ale to ani kdybys je měl oba- protože já měl pohon 4X4 a to je úplně jiné kafe
stačí ti koupi si jeden a pohánět s ním zadní nápravu. Na pohon 4x4 potřebuješ
ještě 2x http://peeron.com/inv/parts/x1029 abys to rozjel.
Aby se s tím dalo jezdit a bylo to co nejlevnější, kup si XL motor na pohon, M motor na zatáčení už máš, batery box taky, kup pak ještě ten ovladač a IR přijímač, na podvozek a naviják se vykašli. Anebo si kup všecko a vytuň to auto co to dá  ;D
Nejlepší kombinací podle mě je pak tady to 8297 a k němu buldozer- tam jsou motory a všecko k tomu+ hromada dílků a pásy(ty se mi zrovna hodí pro Snow challange).
Jak už sem teda jednou říkal, všechno co si koupíš je jenom na tobě  ;)
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

vasek

pro Adama - moc s koupí neváhej, je možné, že ani jeden z těchto dvou setů se v příštím roce nebude vyrábět.

adam.ochi

Jestli dobře chápu tak bych mohl mít i to 4x4 kdybych měl buldozer že?

Sugarfree

LEGO TECHNIC ...it´s my style...

vasek

#11
Citace od: adam.ochi kdy 23.11.2009, 16:35:49
Jestli dobře chápu tak bych mohl mít i to 4x4 kdybych měl buldozer že?
Ne - pokud nebudeš mít 4x  http://peeron.com/inv/parts/x1029, v 8297 jsou jen dva.

adam.ochi

#12
komu mám věřit? Troll-hornet ty máš fajný model a máš ho pokud se nemýlím právě z buldozeru ne?

Sugarfree

no jasný potřebuješ ty dvě součástky...na ty jsem zapoměl! OMLOUVÁM SE  :-\ ...já myslel kvůli motorům a tak ;)
LEGO TECHNIC ...it´s my style...

vasek

Citace od: adam.ochi kdy 23.11.2009, 16:58:10
komu mám věřit?
Stahni si návod : http://us.service.lego.com/en-US/BuildingInstructions/default.aspx , podívej se na spojení zadních kol s motorem a pak na přední kola a poznáš, že tam něco chybí, a to je právě ten dílek který potřebuješ 4x pokud chceš stavět 4x4. Už to psal i Troll ...

adam.ochi

ok dík jinak jak jsem přišel na předělaní na rc: http://www.youtube.com/watch?v=R-TV8PYnGuE tady to vypadá hodně dobře

adam.ochi

sice se to netýká off-roadu ale když už to rozebíráme součástky buldozeru zvládne přejet práh nebo ne?

Měch

#17
v tom videu si všimni jemného detailu, ale jsem si jistý, že se dá v pohode zlepšit...totiž že přední kola nejsou pevne napojena na zadní nápravu. je tam jenom jakási gumička...sice je za ní vidět 16z kolo ale nevím jestli je funkční protože v té části jak ukazuje to přehození pohonu taky na přední nápravu je vidět že přední kola zaberou o malou chvíly později než by měly- to kvůli tření té gumičky.Jinak se mi tohle video líbylo asi ze všech nejvíc...teda ne, nejlepší je tohle: http://www.youtube.com/watch?v=UFCd_TML5DE, ale tam jsou použity buggy motory-proto jezdí tak rychle a smykem :o
pak mám ještě víhradu k tomu předchozímu videu, že tam není detailněji ukázaný náhon přední nápravy, nevšiml jsem si že by tam kdekoliv byly vidět ty 4 dílky o kterých se tu mluvilo
to video jsem viděl předtím, než jsem začal stavět, ale vůbec mi se stavbou nepomohlo nakonec jsem si to udělal podle sebe

P.S. foto: tajemství pohonu 4X4 ale psssst ;)
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Měch

to adam: buldozer nepřejede práh, protože je: 1) moc těžký
                                                                           2)nemá střed kola NAD prahem jako kolo auta
                                                                           3)má umělohmotné pasy, nepřilnavé jako gumové pneumatiky
                                                                              koberec si dávé celkem v poho ale na parketách ho zastaví skoro cokoliv
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Woyta

Pasy lze za pomoci gumicek vylepsit.
"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

Plutoone

Citace od: Troll-hornet kdy 23.11.2009, 18:08:28
to adam: buldozer nepřejede práh, protože je: 1) moc těžký
                                                                           2)nemá střed kola NAD prahem jako kolo auta
                                                                           3)má umělohmotné pasy, nepřilnavé jako gumové pneumatiky
                                                                              koberec si dávé celkem v poho ale na parketách ho zastaví skoro cokoliv
v tomhle s tebou nebudu souhlasit. pokud mu pomužeš zadním rydlem, tak práh přejede. to že se mu to na parketách klouže je fakt. plast a hladkej povrch nejdou dohromady. ale jinak je to super strojovna. já bych si možná spíš koupil jen buldozer k tomu 4 kola a tlumiče + nějaký dílky na zatáčení a je to cajk.

Měch

Máš pravdu na to jsem zapomněl,  ;D taky jsem mu pomáhal zadním drapákem a radlicí taky ;D
-s tím kupem, máš pravdu jenom techdy, pokud jdou koupit kola a tlumiče což v česku nejde + zavěšení 8X a další propriety...jinak jsem to počítal a :
2X XL motor, 2X M motor, 2X IR přijímač, ovladač, a možná batery box vyjdou na cca 2800,- přes LEGO.com
v tomto ohledu je to levnější než buldozer
Každopádně, když chceš Adame 8297, tak  si kup 8297 a pak, kolik ti zbyde peněz, bych to řešil dál.
Howgh...
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Gouranga

4x4 by podle mě šlo udělat i bez těch dílků, pokud by se zadní nezávislé zavěšení vyměnilo za tuhou nápravu, akorát už by to asi nebyla přestavba, ale spíš custom auto.
BTW Pořád mi vrtá hlavou jedna věc: Na tom videu (s kočkou) má uzamčení diferenciálu přes paralelní osu. Nemá náhodou diferenciál stejné boky jako 16 Tooth with Clutch? Takže do něho zapadá Driving Ring? Takže snadnější způsob s menšími ztrátami na zubatých kolečkách? Nebo se to nedělá kvůli uchycení diffu co nejtěsněji, aby nepřeskakovaly zuby na jeho kleci?

grohl

Nevím, jaké máte prahy doma, ale můj buldozer je přejížděl poměrně bez potíží.

Plutoone

Furt s tím setem 8297 nevím. mam ho doma už rok postavený. Jedinný co jsem z něj kdy použil byly kola a světla. jinak se válí na skříni. to buldozer sem postavil jednou, abych viděl, jak vypadá a od té doby jsou jeho dílky v neustálé permanenci. Podle mě je to nejdůležitější set pro motorizaci čehokoliv. A když si uděláš motorizaci 8297, tak si s tím možná den, či 2 pojezdíš, ale pak tě to stejně omrzí a budeš vymejšlet něco jinýho.

mike.kup

Já jakožto bagr-stavitel se zcela ztotožňuji s názorem Plutoone-ho. Mít auto, co umí jezdit tam, zpátky a do stran je podle mě takové nemastné neslané. Samozřejmě je tu hodně lidí, co se v diferenciálech a odpružení vyžívají a staví nejrůznější kolosy pro trialy, ale stejně to umí JEN jezdit.
Ani trochu nepochybuji o tom, že spáchat funkční, silný a odpružený podvozek 6x6 je fuška, ale...
Takhle nějaký jeřáb, co dokáže něco někam přesunout a seskládat... Udělat něco, kde jeden motor nebude mít jen jednu funkci...

Sugarfree

#26
taky souhlasim s Pluto one a Mikem...ale je to každýho věc :) ...osobně stavim raději stroje na stavbu ;)
LEGO TECHNIC ...it´s my style...

Plutoone


Měch

našel jsem další video, snad ti to momůže s motorizací:

http://www.youtube.com/watch?v=wzoEmtNHqPc
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Plutoone

Tomu to jezdí fakt dobře.  :)