(Vlastní) 7omy Crawler

Založil 7omy, 22.03.2009, 14:33:56

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

7omy

Tak sem se rozhod taky postavit crawlera.

Pohon všech kol a zatáčení obou náprav
Motory uloženy v nápravách

Zatim mám hotovou pouze jednu nápravu, teď jdu stavět druhou a pak to zkusim nějak spojit, do večera bych měl mít hotový podvozek

edit: tak mam skoro hotovo, jezdí líp než sem čekal, stoupání asi 40-50° zvládá bez problému

Shmade

Líbí se mi karoserie, ale přijde mi nějak moc vysoko, nešla by celá posunout níž? Vím, že když máš motory na nápravách, tak to těžišti tak moc neubližuje, nebo při propružení kola dosahají i takto až k blatníkum?

A co ten 4-link, podle mě tvoje kce bude pevnější než ta moje, nebo se ti taky povoluje?

7omy

ono mi to takhle vyšlo, vim že by to chtělo níž a asi to budu i předělávat, ale zatim sem to takhle nechal

a tahle konstrukce je asi pevnější, zatim to vypadlo jenom jednou, ale pak sem s tim zkoušel jezdit po sedačce a přes polštáře s různym stoupáním a zatim to drží

Papiňák

#3
Pěkný, na malých fotkách mi to připomíná hodně zvedlou Yotu Hilux, který se teď docela vyrojily mezi RC modelářema. Nebylo by lepší nacpat pohonný motory napříč? Takhle trochu ubíraj z přejezdovýho úhlu, nebo ne? A zatáčení by šlo možná řešit i bez hřebenovýho převodu, podobně, jako na RC crawlerech

Pepan

Mi se to moc líbí, nebylo by video?  ;)

7omy

Ty motory by to asi chtělo uchytit jinak, ale zatim sem nevymyslel jak, kdybych měl mikromotory tak by to šlo udělat určitě líp a zabralo by to míň místa.
Jak funguje to zatáčení u RC crawlerů?

Video bude asi zítra, ale bohužel jenom mobilem, nic jinýho nemam

Papiňák

Tady je dobře vidět řešení u RC crawlerů. U lega by to snad šlo vytvořit podobně. Ale asi by se musely použít nějaký non-lego díly (tohle + M3 závitová tyč)

7omy

Jo takhle nějak sem si myslel že to je, ale to by snad šlo vytvořit i z lega, uvidim co vymyslim  ;)

grohl

Chci se přidat k prosebníkům o video.  ;)

7omy

Tak video je tady, lepší zatim nebude, protože jednou rukou držet mobil a druhou ject a občas i zatáčet prostě nedokážu, zítra si zkusim postavit nějakej držák na mobil

http://www.youtube.com/watch?v=BaQsNdbe2G4

peter

:o no jede to jako blesk ;D jinak jsem také očekával, že ten kufr ti to vyjede i bez toho polštáře, když jsi se vrhl na crawlera - tak ne no :'( Bude to chtít asi ještě trochu poladit a vylepšit, aby to byl skutečný crawler se vším všudy. >:D
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Shmade

Myslím, že bohužel ke crawlerům se vším všudy nám v Lego verzi bude vždy chybět dost silný motor, který by kolům v jistých momentech dodal krom vysokého krouťáku i vysoké otáčky :(

Papiňák

Nevím, jak vypadá XL motor zevnitř, ale u RC modelů (váha okolo 2kg) stačí k pohonu některých crawlerů 2 motory třídy 380 nebo 400, který velikostí odpovídá PF M motoru. Akorát nevím, jak velkou část PF motoru zabírají převody.

Shmade

Velkou... motůrek je tam malej...

Papiňák

No jo, to  vypadá jak 400 přeříznutá na půl. Ale možná, že kdyby se to rozebralo a nacpalo se tam tak 50 závitů a pořádný magnety, tak by to mohlo mít nějakou sílu.

7omy

#15
No ono by to možná kdybych nabil baterky vyjelo, ale na tom kufru to dost klouže a navíc i kdyby to předek vyjel tak zadek se zasekne tím motorem, ale včera sem si navrhoval nový nápravy na pc a tam by ten problém být neměl

edit: tak tady je ještě jedno video, trochu akčnější

http://www.youtube.com/watch?v=VoSJUaQRJA4

JardaL

Citace od: Shmade kdy 23.03.2009, 11:11:27
Myslím, že bohužel ke crawlerům se vším všudy nám v Lego verzi bude vždy chybět dost silný motor, který by kolům v jistých momentech dodal krom vysokého krouťáku i vysoké otáčky :(

Ke crawlerům se vším všudy ti v lego verzi bude chybět vždycky pevnost kalené oceli.
Jinými slovy, ty nejlepší modely nejlepších tvůrců z Lega budou vypadat naprosto skvostně, ale tak, jako s poctivým RC autem si nezajezdíš.

Což ale nic nemění na tom faktu, že nový PF XL motor na způsob RC motorů třídy 400 bych vážně ocenil..
Piš holoubku piš, brzo zcepeníš.

JardaL

Citace od: 7omy kdy 22.03.2009, 23:42:29
Tak video je tady, lepší zatim nebude, protože jednou rukou držet mobil a druhou ject a občas i zatáčet prostě nedokážu, zítra si zkusim postavit nějakej držák na mobil

http://www.youtube.com/watch?v=BaQsNdbe2G4
Jede to  o trošku rychleji než můj Trialový truck při první účasti na LTT . Pamětníci zavpomínají, a ještě ted po letech se mohou popadat za břicho :-))

A ta hudba.....   no zkrátka k popukání...
Piš holoubku piš, brzo zcepeníš.

Papiňák

#18
Citace od: JardaL kdy 23.03.2009, 23:07:36

Ke crawlerům se vším všudy ti v lego verzi bude chybět vždycky pevnost kalené oceli.


I některý levnější RC crawlery mají linky a poloosy z plastu. Ale lego je na tom pevností asi líp, protože RC crawlery jsou těžší (jen NiMH acupack váží skoro půl kila) a mají silnější motory.

Citace od: JardaL kdy 23.03.2009, 23:07:36

...PF XL motor na způsob RC motorů třídy 400 bych vážně ocenil..


Když koukám na tu fotku, tak by se do obalu od XL PF motoru ta 400 dala nacpat, kdyby se ta šedivá část rozřízla napůl a přilepila se tak, aby se to dalo nacpat do nějaký technic konstrukce. Sice by ta 2cm mezera v plášti nevypadala dobře, ale mohlo by to fungovat.

EDIT: http://www.youtube.com/watch?v=xfhS0oUvEdA na tomhle videu je vidět, jak lítá crawler s 2x 380 motorem


Shmade

Ještě ti to tady nikdo neřekl, tak já budu první :) Ač já nejsem tak ortodoxní, tak zde na fóru se na modifikace Lega dívá dost špatně, a to i jen na nějaký lehce předělaný dílek, takže to co navrhuješ by asi neprošlo... Na modelařinu jsou modely tady si holt musíme vystačit s tím co vyrábí Lego...

Jinak když už bych chtěl nějakého RC crawlera, tak bych bral tohodle:
http://www.traxxas.com/products/promo/5610_promo.htm

Papiňák

#20
No jo, já jsem zapomněl, že tu není vítaná kombinace lega a modelařiny. Řezání do čehokoli z lega taky nemám moc rád, ale elektronika u lega z mýho pohledu bohužel za moc nestojí. Ale to je tim, že jsem zvyklý na RC modely, kde motor za 300 prohání auto rychlostí mezi 30 a 40km/h a elektrika snáší proudy 80A a víc.

EDIT: ten crawler nevypadá špatně, ale nezávislý zavěšení není do terénu moc vhodný. Zrovna teď se pokoušim postavit offroada na základě onroad podvozku a to křížení je hrozně malý.

Pepan

Citace od: JardaL kdy 23.03.2009, 23:07:36
Jinými slovy, ty nejlepší modely nejlepších tvůrců z Lega budou vypadat naprosto skvostně, ale tak, jako s poctivým RC autem si nezajezdíš.

Tak s tím plně souhlasím, po pročtení tohoto vlákna se mi zdálo, jako by docházelo ke snaze přiblížit se konstrukcí z LEGO dílů k něčemu, co jsme viděli na videu s RC modelem...  Což se asi těžko povede, LEGO bude vždycky trošku kompromis - jo můžeš to zase rozdělat a složit něco jiného, ale vrcholné výkony po tom chtít nemůžeš...

Navíc, i kdyby se vyrobil motor, jehož základem bude čtyřstovka, tak by to celkově konstrukce vozu nemusela vydržet, začnou se kroutit díly a já nevím co ještě... 

Papiňák

Když se udělá dostatečně pevná konstukce, tak by to 400 určitě vydrželo, je to to samý, jako kombinace 2 XL motorů, která se často používá. Když se kouknu na některý levnější RC auta, tak se divim, že vůbec drží pohromadě. Třeba na držácích ramen jednoho podvozku je míň materiálu, než na liftarmu 1x6 a místo kardanu má kus plastu, který vypadá jako axle 35.  A vydrží to motor 540 i skoky z 20cm výšky. Z lega nikdy nepostavíš plnohodnotný RC model, ale s pořádným motorem by se k tomu dalo hodně přiblížit.

Papiňák

#23
Citace od: 7omy kdy 23.03.2009, 15:49:24
... i kdyby to předek vyjel tak zadek se zasekne tím motorem, ale včera sem si navrhoval nový nápravy na pc a tam by ten problém být neměl...

Jak to vypadá s těma novýma nápravama? Změnil jsem svůj názor na Lego XL motor, když jsem viděl, jak jede Shmadeův Crawler s 1 motorem. V terénu je to lepší, než můj RC Hummer, tvůj 2-motorový by možná dokázal porazit některý sériový RC-offroady

7omy

no nápravu mam postavenou, ale zatim se mi nedaří to zamontovat tak aby bylo možný co největší křížení, takhle je dost malý takže to budu muset asi celý přestavět a na to ted vůbec nemam čas