Upravené 8297

Založil 7omy, 11.08.2008, 19:39:24

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

7omy

8297 nemam, sestavené to je podle návodu z internetu a navíc sem si upravil:

naviják i podvozek se ovládá na dálkové ovládání
auto jezdí i zatáčí
4 sady LEGO diod, které se zapínají přes switch vzadu


jinak je to jako originál, jenom přední kola mam menší protože ty velká kola mám jenom dvě

jediný problém je v tom že dopředu to jede dobře, ale když chci couvat tak začnou přeskakovat převody a nevim co s tim dělat, proto sem nedávám video jak to jezdí

Na design moc nekoukejte, musel bych rozebrat Fiorano aby to bylo trochu míň barevný a to se mi zatim nechce

Pepan

To osvětlení se mi líbí, dělal jsi ho sám nebo je to nějaký z těch origoš doplňků k PF?

7omy

Je to originál lego :) a dost práce dalo vymyslet jak to dát dozadu, ale snad to vypadá dobře

Mellory

Správné číslo setu je 8297. ;)

Když původní set nemáš, kde jsi vzal nové zavěšovací díly?
Nothing is true. Everything is permitted.

7omy

díky za upozornění, mě se ty čísla pořád pletou.

to zavěšení mam díky jednomu kámošovi, kde to vzal nevim

Mellory

Tak se za nás všechny zeptej, kde to vzal.
Nothing is true. Everything is permitted.

7omy

Snažil sem se to z něj dostat, ale nechce mi to říct a měl jenom tuhle jednu sadu

Ondra

Nezdá se vám, že mohli designeři lépe vymyslet umístění battery boxu?Například ho dát do kufru(Mezera by tam byla) a switch,světla tak stylově ovládat skrytě ze zezadu?Takhle totiž dělá víc koncovek od diod nepěkný "komínek" .P.P.s.:Jak se jinak BB dostává ze setu ven, musíš rozebrat půlku vozu, nebo je na to nějaký jednoduchý fígl?P.s.:Má teréňák náhon na všechny čtyři kola, nebo jen na první nápravu?

7omy

v originále nejsou 4 diody a battery box jde vyndat jednoduše, ale v tý mí upravený verzi by to šlo asi těžko  :)

náhon je v originále i v tom mym jenom na zadek

7omy

Tak už sem si pořídil 8297 a postavil podle něj novou verzi s náhonem 4x4, ale i  2 XL motory s nim skoro nepohnout, takže budu dělat třetí verzi s lepším zpřevodováním, opět se omlouvám za horší kvalitu fotek, ale je po ruce jenom mobil

Pepan

Citace od: 7omy kdy 20.12.2008, 21:48:40
Tak už sem si pořídil 8297 a postavil podle něj novou verzi s náhonem 4x4, ale i  2 XL motory s nim skoro nepohnout, takže budu dělat třetí verzi s lepším zpřevodováním, opět se omlouvám za horší kvalitu fotek, ale je po ruce jenom mobil

Zkoušel jsi ten tvůj auťák zvážit? když s ním nepohnou dva XL motory... :o I když, jak sám píšeš, máš asi špatně zvolené převody.... :)

7omy

#11
Tak teď sem to zvážil a váží skoro 2kg, ale problém je v těch převodech, protože je to v podstatě vedený rovnou z motoru přes knoby na nápravu, takže se to rozjede a hned zastaví, ale budu to předělávat, dam tam normální šnekový převod, sice to pojede pomalu ale aspoň se to pohne, jenom doufam že kvuli tomu nebudu muset rozebrat půlku auta

edit: mohli by jste mi poradit jestli mam ty motory nějak zpřevodovat nebo bude stačit šnekový převod? používam jeden motor pro přední a jeden pro zadní nápravu

TomB

Na mém TT autě je jeden xl motor který má ještě zrychlovací převod 24:16 a jede jako blesk a má přitom ještě sílu.
Takže odpověď je ANO, a klidně můžeš dát i zrychlovací převod ;).
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!