Set 850

Založil Jindroush, 17.09.2004, 22:23:02

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Který model se vám líbí nejvíc

850
2 (6.9%)
8248
0 (0%)
8835
3 (10.3%)
8872
3 (10.3%)
8441
0 (0%)
8843
3 (10.3%)
Všechny mají něco do sebe
16 (55.2%)
Ani jeden, umím lepší a pošlu hned fotku
2 (6.9%)

Celkem hlasů: 25

Jindroush

Mě tady jeden přispěvatel poňouknul, abych zkusil postavit set 850 - Vysokozdvižný vozík. Je to jeden z prvních Technic setů vůbec a pokud ty díly máte, doporučuju vyzkoušet. LEGO za ta léta skutečně urazilo kus cesty a to jak v dobrém, tak špatném.

Je srandovní, jak byli schopni s pár základníma dílama vyrobit něco vcelku pěkného a funkčního. A ten návod - nezdálo se vám někdy poslední dobou divný, jak jsou dnešní návody tlustý? Se podívejte na tenhle. Těch 283 dílů dokázali složit na 7 stranách v 13 krocích. Vsadím se, že dneska by to mělo všeho aspon 3x tolik. Ale už jsem si zvyknul - chvílema jsem měl co dělat, abych zjistil, kam a co dali  ;)

http://guide.lugnet.com/set/850
http://library.brickshelf.com/scans/0000/0850/
http://www.peeron.com/inv/sets/850-1
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

peter

OK, tak já ho dnes postavím ;)
Musím s tebou souhlasit, ty dnešní návody jsou jak pro bl*****. To by mě zajímalo, na kolika stranách je návod na SW-ISD.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Jindroush

Citace od: peter kdy 18.09.2004, 09:26:08
To by mě zajímalo, na kolika stranách je návod na SW-ISD.

Celkem má 228 stran.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Mičánek

Citace od: Jindroush kdy 17.09.2004, 22:23:02
A ten návod - nezdálo se vám někdy poslední dobou divný, jak jsou dnešní návody tlustý? Se podívejte na tenhle. Těch 283 dílů dokázali složit na 7 stranách v 13 krocích. Vsadím se, že dneska by to mělo všeho aspon 3x tolik. Ale už jsem si zvyknul - chvílema jsem měl co dělat, abych zjistil, kam a co dali  ;)

Musím souhlasit s tím, že dnešní návody jsou zbytečně "polopatické". Říká se, že stavebnice Lega jsou drahé. Zde by se mohlo určitě ušetřit protož návody jsou zbytečně objemné. Na starších návodech stačilo umístit na jednu stránku třeba 5 kroků a složila se jedna část stavebnice. V dnešním návodu je  na stránce instrukce k položení třeba jen jednoho dílku. Přitom by se tam daly umístit čtyři kroky. To se mi stalo nedávno, že jsem skládal a hledám co je na stránce ještě dalšího položit a on se položil pouze jeden dílek a muselo se otočit na další stránku aby se mohlo pokračovat. Jestli si Lego nedělalo nějaký průzkum inteligence stavitelů a došlo k závěru, že největší odběratel (USA) má méně chápavé stavitele než zbytek světa a tak se přizpůsobili.

peter

Tak zde je ten můj výtvor:

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Jindroush

#5
Ještě jsem zkusil najít nějaký modernější model, aby bylo srovnání. Z těch součástek, co mám, můžu postavit leda 8248. Pro srovnání i čísla: rok 1998, 227 dílů, 25 stran návodu, 24 kroků bez podkroků.

850, změny: malý volant místo velkého (vypadá líp), černé Technic kolíky místo šedých (drží líp) a 5x 1x4 Technic kostka žlutá nahrazena černou kvůli nedostatku. Středy kol jsou žluté.

8248, změny: jiná kola (naprosto nechápu, proč existuje tolik různých druhů, pomalu mi připadá, že každý Technic model má jiné), 1x6 Technic rameno tenké nahrazeno 1x7, protože ty 1x6 nejsou úplně běžné. Černé vroubkované hadice jsou delší, neměl jsem správný rozměr.

Jinak fotky jsou pouze z digitální kamery, takže nic moc.

Přidávám i anketu, jak se vám který model líbí.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

#6
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

Tak jsem zkusil postavit 8441 z roku 2003. Liší se jen barevným podáním (pár žlutých jsem musel nahradit černými) a zvedáky měly být osy 5.5 se zarážkou, použil jsem 6tky a není to poznat. Jinak má 72 dílů a návod 26! stran, v 18 krocích, a to nepočítám podkroky.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

peter

no a já se zase pokusil svépomocí postavit 8835. Až na pár drobností, kdy mi chyběli už dílky je to věrohodné.



Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.