(vlastní) pokus o vláček

Založil šipka, 21.10.2019, 13:33:26

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

šipka

Pro aktuálně dodělávaný mocík jsem si pohrál a udělal vlak. Má to být pokus o lokomotivu 423.0. a pár vagónů  ;) Snad zdejším vláčkařům nezkazím apetit  :D

Daniel

U toho osobního se mi nějak nezdá poměr a velikost (nevím co, možná je moc vysoký, nebo tak něco...). Jinak je to hodně super. Je vidět, že umíš nejen piráty  :)

peter

Citace od: Daniel kdy 21.10.2019, 13:51:29
U toho osobního se mi nějak nezdá poměr a velikost (nevím co, možná je moc vysoký, nebo tak něco...). Jinak je to hodně super. Je vidět, že umíš nejen piráty  :)

Vidím to obdobně a podle mne to dělá ta stejná výška pod i nad okny. Myslím, že pod okny by to mělo být 2x vyšší než nad. Tak to ale asi nepůjde udělat, protože potom už bude vagon moc vysoký, každopádně tahle část asi bude chtít předělat. ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

mirek


Clermont

Už se těším na MOCík kde bude jezdit tento vláček  8)

Matthes_CS

Vypadá pěkně, poměrová výška mi dělá problémy, tady mi bijí do očí akorát u toho osbního vagónku ty vysoká okna.
Vidím i zajímavé využití nějakých dílů. Vystřelovák, blatníky, ty šestihrany na předu kotle.
Zajímalo by mě, jakvypadá v oblouku. Jestli dobře koukám, tak jen první "velké" dvojkolí má okolek, zbylé nemají. První má pohybující se ojnici, druhé a třetí jsou spojeny ojnicí čtvrté dvojkolí je dokonce pevně přiděláno (trošku nelegálně), takže se nemůže otáčet?
A zadní běhnou pod tendrem je na klasické tyčce?

A vagóny vypadají elegantně, osobák má pěkně udělané zábradlí a madla. A ty plošinové vozy, na to že je to "jen" placka, tak se mi líbí.

peki

Citace od: Clermont kdy 21.10.2019, 16:26:22
Už se těším na MOCík kde bude jezdit tento vláček  8)

Ale ten vláček (parní mašinka) jezdit nemůže  ;) Jinak pěkné.

hobby

Na rovném úseku by ještě šel - po odstranění hnacího soustrojí zprovoznit, v oblouku ne. Ale taky říkám, jinak pěkné :)

šipka

Díky. Bohužel, model bude statický  :( o lokomotivě jsem původně uvažoval, že bude pohyblivá ale nakonec to dopadlo takto. V MOCu to jinak ani v plánu není  ;)  U osobáku také nejsem spokojen, už mám v hlavě jistou úpravu tak uvidíme.

Igorus

#9
Hmmm, tak to je parádička. Mašina suprová, vagony jakbysmet!

Těším se až bude usazen do krajinky  >:D

Co mě irituje je ten název "pokus". Pche. To je TOP mašina  ;)

milanv

Mašina je překrásná! Tvarově bohatá, fakt vymazlená.

Napadlo mě k ní, jestli bys nechtěl použít ojnice, co jsem vymýšlel pro Mirka, že by byly decentnější než ty axle. Co ty na to?
Pán na Žlutém hradě

Chairudo

Takový krásný vláček bych si přál k vánocům  ;D
Snad se k tomu jednou dostanu.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

šipka

Tak proběhla změna vlaku i vagónu. Milane díky. Trochu jsem to ještě poupravil, aby nebyly vidět ty piny v kolech.

milanv

Vypadá to suprově! A ty ojnice jsi ještě vylepšil, takže to vypadá opravdu elegantně.
Pán na Žlutém hradě

poMOCník

Teď už je to opravdu dokonalé!