Vočko MOC a MOD železnice

Založil Vočko, 20.11.2015, 16:18:30

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

milanv

Tak tohle hodně obdivuju! Pamatuju před pár lety, jak jsme zkoušeli dávat společně návrhy na čumák Slovenské strely. A tvoje řešení je myslím mnohem elegantnější. Nepřekombinované, přitom perfektně vystihuje tvary a vůz je jasně rozpoznatelný. Super!!
Pán na Žlutém hradě

hobby

#211
Na to, že ty motorové vozy jsou v reálu v podstatě ošklivé kraksny (byť svým způsobem zajímavé), tak je Vočko tradičně vystihnul velmi dobře.
U toho druhého vozu se mi nelíbí to půlkulaté okno v čele a po stranách, myslím, že tam nepatří. Je menší než ostatní, zatímco v reálu je největší (viz vzor).
PS:
Také jsem asi před 7 lety zkoušel Strelu, ale vylezla mi škaredá obluda s hnusným předkusem a tak jsem to rychle rozebral a ani nevyfotil. Stavěl jsem asi jen jeden den, víc jsem tomu nechtěl dát. Bohužel, tenkrát nebyly žádné oblé a kulaté kostky, které by se daly použít :)

fanda

Slovenská strela a Stříbrný šíp se ti povedly úžasně, tleskám.

Motorizace by neměl být problém: ten nejmenší motor P-UP nebo PF a zbytek elektroniky se tam snad vejde.

milanv

#213
Citace od: Vočko kdy 05.03.2021, 12:38:15
Způsobem trans panel 2x2 + nálepka jsem udělal všechny vagony a motoráky.
Našel jsem včera v noci při brouzdání Bricklinkem tohle vlakové okno, mohlo by se vám hodit, je to originální LEGO. Mimochodem, budeme asi brát v brzké době z německého obchodu KiSeBa, který jich má celkem dost... Devatenáct čirých a dalších dvacet sedm s poznámkou "little bit yellowed" - podle mě ideální na typické vozy Českých drah :D :D
Pán na Žlutém hradě

Vočko

Citace od: milanv kdy 18.03.2021, 10:20:23
Citace od: Vočko kdy 05.03.2021, 12:38:15
Způsobem trans panel 2x2 + nálepka jsem udělal všechny vagony a motoráky.
Našel jsem včera v noci při brouzdání Bricklinkem tohle vlakové okno, mohlo by se vám hodit, je to originální LEGO. Mimochodem, budeme asi brát v brzké době z německého obchodu KiSeBa, který jich má celkem dost... Devatenáct čirých a dalších dvacet sedm s poznámkou "little bit yellowed" - podle mě ideální na typické vozy Českých drah :D :D
Děkuji moc za tip ;) Pokud by byla možnost, klidně bych na jeden vagon okna vzal - 18 ks, a raději ty zažloutlé.

Vočko

Tak zase nějaký ten kousek do sbírky. Brejlovec v krásném šedo-zeleném nátěru.
Jediný použitý non Lego díl jsou okna na dveřích. Lego je v této barvě nedělá. Zkusil jsem objednat pro zajímavost z Bluebrixx. Odstín a kvalita super.

Prosím, nenašel by se tu někdo, kdo by měl nebo dal tip na dark green tile modified 1x2. Potřebuji 22 ks. Koukal jsem na BL, ale buď má někdo 1-3 ks nebo více kusů, ale za brutal cenu.

hawran

Jestli těmi dark green tiles modified myslíš ty grilly co má brejlovec nahoře na boku tak bych možná šel cestou zakoupení některého setu, kde ty dílky byly obsažené. Cenově tě to asi vyjde stejně jako nákup samotných dílků, ale dostaneš k tomu další dílky z těch setů jako bonus...
Bricks Forever!

fanda

Nadhera  :)

Proc nevezmes ty Grilly take z BB, ted je zrovna maji >:D

Vočko

Citace od: fanda kdy 25.04.2021, 11:20:34
Nadhera  :)

Proc nevezmes ty Grilly take z BB, ted je zrovna maji >:D
Diky, diky 😉 je to první prototyp, takže ho ještě hodněkrát přestavím 😆
A taky nálepky mě čekají vyrobit a nalepit. Hodně práce mě čeká 🤔😉

Jooo, tak to je taky řešení, ale já chci modely z co nejvíce Lego kostek ❤️😉
I za vyšší cenu, kterou do určité výše akceptuji.

fanda

Citace od: Vočko kdy 25.04.2021, 12:03:30
Citace od: fanda kdy 25.04.2021, 11:20:34
Nadhera  :)

Proc nevezmes ty Grilly take z BB, ted je zrovna maji >:D
Diky, diky 😉 je to první prototyp, takže ho ještě hodněkrát přestavím 😆
A taky nálepky mě čekají vyrobit a nalepit. Hodně práce mě čeká 🤔😉

Jooo, tak to je taky řešení, ale já chci modely z co nejvíce Lego kostek ❤️😉
I za vyšší cenu, kterou do určité výše akceptuji.

To já se také snažím (zatím), jenže v tomto případě se mi zdá, že je rozdíl cen několik řádů. :-(

Vočko

Citace od: fanda kdy 26.04.2021, 13:26:19
Citace od: Vočko kdy 25.04.2021, 12:03:30
Citace od: fanda kdy 25.04.2021, 11:20:34
Nadhera  :)

Proc nevezmes ty Grilly take z BB, ted je zrovna maji >:D
Diky, diky 😉 je to první prototyp, takže ho ještě hodněkrát přestavím 😆
A taky nálepky mě čekají vyrobit a nalepit. Hodně práce mě čeká 🤔😉

Jooo, tak to je taky řešení, ale já chci modely z co nejvíce Lego kostek ❤️😉
I za vyšší cenu, kterou do určité výše akceptuji.

To já se také snažím (zatím), jenže v tomto případě se mi zdá, že je rozdíl cen několik řádů. :-(
Je to jak píšeš. Včera jsem koukal na BL a jeden prodejce z USA je má za 33 Kč. Ale pošta za 1100 Kč je taky pěkný ranec.
Se nedivím, že jsem tuto lokomotivu ještě neviděl v tomto barevném provedení 😆😆

fanda

#221
Citace od: Vočko kdy 26.04.2021, 16:38:33
Citace od: fanda kdy 26.04.2021, 13:26:19
Citace od: Vočko kdy 25.04.2021, 12:03:30
Citace od: fanda kdy 25.04.2021, 11:20:34
Nadhera  :)

Proc nevezmes ty Grilly take z BB, ted je zrovna maji >:D
Diky, diky 😉 je to první prototyp, takže ho ještě hodněkrát přestavím 😆
A taky nálepky mě čekají vyrobit a nalepit. Hodně práce mě čeká 🤔😉

Jooo, tak to je taky řešení, ale já chci modely z co nejvíce Lego kostek ❤️😉
I za vyšší cenu, kterou do určité výše akceptuji.

To já se také snažím (zatím), jenže v tomto případě se mi zdá, že je rozdíl cen několik řádů. :-(
Je to jak píšeš. Včera jsem koukal na BL a jeden prodejce z USA je má za 33 Kč. Ale pošta za 1100 Kč je taky pěkný ranec.
Se nedivím, že jsem tuto lokomotivu ještě neviděl v tomto barevném provedení 😆😆

Kup to od BB, nikomu to nerikej, study tam nejsou, tak to nikdo nepozna  >:D

Hlavne mi pak napis na SZ, jestli maji dobrou barvu a geometrii  ;D

P.S. Pouzivam je jako větrače u starych osobnich vozu.

Vočko

Další motorák je na světě  ;) Tentokrát jsem se pokusil o 850ku.
Myslel jsem si, že Hydru už neprekonám, ale tento motorák se mi líbí asi o trochu víc  ;D

Ongon

opět krásný kousek, už by to chtělo i nějaké depo  ;D

Vočko

Citace od: Ongon kdy 10.05.2021, 08:12:38
opět krásný kousek, už by to chtělo i nějaké depo  ;D
děkuji ;)
To víš, že už se mi v hlavě rodí nápad depa i s točnou. Jen není prostor, kam to potom dát... :(

Jonas

Citace od: Vočko kdy 09.05.2021, 17:39:41
Další motorák je na světě  ;) Tentokrát jsem se pokusil o 850ku.

Tak to je opravdu povedený model! Na realistickém vzhledu se asi hodně podílejí ta boční okna. To jsou vlastní samolepky?
Jonas - Můj Brickshelf

Vočko

Citace od: Jonas kdy 10.05.2021, 11:17:02
Citace od: Vočko kdy 09.05.2021, 17:39:41
Další motorák je na světě  ;) Tentokrát jsem se pokusil o 850ku.

Tak to je opravdu povedený model! Na realistickém vzhledu se asi hodně podílejí ta boční okna. To jsou vlastní samolepky?
díky, díky ;)
na tomto modelu jsem použil originál lego okna. na ostatních vagonech jsou nálepky.

Vočko

Brejlovec přestavba č.1
Ty bílá okna se mi u předchozí verze prostě nelíbila, tak mi trvalo 14 dní vymyslet, jak jinak je postavit :D s výsledkem jsem spokojený. Ty nálepky kolem oken byly totální peklo pro moje ruce. Ale je to tam. Pár samolepek chybí, ale to brzy napravím.

fanda

Špica, nejvěrnější legový Brejlovec na zeměkouli!!!

Kdybych neměl moje vlaky 7 a 8 studové, tak bych ti ho ukradl (zkopíroval jako Číňani)  ;D

Vočko

Citace od: fanda kdy 11.05.2021, 11:39:45
Špica, nejvěrnější legový Brejlovec na zeměkouli!!!
Taky se mi líbí v tomto nátěru ;) Ještě čekám na ty dílky z BB. Tak to potom bude zase trochu jiný kafe ;) :D

milanv

Nádherný model. Fakt povedený. On už ten minulý (červený), ale tenhle je fakt z ligy "při pohledu z půl metru nepoznám, že je to lego". A mimochodem ty tmavě zelené mřížky vůbec nejsou třeba. Černé tam vypadají zcela dostatečně dobře. Model není jen o tom každou drobnost mít stejnou jako je ta drobnost na předloze. Je o celkovém dojmu - modeláři znají... Dokonce se na modelech (myslím plastikové, papírové atp.) dělají někdy i změny tvaru, protože při pohledu z ptačí perspektivy (vždycky je člověk NAD modelem) a při té velikosti vypadají některé proporce prostě jinak, na pocit, než co říká přesná geometrie. Takže nějaké mřížky bych vůbec neřešil...
Pán na Žlutém hradě

hawran

Ale to má milan (zase jako obvykle) naprostou pravdu... to uplně vypadá jako že někdy nějakej ten model už dělal :)
ne Vočko vážně - vypracoval ses na neuvěřitelnou úrověň :)
Klobouk dolů, modely skvělý!!!
Bricks Forever!

milanv

Ještě o těch oknech u motoráku: nabízel jsem je tu nedávno všeobecně vláčkařům, když jsem nakupoval v obchodě KiSeBa, který je měl: jedná se o tato originálně legová "okna" (potisk, žádná samolepka - jen na bricku, ne na okně nebo panelu).
Pán na Žlutém hradě

poMOCník

Dokonalé! Už nemá cenu vymýšlet vlastní verzi, já budu určitě kopírovat až budu stavět nádraží.

Vočko

Citace od: milanv kdy 11.05.2021, 14:01:28
Nádherný model. Fakt povedený. On už ten minulý (červený), ale tenhle je fakt z ligy "při pohledu z půl metru nepoznám, že je to lego". A mimochodem ty tmavě zelené mřížky vůbec nejsou třeba. Černé tam vypadají zcela dostatečně dobře. Model není jen o tom každou drobnost mít stejnou jako je ta drobnost na předloze. Je o celkovém dojmu - modeláři znají... Dokonce se na modelech (myslím plastikové, papírové atp.) dělají někdy i změny tvaru, protože při pohledu z ptačí perspektivy (vždycky je člověk NAD modelem) a při té velikosti vypadají některé proporce prostě jinak, na pocit, než co říká přesná geometrie. Takže nějaké mřížky bych vůbec neřešil...
Milane děkuji. Tak jak to popisuješ, tak přesně o to se snažím ;) Hřeje mě pocit, že je poznat i u nezasvěcených, co je to za mašinu.

Vočko

Citace od: hawran kdy 11.05.2021, 14:29:05
Ale to má milan (zase jako obvykle) naprostou pravdu... to uplně vypadá jako že někdy nějakej ten model už dělal :)
ne Vočko vážně - vypracoval ses na neuvěřitelnou úrověň :)
Klobouk dolů, modely skvělý!!!
Děkuji hawrane ;)
Vláčky mě naprosto učarovaly na mojí první instalaci v Olympii v Brně a od té doby mě to ne a ne pustit ;) :D

Vočko

Citace od: poMOCník kdy 12.05.2021, 10:50:50
Dokonalé! Už nemá cenu vymýšlet vlastní verzi, já budu určitě kopírovat až budu stavět nádraží.
Děkuji, kopírovat můžeš ;) I já koukám na fotky jiných Afolů a sbírám inspiraci.

Vočko

Kluci, když jsme u těch Brejlovců, tak jedna momentka z kolejiště ;) Víc Brejlovců nemám :D :D

hobby

Ti tví Brejlovci jsou opravdu nejlepší; já se o něj nikdy nesnažil, mě přitahovaly "páry".
I ta ´Putim´ je povedená, je to opravdu ona, jezdím tudy občas. S původními okny ovšem byla hezčí. No, holt "modernizaci" nezastavíš...

Vočko

Citace od: hobby kdy 12.05.2021, 20:03:20
Ti tví Brejlovci jsou opravdu nejlepší; já se o něj nikdy nesnažil, mě přitahovaly "páry".
I ta ´Putim´ je povedená, je to opravdu ona, jezdím tudy občas. S původními okny ovšem byla hezčí. No, holt "modernizaci" nezastavíš...
hobby moc děkuji, vážně. tvoje kolejiště mě inspirovalo při stavbě drážních budov ;) Lokomotiv je mnohem více. Zkusím nafotit pěkné fotky a dám do vlákna.
jo a nedal jsem tam skutečné předlohy ;) :D