Chci rozprodat sbírku LEGA jak nato?

Založil Clermont, 11.05.2020, 20:37:09

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Clermont

Ja doufam Cali ze tva sbirka na prodej uz konci a ze nevytahnes jeste krabici s nepotrebnyma dilkama a budes je tu hazet po jedne kosticce.  :) Uz mi vice lidi psalo co to tu je za spamera ale asi nikdo nema koule to tu napsat i kdyz asi pravidla neporusujes. Cali fakt to nedokazes napsat do par odkazu? Fotky setu dat treba na Rajce apod a seznam do jedne zpravy nebo excelu? Ja myslim ze i pro tebe by to bylo jednodussi.

=============edit peki===========================

Postupně to tu pročistím, aby to bylo věcné. :
Téma bylo odděleno z vlákna když něco nevím tak se zeptám.
Cílem je zde shromáždit typy/postřehy zejména pro nováčky, kteří zde chtějí inzerovat.

danyboy

Citace od: Clermont kdy 11.05.2020, 20:37:09
Ja doufam Cali ze tva sbirka na prodej uz konci a ze nevytahnes jeste krabici s nepotrebnyma dilkama a budes je tu hazet po jedne kosticce.  :) Uz mi vice lidi psalo co to tu je za spamera ale asi nikdo nema koule to tu napsat i kdyz asi pravidla neporusujes. Cali fakt to nedokazes napsat do par odkazu? Fotky setu dat treba na Rajce apod a seznam do jedne zpravy nebo excelu? Ja myslim ze i pro tebe by to bylo jednodussi.

Ať si aspoň určí ceny. :D Ať z toho něco máme. Rád bych něco koupil, ale hádat se o každou položku fakt nechci. :D

Borun

"Když něco nevim tak se zeptám".Nevíte jestli tu není někdo, kdo momentálně prodává nějaké lego sety?😀😀

Clermont

Citace od: Borun kdy 11.05.2020, 20:55:33
"Když něco nevim tak se zeptám".Nevíte jestli tu není někdo, kdo momentálně prodává nějaké lego sety?😀😀

Nedávno tu prodával Cali111 ale nevím jestli ještě něco bude mít.
Měl jen pár setů a za dobrou cenu.  ;D

Robkteryten

no ještě kdo bude kontrolovat jestli splňuje podmínky prodeje u novějších setů...

8 ) Nové (tj. zhruba 2 roky staré) LEGO musí být nabízeno i s originálním nákupním dokladem, jehož kopie se _před_ zveřejněním inzerátu zašle adminovi - bez něj budou inzeráty mazány.

davroman

Tak nějak nechápu posledních pár příspěvků v tomto tématu počínaje včerejšími "Clermontovými koulemi". Mohl by mi někdo z Vás objasnit, o co tu jde a co Vám Cali provedl? Pravidla fóra nijak neporušil a naopak jeho inzerci shledávám mnohem přehlednější než spoustu jiných. A pokud se to někomu nelíbí, nemusí to přeci sledovat a číst, ne?


Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

fanda


miroslav

Citace od: davroman kdy 12.05.2020, 23:40:36
Tak nějak nechápu posledních pár příspěvků v tomto tématu počínaje včerejšími "Clermontovými koulemi". Mohl by mi někdo z Vás objasnit, o co tu jde a co Vám Cali provedl? Pravidla fóra nijak neporušil a naopak jeho inzerci shledávám mnohem přehlednější než spoustu jiných. A pokud se to někomu nelíbí, nemusí to přeci sledovat a číst, ne?
Jednoduše jde jen o to, že Cali dával hodně příspěvků za sebou, kvůli čemuž v 10 nejnovějších příspěvcích nebylo nic jiného. (Což začínala být otrava, když se chci podívat i na něco jiného a nechce se mi projíždět všechny témata, abych zjistil kde je něco nového.)
Ale jinak s přehledností souhlasím, nevím, jak bych to tak přehledně udělal jinak.
punk'n'bricks !!!

peki

Citace od: miroslav kdy 13.05.2020, 08:11:24

Jednoduše jde jen o to, že Cali dával hodně příspěvků za sebou, kvůli čemuž v ....

Tak ještě jednodušeji, pokud má někdo nějaký problém  s příspěvkem  jeho obsahem nebo chováním někoho na fóru má použit :
Oznámit moderátorům

Ne to tady z mého pohledu mnohem horším způsobem spamovat výše uvedeným způsobem. Kdybych vás neznal osobně, řekl by jsem že se sem někdo pod vaším heslem přihlašuje, tak si ho změňte a já ty kraviny smažu. Pokud jste to psali skutečně vy, tak začněte používat tlačítko ( ale ještě předtím zdravý selský rozum a určitý nadhled vůči nováčkům). Někdo prodává sbírku. Není sranda to nějak nafotit a přehledně v inzerci zobrazit. Poradit dotyčnému můžete SZ.   

miroslav

Omlouvám se, pokud můj příspěvek vyzněl tak negativně, ale nemám důvod něco oznamovat, problém s ničím nemám. Zdůrazňuji, že nevím jak bych to přehledně řešil jinak, jen jsem si postěžoval. (Uznávám i částečně můj dar připojit se vždy cca 10 min po zveřejnění Caliho příspěvků.)
punk'n'bricks !!!

peki

#10
Citace od: miroslav kdy 13.05.2020, 09:47:52
Omlouvám se, pokud můj příspěvek vyzněl tak negativně, ale nemám důvod něco oznamovat, problém s ničím nemám. Zdůrazňuji, že nevím jak bych to přehledně řešil jinak, jen jsem si postěžoval. (Uznávám i částečně můj dar připojit se vždy cca 10 min po zveřejnění Caliho příspěvků.)

Omlouvat se nemusíš, to nebylo ani na tebe. Jen mi nahrál tvůj příspěvek "jednoduše", reagoval jsem na ty/na co  čím to začalo. Odpoledne to smažu. Pokud se někomu něco nezdá, má to nahlásit moderátorovi. To je celé. Případně poslat moderátorům SZ (udělal to včera jeden AFOL, nikdo z výše diskutujících).

Jsme hobby fórum, "hádejme se" tady o stavebních technikách, žlutých nebo růžových ručičkách, proporcích lego vlků vlaků  ;D ;D (ať si přihřeji polívku) ale řešit kolik sem kdo dá příspěvků (když prodává sbírku)? Ano byl by jsem opravdu nerad kdyby tu někdo z členů co má BL obchod, začal fotit a inzerovat každý dílek co má v inventáři.  :)  Ale to ani výše zmíněný prodejce nedělá. A doufám že to nikoho nenapadne, aby mi (všem) teda ukázal jak se mnou vydrbal  >:D

Děkuji všem za pochopení.


HD

Citace od: peki kdy 13.05.2020, 10:16:04
... proporcích lego <b>vlků </b>...


Každý vlk, včetně toho od lega, je zbytečně velký.
Natož pak lego houser, i ten nejmenší je vážně těžce únosný.  >:D >:D ;D

Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

milanv

#12
Citace od: miroslav kdy 13.05.2020, 08:11:24
Jednoduše jde jen o to, že Cali dával hodně příspěvků za sebou, kvůli čemuž v 10 nejnovějších příspěvcích nebylo nic jiného. (Což začínala být otrava, když se chci podívat i na něco jiného a nechce se mi projíždět všechny témata, abych zjistil kde je něco nového.)
Přihlášení uživatelé mají v tomto výhodu, že vlevo nahoře, hned pod "Vítejte, <váš nick>" je odkaz "Nepřečtená témata od poslední návštěvy". Nejenže si nemusíte pamatovat, co už jste četli a co ještě ne (a co nechcete číst vůbec), ale i každé téma se tam objeví zmíněné jen jednou, nezávisle na počtu nových příspěvků v něm. Tak je to mnohem přehlednější. Osobně už roky na kostky nechodím jinak, mám tento odkaz ve svých Oblíbených.

Někoho může odradit to obrovské množství zobrazených příspěvků, když tam přijde poprvé. Stačí jeden klik na "označ vše jako přečtené" a je hotovo - od teď tam uvidíte pokaždé jen těch pár nových od vaší poslední návštěvy. Co chcete, to si otevřete, pak zase kliknete na tlačítko "označ vše jako přečtené" (tj. ten zbytek, co nechcete číst, zmizí) a při příští návštěvě kostek vám to bude fungovat zas takhle dobře. Pohoda.
Pán na Žlutém hradě

peki

Reaguji veřejně na jednu SZ, kterou jsem dostal jako reakci na moje příspěvky mnou zde dnes uvedené (a netýkalo se to (bohužel) vlka  ;) Dělám to částečně proto, že byla autorem SZ zmíněna "řada lídí" a já bych byl rád aby ta moje odpověď dorazila i té řadě lidí:

Dotaz byl proč chci něco mazat, když nemažu jiná témata třeba o koronaviru:

1) protože to nepatří do toho vlákna a neříkej že to nevíš nebo necítíš. I téma na koronavirus se rozdělilo na několik 2 vlákna. 
2) pokud se domníváš že tu někdo spamuje máš dodržovat pravidla a spam nahlásit. Psal jsi dotyčnému? Poradil jsi mu něco užitečného?
3) ty vaše několik lidí mi psalo jsou opravdu/úsměvné.
4) fotit moc po kostce, toho se nebojím, tolik lidí tu nestaví a z těch co staví má většina rozum (doufám). Já bych naopak ocenil vidět některé zajímavé stavební techniky. Pokud tu bude někdo švejkovat (dlouho byl klid tak to s adminy vyřešíme). Spolek je založen budou nástroje jak to řešit i na jiné úrovni
5) vždycky jsem tě řadil (a stále řadím) k rozumným lidem, tak opravdu nechápu co ti přeletělo přes nos. Přečti si co  napsal davroman (přísahám že nejsme spolu domluveni)
6) abys nebyl překvapen dám tuto odpověď (protože na ní nevidím nic nepublikovatelného) bez tvé ZS ta byla určena jenom mě.
7) starosti některých lidí bych opravdu (ne)chtěl mít.

miroslav

Citace od: milanv kdy 13.05.2020, 11:16:03
Přihlášení uživatelé mají v tomto výhodu, že vlevo nahoře, hned pod "Vítejte, <váš nick>" je odkaz "Nepřečtená témata od poslední návštěvy".
Moje chyba. Dosud jsem si toho nevšiml. :) Díky za tip.
punk'n'bricks !!!

davroman

Díky peki, se smazáním naprosto souhlasím, tohle nemá na fóru co dělat (včetně tohoto příspěvku). Nahlásit to adminům mě nenapadlo, a to už jen proto, že jsem čekal od autorů nějaké vysvětlení ... něčeho na pozadí, co mi uniklo a odůvodňovalo by jejich rýpavé příspěvky. Vůbec netuším kdo Cali je, ale oceňuji jeho snahu vše nafotit, pečlivě popsat a pro mě přehledně zveřejnit.  ;)
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

peki

#16
Postupně to tu pročistím, aby to bylo věcné. :
Téma bylo odděleno z vlákna když něco nevím tak se zeptám.
Cílem je zde shromáždit typy/postřehy zejména pro nováčky, kteří zde chtějí inzerovat.