Lego víkend Brno 7.3 a 8.3. 2015 III.

Založil Mrs.Tygris, 20.10.2014, 17:16:06

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Mrs.Tygris

Zdravím vás opět po dlouhé době .
Rok se s rokem opět sejde a já jsem se rozhodla pořádat ve spolupráci s Cyrilometodějským(církevním) gymnáziem, Lerchova 63, další Lego (technic) víkend Brno.

Termín bude na jaře 7.3. a 8.3. 2015 Na Lerchově 63, Brno, škola patří pod stejnou organizaci(církevní řád) jako sousední základka kde jsme byli v loni.


Součásti výstavy opět bude ,,Brněnská hospoda",  večer v sobotu po skončení otvírací doby a případný turnaj v TechBallu pro kostkaře , jsou možné i další akce nás kostkařů (např. burza, promítání – projektor bude k dispozici i během výstavy, atd.)

Spaní ,  sprcha a jídlo v době výstavy bude stejné jako v loni, tedy ve škole (spaní a hygiena) a na jídlo se dá jít do nedaleké restaurace,  nebo si můžeme i objednat pizzu, samozřejmě opět donesu něco (tousty? =D ), na škole je oproti loňsku, kuchyňka s ledničkou .
K dispozici máme ve výsledku větší prostory než v loni : máme  5 tříd o velikosti 10krát 7 metrů, kde jsou již lavice a židle( nebudou se tedy muset nosit, snad jen pod kolejiště) plus jednu menší třídu . Viz plánek níže - barevně označené místnosti.

Tímto bych vás tedy chtěla vyzvat k přihlašování (vystavovatelé) a ne jenom technikáře  ale i další stavitele, sběratele, vystavovatele (duplo, city, hrady, piráti, space,....),
jediným požadavkem letos je (není tedy podmínkou pro účast na výstavě) aby každý MOCař měl aspoň jeden model s holčičí/dívčí tématikou ( v loni velký nedostatek).
Takže hlaste se co nejdřív ať mám představu kolik bude lidí a můžu rozvrhovat kam koho umístím  ...

Vaše Mrs.Tygris
Ps.: soutěž v hlasování o nej model bude zas.

MiHo

#1
Prosím o rezervaci jedné třídy pro kolejiště.


MeNadruhou

Citace od: miho kdy 25.10.2014, 20:27:21
Prosím o rezervaci jedné třídy pro kolejiště.

Zdá se mi to , nebo je to kolejiště zase větší ?
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

DarkDrago

Citace od: MeNadruhou kdy 04.11.2014, 22:29:53
Citace od: miho kdy 25.10.2014, 20:27:21
Prosím o rezervaci jedné třídy pro kolejiště.

Zdá se mi to , nebo je to kolejiště zase větší ?

No zaslechl jsem, že na Lipně se pár kostek ztratilo ;D ale původně jsem měl za to, že to byly jen duplo a technik kostky >:D

Super je, že to vypadá na jinší tvar...teda co se tak koukám ;D
Dračí páni s mocí ohně...

MiHo

Citace od: MeNadruhou kdy 04.11.2014, 22:29:53
Zdá se mi to , nebo je to kolejiště zase větší ?

Plánek má 6,22 x 2,4 m a je určen primárně pro Boskovice, kam se delší kolejiště nevejde.
Vloni bylo v Brně kolejiště 7,5 x 2,4 m, tj. bylo větší než tento plánek.
Avšak je možné, že jej pro Brno ještě prodloužím, když má třída 10m. Uvidím jak mi vyjdou koleje a díly.

Tomik

Já se opět hlásím se svými alternativními modely. Co se týká modelů pro holky, tak tam budu mít určitě pár zvířat - dá se to počítat jako holčičí model? Jinak růžové a fialové sety ve své sbírce nemám... :)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Neřád :-)

ahoj tak mi tradičně
něco z dupla a nějaké technic sety na zaplácnuti  >:D
tom

Chairudo

Taky se dostavím s nějakými modely :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

MeNadruhou

Taky se tam s něčím objevím.
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

DarkDrago

Dračí páni s mocí ohně...

Kuba

Pokud nestihnu hrad na Lanškroun, tak bych ho klidně přivezl do Brna. Pokud ho stihnu, tak bych mohl vytvořit maximálně pro Brno výřez westernovským městečkem.
V lednu budu chytřejší  ;)

Foton

Popřemýšlím o robotovi s dívčí tématikou. Nějaké nápady?
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Tomik

Citace od: Foton kdy 06.11.2014, 11:34:52
Popřemýšlím o robotovi s dívčí tématikou. Nějaké nápady?
Zkus třeba kuchyňský robot... ;D
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Kuba

Citace od: Tomik kdy 06.11.2014, 14:40:16
Citace od: Foton kdy 06.11.2014, 11:34:52
Popřemýšlím o robotovi s dívčí tématikou. Nějaké nápady?
Zkus třeba kuchyňský robot... ;D

:) Pobavilo,
ale raději ani nebudu říkat, co momentálně napadlo mě  >:D To bych dostal Ban :)

Izmael10

Citace od: Tomik kdy 06.11.2014, 14:40:16
Popřemýšlím o robotovi s dívčí tématikou. Nějaké nápady?

Citace od: Foton kdy 06.11.2014, 11:34:52
Zkus třeba kuchyňský robot... ;D

Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 06.11.2014, 14:44:30
:) Pobavilo,
ale raději ani nebudu říkat, co momentálně napadlo mě  >:D To bych dostal Ban :)

Kuba ma pobavil najviac.
P.S.: To by sa hodilo presunúť aj do sekcie vtipov.  ;D

DarkDrago

Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 06.11.2014, 14:44:30
Citace od: Tomik kdy 06.11.2014, 14:40:16
Citace od: Foton kdy 06.11.2014, 11:34:52
Popřemýšlím o robotovi s dívčí tématikou. Nějaké nápady?
Zkus třeba kuchyňský robot... ;D

:) Pobavilo,
ale raději ani nebudu říkat, co momentálně napadlo mě  >:D To bych dostal Ban :)

Klidně to napiš. Co je taky na tom spatného, ženy to hodně využívají. I na děti to zabírá. Hold robotická vařečka ;D
Dračí páni s mocí ohně...

DarkDrago

#16
Mám v plánu na Brno gravírovat kostky (doma) pokud to pude

Ale protože jsme v Brně trošku jiná liga, tak kostky budou tady ty (nebo jakékoliv klasické kostky; oboje si zaplatí z vlastní kapsy). Kdo z účastníků bude mít zájem o kostku se jménem není problém >:D
Samozřejmě barva je volitelná, tedy podle dostupnosti

Dračí páni s mocí ohně...

Foton

Myslím, že tyhle  "kostky" jsem viděl včera v Levných knihách (v Olomouci) :-)
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

DarkDrago

Citace od: Foton kdy 12.12.2014, 14:34:15
Myslím, že tyhle  "kostky" jsem viděl včera v Levných knihách (v Olomouci) :-)

Dej mi nějakou fotku. Nějak se mi nezdá pravděpodobné, že by prodávaly tady ty LEGO kostky. Tahle kostka je takhle velká (rozpřahuji asi 25 cm rukama od sebe).

Co jsem se setkal s "kostkami" v levných, tak byly velikosti srovnatelné s duplem a byly to takové malé krabičky ;)
Dračí páni s mocí ohně...

Foton

Jo jsou to ty malé. Z fotky jsem velikost nerozpoznal.
Omlouvám se.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

JakubŠtr

Ahoj kostkaři  ;)
na tomto fóru jsem nováček a této výstavy bych se chtěl zůčastnit. Proto bych se chtěl zeptat, jestli bych mohl donést pár modelů LEGO Technic (4 velké a 2 malé- viz. foto) a poměrně dost modelů s figurkami z Lego CITY a CREATOR (viz. foto + možná dám pod autíčka ještě silnice-desky). U tří velkých modelů TECHNIC (helikoptéra, sporťák a teréňák) jsou i funkční motorky atd.  :) To vše by se vešlo na cca. 3 školní lavice. Mol bych donést vše nebo jen nějakou část z těchto modelů? PS: u některých modelů chybí nálepky.
Jinak na akci bych dorazil s otcem, který by tam byl se mnou. Doufám, že tedy nevadí že mi je 14 let- v době výstavy čerstvě 15 :) Na noc bych ale odjel domů.
Předem děkuji za odpověď, JakubŠtr PS: fotky byly moc velké, takže jsou jen narychlo hozené do pdfka :)

danyboy

když to tu Jakubštr rozjel, tak se chci také zeptat, teoreticky bych měl mít do data výstavy postavený kostelík. Něco ve stylu hradu v jídelně z minulého ročníku.  >:D + Připravuji se na zmocování některých setů? Nějaké LOTR, Simpsons house, Volkswagen camper zapadlý do hippie prostředí.... Šlo by vystavit něco takového? Když já vzpomínám na dragovi bijoše.  >:D

Mrs.Tygris

#22
Citace od: JakubŠtr kdy 04.01.2015, 14:42:18
Ahoj kostkaři  ;)
na tomto fóru jsem nováček a této výstavy bych se chtěl zůčastnit. Proto bych se chtěl zeptat, jestli bych mohl donést pár modelů LEGO Technic (4 velké a 2 malé- viz. foto) a poměrně dost modelů s figurkami z Lego CITY a CREATOR (viz. foto + možná dám pod autíčka ještě silnice-desky). U tří velkých modelů TECHNIC (helikoptéra, sporťák a teréňák) jsou i funkční motorky atd.  :) To vše by se vešlo na cca. 3 školní lavice. Mol bych donést vše nebo jen nějakou část z těchto modelů? PS: u některých modelů chybí nálepky.
Jinak na akci bych dorazil s otcem, který by tam byl se mnou. Doufám, že tedy nevadí že mi je 14 let- v době výstavy čerstvě 15 :) Na noc bych ale odjel domů.
Předem děkuji za odpověď, JakubŠtr PS: fotky byly moc velké, takže jsou jen narychlo hozené do pdfka :)
takže jakube nechci tě orazovat od vystavovaní ale na výstavě se předně vystavují MOC ( tedy vlastní tvorba) a oficiální sety tam berem jen jako doplněk,... ostatně koukni na foto z loňska a předloňska, jestli jsi ale z brna tak bych tě spiš brala jako hlídače


Citace od: danyboy kdy 04.01.2015, 14:46:20
když to tu Jakubštr rozjel, tak se chci také zeptat, teoreticky bych měl mít do data výstavy postavený kostelík. Něco ve stylu hradu v jídelně z minulého ročníku.  >:D + Připravuji se na zmocování některých setů? Nějaké LOTR, Simpsons house, Volkswagen camper zapadlý do hippie prostředí.... Šlo by vystavit něco takového? Když já vzpomínám na dragovi bijoše.  >:D

samozdřejmě šlo , ale předpokládám že to budou statické modely, tudíž spíš hlídač jako v loni  ;D

a tak mě napadá budete mít něco s dívčí tématikou ?

danyboy

#23
Citace od: Mrs.Tygris kdy 04.01.2015, 15:29:19
Citace od: JakubŠtr kdy 04.01.2015, 14:42:18
Ahoj kostkaři  ;)
na tomto fóru jsem nováček a této výstavy bych se chtěl zůčastnit. Proto bych se chtěl zeptat, jestli bych mohl donést pár modelů LEGO Technic (4 velké a 2 malé- viz. foto) a poměrně dost modelů s figurkami z Lego CITY a CREATOR (viz. foto + možná dám pod autíčka ještě silnice-desky). U tří velkých modelů TECHNIC (helikoptéra, sporťák a teréňák) jsou i funkční motorky atd.  :) To vše by se vešlo na cca. 3 školní lavice. Mol bych donést vše nebo jen nějakou část z těchto modelů? PS: u některých modelů chybí nálepky.
Jinak na akci bych dorazil s otcem, který by tam byl se mnou. Doufám, že tedy nevadí že mi je 14 let- v době výstavy čerstvě 15 :) Na noc bych ale odjel domů.
Předem děkuji za odpověď, JakubŠtr PS: fotky byly moc velké, takže jsou jen narychlo hozené do pdfka :)
takže jakube nechci tě orazovat od vystavovaní ale na výstavě se předně vystavují MOC ( tedy vlastní tvorba) a oficiální sety tam berem jen jako doplněk,... ostatně koukni na foto z loňska a předloňska, jestli jsi ale z brna tak bych tě spiš brala jako hlídače


Citace od: danyboy kdy 04.01.2015, 14:46:20
když to tu Jakubštr rozjel, tak se chci také zeptat, teoreticky bych měl mít do data výstavy postavený kostelík. Něco ve stylu hradu v jídelně z minulého ročníku.  >:D + Připravuji se na zmocování některých setů? Nějaké LOTR, Simpsons house, Volkswagen camper zapadlý do hippie prostředí.... Šlo by vystavit něco takového? Když já vzpomínám na dragovi bijoše.  >:D

samozdřejmě šlo , ale předpokládám že to budou statické modely, tudíž spíš hlídač jako v loni  ;D

a tak mě napadá budete mít něco s dívčí tématikou ?

Kostel, pravděpodobně osvětlení. + se mi rodí plán auta jezdícího kolem za pomocí magnetu. Táta by jel určitě, takže nosiš baterek, bodyguard, prostě k dispozici.  ;D Já rozhodně u svých věcí chci být! Musím si to svoje obkecat.



P.S
Do bl jsem napartnul friends. Něco z toho vytáhnu.  ;D Stejně růžová nejde na dračku.

Mrs.Tygris

tentokrát to bude ve třídách takže hlídačů musí být 5 a to znamená že krom svých věcí budeš muset občas kouknout i na věcí ostatních ve třídě


Mrs.Tygris

#25
EDIT:

Do úvodního příspěvku sem přidala plánek s přibližním umístěním vystavovatelů kteří zatím hlasily že určitě dorazí
tečky jsou volná místa

plus podmínka dívčího téma platí

dále máte nápad která další radia mám kontaktovat pro vyhlašování reklamy krom těch co znám já :
KissHády,Krokodýl, radio cas, radio magic, petrov, blaník, čr rozhlas, r-radio, proglass

DarkDrago

Když už jsme se zase začali bavit o této výstavě, tak s ogarama už plánujeme jednu výstavku a to TDS.
Trošku dražší sety. Zařadil bych tam takové sety, které mohly být sice v obchodech, ale má jen jeden člověk ze 100. Za sebe dovezu Tower Bridge, Měch/MeNadruhou dodají Sidny. Pro doplnění by se mohly přidat i architecture, protože co si budeme vykládat, je to dost drahý šprým.

Taky bych rád udělal výstavu SW. Pokud budu mít prachy, tak bych dotáhl dost větších setů a byl bych rád kdyby se někdo připojil...
Dračí páni s mocí ohně...

danyboy

#27
Našlo by se pro mně aspoň sedm metrů stolů?  :-*

MiHo

- Může někdo z Brna a okolí zapůjčit do kolejiště modulární domy ? Mocy nebo i tovární modely. Mám obavu, že se všemi svými nevejdu do auta. Letos to má nějak velký objem. Znamenalo by to je v pátek přivést a v neděli se je zase odvézt.

Tomik

Koukal jsem na rozpis umístění vystavovatelů ve třídách a nenašel se tam. Prosím, Magdo, připiš mě někam, kde je volno. Budu mít převážně modely z Technicu a menší Creatory. Co se týká výstavní plochy, tak prosím aspoň 2 m2 (neznám rozměry lavic, takže nedokážu přepočítat na lavice).
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr