Pravopis

Založil votrelec, 13.02.2011, 18:42:13

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

William

Citace od: otaznik kdy 13.02.2013, 10:39:07

Tak všechny off-topic příspěvky (včetně těchto) se po časech promazávají. Alespoň tak to dělám já v mnou moderovaných vláknech.
Jak už jsem několikrát zmiňoval, psát někomu SZ, že dělá chyby, se málokdy setká s pochopením - čest všem výjimkám.
Tak nepiš SZ, ale edituj příspěvek a přímo do něj jinou barvou připiš komentář, je to vidět, je to důrazne a není to zbytečný post navíc.

otaznik

Citace od: William kdy 13.02.2013, 12:22:09
Tak nepiš SZ, ale edituj příspěvek a přímo do něj jinou barvou připiš komentář, je to vidět, je to důrazne a není to zbytečný post navíc.

Také jsem svého času dělával a opět se to u části členů kostek nesetkalo s přílišným pochopením. Ale zkusím na tom zapracovat, nejdříve SZ, pak editace příspěvku, potom požádání admina o důraznější napomenutí.

peki

Citace od: Raistlin M kdy 13.02.2013, 11:28:17
Jsem pro "schování" nějakého umravňování pisatelů víc do "soukromí".

Na tom je mezi moderátory shoda a většinou se tak děje. Co pomůže pokud se do toho ostatní "nebudou" míchat a začnou "pouze" pracovat s nehlasovacím tlačítkem. "Zasvěcování" nováčků nechte také na moderátorech, použijte "pouze" nehlasovací tlačítko. Tím nás upozorníte na to s kým se spojit a pokusit se domluvit (dělám to běžně, většinou se domluvím resp. to lidi pochopí i když jsou mnozí ze začátku zaskočeni).

Pokud se tu bude někdo chovat jako sprosté slovo  vůči komukoliv použijte nahlašovací tlačítko.

Na závěr bych byl rád kdy stejně intenzivní diskuse probíhala v tomto vlákně

MiHo

Citace od: peki kdy 13.02.2013, 12:50:19

Na tom je mezi moderátory shoda a většinou se tak děje. Co pomůže pokud se do toho ostatní "nebudou" míchat a začnou "pouze" pracovat s nehlasovacím tlačítkem. "Zasvěcování" nováčků nechte také na moderátorech, použijte "pouze" nehlasovací tlačítko. Tím nás upozorníte na to s kým se spojit a pokusit se domluvit (dělám to běžně, většinou se domluvím resp. to lidi pochopí i když jsou mnozí ze začátku zaskočeni).

Pokud se tu bude někdo chovat jako sprosté slovo  vůči komukoliv použijte nahlašovací tlačítko.

To tlačítko "Nahlásit moderátorovi" jsem použil u příspěvku jiného nováčka před týdnem. A za celý ten týden se nestalo vůbec nic. Žádá reakce a příspěvek beze změny. Jaký má tedy smysl používat toto tlačítko?

peki

Citace od: miho kdy 13.02.2013, 21:52:15


To tlačítko "Nahlásit moderátorovi" jsem použil u příspěvku jiného nováčka před týdnem. A za celý ten týden se nestalo vůbec nic. Žádá reakce a příspěvek beze změny. Jaký má tedy smysl používat toto tlačítko?

Byl jsem teď týden horách (bez internetu) tak se to možná potkalo. Smysl používat tlačítko určitě má. Zejména pokud nějaký příspěvek nahlásí více uživatelů. Další možností je poslat SZ na moderátory. Domnívám se že je to pořád lepší něž tím plevelit fórům.   

Drobuliatko

A kde najdem ten zoznam spravcov, resp. kto su tu spravcovia?

peki

Citace od: Drobuliatko kdy 14.02.2013, 10:42:44
A kde najdem ten zoznam spravcov, resp. kto su tu spravcovia?

globální moderátoři:
==============
jindroush
RDK
peki

moderátoři sekcí jsou uvedeni  pod názvem sekce. Např. :
=========================================
Space
Vesmír a jiné sci-fi vize
Moderátor: Robbed

Pokud nemá sekce moderátora, moderuje globální moderátor.

Colonel32

Nadále trvám na tom, že nejlepší odpovědí na tvrzení, že se tu řeší více pravopis než Lego, je, že kdyby byl pravopis v pořádku, nikdo by pravopis neřešil. (i když mne to stálo dva týdny bez příspěvků).

Colonel32

V poslední době se zde hodně rozmáhá nešvar vrstvení citací, 4x vnořená citace v jednom příspěvku není žádnou výjimkou. Doporučuji několik důraznějších globálních upozornění, už mne přestává bavit je pořád hlásit.

Aki

Narazil jsem na zajímavou utility - doplnění diakritiky do textu. Určitě je to vhodný nástroj pro použivatele mobilů, klávesnice v zemích bez diakritiky apod. Ozkoušeno a doporučuji:

http://nlp.fi.muni.cz/cz_accent/index.php

Anatyt