Vánoce přicházejí

Založil mirek, 10.11.2008, 16:34:34

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Colonel32

Citace od: Icewalker kdy 19.11.2012, 19:51:28
To je velmi vtipný nápad, obměnit vánoční kolejiště aktuální legovou sérií ;)

Jak to zvedá prodeje?

mirek


mirek

#62
Citace od: blindmelon kdy 18.11.2012, 23:48:28
Pěkný. Na co je to "signaling"? To je nějaký bezdrátový ovladač? Napadlo mě totiž, jestli by to nešlo ovládat přes snímač pohybu nalepený zevnitř na sklo.  Když máte Monster Fighters, měli byste mít i kostivalovou mast.  :)
Ovládání je tlačítkem na výloze. Stiskem svítí zelená - vlak jede. Vlak najede na kolejový kontakt a kolečky sepne červenou - STŮJ. A pořád dokola . . .
POZOR - duchové učí děti trpělivosti. Vlak se rozjede po deseti vteřinách od stisknutí... pomalu se nabíjí kondenzátor, který ovlivňuje plynulý rozjezd vlaku.

martinlx

Pěkný! Mít to do Berouna blíž, tak vezmu děti na výlet. Když si holčička ve školce vybere ze samolepek zrovna lebku s hnáty, tak by se jí to mohlo líbit  ;)

blindmelon

Dobře, ale na co je ta krabička u kolejí, co si ji popsal jako signaling?
Hezký den, Blindmelon

mirek

#65
Citace od: blindmelon kdy 20.11.2012, 12:32:13
Dobře, ale na co je ta krabička u kolejí, co si ji popsal jako signaling?
Signalizace - světelná signalizace, semafor ... červená, zelená. STŮJ, VOLNO. Ovládaná tlačítkem na výloze.

Ano, u semaforu je tlačítko. To když panel není ve výloze tak tím se ovládá semafor.

blindmelon

#66
Aha. Ono to z těch fotografií z výlohy totiž nebylo moc vidět, že to i svítí jako semafor navíc, stojí to tam tak samo poblíž skla, že jsem se domníval, že tam je nějaký pohybový čidlo a když děcko zamává poblíž, jak by se dala interpretovat i ta jedna fotka, tak že se něco děje.  Šikovná instalace do těch letterboxů. :) Ještě mě napadlo takové estetické vylepšení - nějaký kus tm. modré "tapety" na pozadí, s nějakými hvězdičkami, apod. aby nebyl vidět ten zadek regálů.
Hezký den, Blindmelon

mirek

Až přijde aranžerka doplní stěnu zbožím.

mirek

#68
Zde je video. Bylo natočeno před instalací do výlohy.

http://www.youtube.com/watch?v=pEtap8mVmIM&list=UUXOjbz99C-XAy5yJP_aZ2eQ&index=1&feature=plcp

Trafo, které je nastaveno na konstantní rychlost má ještě jednu zvláštnost. Po rozebrání trafa jsem do jeho desky tištěných spojů připájel další dva vývody (dva dráty). Celkem z trafa vycházejí čtyři vodiče. Dva na jízdu a dva na příslušenství kolejiště (relé, kolejový kontakt a semafor). Dříve jsem měl ve výloze dvě trafa. Tímto řešením jsem další trafo na příslušenství eliminoval.

mirek

Na první adventní neděli byla výloha v obležení. Na náměstí se rozsvěcoval stromeček.

Colonel32

Nemělo by být kolejiště vidět spíše zevnitř? Ať mají lidé větší motivaci něco koupit?

mirek

Citace od: Colonel32 kdy 03.12.2012, 19:20:03
Nemělo by být kolejiště vidět spíše zevnitř? Ať mají lidé větší motivaci něco koupit?

To bohužel  nejde.   1) v první Adventní neděli je zavřeno.
                                 2) v obchodě by chumel !!! dětí překážel spokojenému nakupování rodičů,
                                 3) vřískající a strkající se děti by nepřidaly na klidu prodavačům prodejny,
                                 4) není dostatkek místa na realizaci takového řešení.

Tato forma reklamy je ověřena skoro 20-ti lety provozu. Děti sledují mašinku a maminky, či tatínkové si v klidu nakoupí.
Ze strany rodičů jsou připomínky, takového rázu, že před prodejnou by se měl prodávat svařák, punč, čaj a pod. aby, když
na ratolesti hodinku čekají, že by se zahřáli.  Náklady na prostor před prodejnou a pracovníka obsluhy by nebyly rentabilní.

mirek

Z výlohy jsem panel s vánočním kolejištěm již odstranil. Díky časovému relé vloženému do izolovaného úseku, kde vlak po jednom projetém kole zastavoval, motorek přečkal nápor a je k dalšímu použití.
Kondenzátor v časovém relé se pomalu nabíjel a zajišťoval tak pomalý rozjezd vlaku. Po stisknutí tlačítka se vlak rozjel po 10ti sec. Motorek si trochu "odpočinul" před dalším okruhem.   A bylo jich nespočítaně !

mirek

Příprava nových setů na kolejiště do vánoční výlohy.