Vesmírná mapa

Založil Mtron, 19.02.2007, 14:12:11

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Mtron

Citace od: Shi-So kdy 22.02.2007, 14:31:10
Citace od: Mtron kdy 22.02.2007, 14:27:42
Rád bych aby měl jeden člen jeden rod či klan , směsky a všehochutě jsou tak akorát na draka. Můj záměr je mít mapu základen s počtem figů a jednotek tak , aby se zde rozšířil pojem SPACE , jedná se o normální mapu a né o patlaninu. Mapa bude rozdělena na galaxie, kde každý zúčastněný spacesák bude mít jeden kvadrant ( galaxii ) pro osídleni svým impériem, podle počtu jednotek a figů se mu bude kvadrant rozšiřovat. Jde o to vybudovat mapu impérií , pokud tam budete mít vězně je to váš problém  ;D jak zjistím újmu na rodu M:tron bude vám kvadrant maličký. ;D >:D

A ten klan musi byt nutne origo Lego nazev?
Tech space temat zase tolik neni aby to uspokojilo uplne vsechny na foru... :'(
Jsem pro kombinovane alince max 2-3 druhu.
Logo klanu nemusi byt nutne Lego a tudiz minifigove razeni pod jeho standartou mohou byt u ruznych uzivatelu stejni.


technicky vzato by se to možná dalo udělat pokud budeš mít svůj avatar, ještě o tom s Peterem porozmýšlíme, Název galaxie nebo rodu by se mohl lišit  ;)
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Shi-So

#31
Citace od: Mtron kdy 22.02.2007, 14:35:38
Citace od: Shi-So kdy 22.02.2007, 14:31:10
Citace od: Mtron kdy 22.02.2007, 14:27:42
Rád bych aby měl jeden člen jeden rod či klan , směsky a všehochutě jsou tak akorát na draka. Můj záměr je mít mapu základen s počtem figů a jednotek tak , aby se zde rozšířil pojem SPACE , jedná se o normální mapu a né o patlaninu. Mapa bude rozdělena na galaxie, kde každý zúčastněný spacesák bude mít jeden kvadrant ( galaxii ) pro osídleni svým impériem, podle počtu jednotek a figů se mu bude kvadrant rozšiřovat. Jde o to vybudovat mapu impérií , pokud tam budete mít vězně je to váš problém  ;D jak zjistím újmu na rodu M:tron bude vám kvadrant maličký. ;D >:D
A ten klan musi byt nutne origo Lego nazev?
Tech space temat zase tolik neni aby to uspokojilo uplne vsechny na foru... :'(
Jsem pro kombinovane alince max 2-3 druhu.
Logo klanu nemusi byt nutne Lego a tudiz minifigove razeni pod jeho standartou mohou byt u ruznych uzivatelu stejni.


technicky vzato by se to možná dalo udělat pokud budeš mít svůj avatar, ještě o tom s Peterem porozmýšlíme, Název galaxie nebo rodu by se mohl lišit  ;)

Jde mi o to ,ze mas cca 10 space temat a to znamena 10 rodu a tudiz 10 lidi.....
To je prece skoda ,nechat se tim limitovat.... :'(

Magesan

Predstavuji si to tak, ze v mem kvadrantu budou normalni policajti (SP1) a ty budou chytat zlodeje a paseraky (blacktron1).

Robbed

Chtěl bych se taky přidat. Ty svoje vlastní Space budu ještě rozšiřovat až v úplné impérium >:D

Mtron: Pokud to správně chápu, tak to bude jen jeden obrázek (mapa), na které budou vyznačený ty impéria atd. (jak na tom obrázku, co jsi ukazoval).

Magesan

#34
A co pro začátek udělat něco takovéhohle.


Navíc by asi nebylo složité udělat to programově, pomocí nějakého skriptu, třebas v php s GD2 nebo tak nějak.

Moje představa:
Omezená plocha (omezená ve smyslu ne nekonečná, ale pro začátek rekněme 1024 x 768)
Každý by mohl někde začít a tam si šoupnout bod (co bod, to planeta, MOC, galerie nekde)
Ten bod by automaticky nárokoval území o poloměru r okolo.
Body by později  mohl přidávat pouze ve svém území, to znamená, že by územé zůstalo suvislé.
Mezi body by se pak volitelně mohly vykreslovat ty čáry, doplňovat názvy, udělat přes obrázek klikací mapa s odkazy na nějake galerie těch bodů (staveb)

Problém je, ze by to bylo omezeno na max 10 lidi na jeden soubor.. Takže bud tématicky, nebo bysme se museli nejak vměstnat.

Mtron

klid nikdo nebude limitovaný , název impéria bude na imperátorovi  ;D stále se rozvíjíme , proto je tahle diskuze, víc hlav víc ví a nebo né  ;D ;D

jinak pěkná mapa , nějak by to mohlo i takhle vypadat , jenom lépe  doufám  :-X
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Magesan

Citace od: Mtron kdy 22.02.2007, 15:24:31
klid nikdo nebude limitovaný , název impéria bude na imperátorovi  ;D stále se rozvíjíme , proto je tahle diskuze, víc hlav víc ví a nebo né  ;D ;D
Další možnost je mít stále se rozšiřující vesmír. Například za každý nový bod +1000 pixelů nebo za každý nový kvadrant +10000 co já vím..

Robbed

Citace od: Magesan kdy 22.02.2007, 15:30:40
Další možnost je mít stále se rozšiřující vesmír. Například za každý nový bod +1000 pixelů nebo za každý nový kvadrant +10000 co já vím..
Přidělovat území v pixelech mi připadne zbytečně složité.

Mělo by se ale prvně rozhodnout, jestli to bude pouze bitmapa nebo aktivní plánek (s odkazy atd.) umístěný někde na webu. 

Magesan

#38
Citace od: robbed kdy 22.02.2007, 15:45:08
Přidělovat území v pixelech mi připadne zbytečně složité.
To jo, pokud bysme ale zjistili, že je vesmír malý, můžeme vždy zvětšit plochu, což je ale věc, která se může dobastlit.
Citace od: robbed kdy 22.02.2007, 15:45:08

Mělo by se ale prvně rozhodnout, jestli to bude pouze bitmapa nebo aktivní plánek (s odkazy atd.) umístěný někde na webu. 
Podle mě jsou dvě reálné možnosti:
1. skriptem v php a data v databázi, kam by si každý přidával, jak by se mu zachtělo (s jistým dohledem)
  a) mapka by se generovala při každém načtení, což je asi docela náročný, 1Mpix generovat..
  b) mapka by se generovala každý den v 1:00 nebo tak něco.. S upozorněním, že je zaevidováno xx nových změn.
    + možnost mapku přegenerovat stiskem tlačítka (zase jen imperátor)
2. ve flashi + data z XML nebo z databáze (to jsem nikdy nezkoušel, ale nevidím důvod, proč by to nemělo fungovat)
    a) tady by se to asi generovalo vždy online, páč to asi není tak náročné..

netuším, jak je graficky náročné vykreslit 100 bodů, sto kružnic a řekněme 500 čar..

Thrawn

#39
Dobrá. Moje Impérium obývá národ Blacktronů II. Název je Black Empire. Budu se věnovat výhradně Blacktronům II.

BLACK EMPIRE

Vnitřní struktura:

V čele naší říše stojí Lord Protektor a jím vybraná vláda. Naším hlavním zájmem je obchod a ochrana územní celistvosti. Specializujeme se na získávání informací všeho druhu, stejně tak i vojenských a informačních technologií. Páteří naší obrany je diplomacie, opřená o silnou flotilu a systém mobilních bitevních stanic.

Diplomacie:

Jsme přátelští vůči Galaktickému Impériu ( protože je větší a silnější, zatím a protože náš nejvyšší pochází z GE ), nedávno jsme vytvořili vojenské spojenectví s Chisskou Ascedencí.

Problémy:

Ubývá nám životní prostor v důsledku přelidnění, tak začínáme pokukovat po sousedech.

To Mtron: Takhle nějak si to představuješ?
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Aki

Tedy já vám to malinko zkomplikuji, ale podle mého by ta mapa měla být určitě tříprostorová.
Tahle placka je taková nějaká strašně naivně nedotažená.  :-\

Magesan

Citace od: Aki kdy 22.02.2007, 19:39:01
Tedy já vám to malinko zkomplikuji, ale podle mého by ta mapa měla být určitě tříprostorová.
Tahle placka je taková nějaká strašně naivně nedotažená.  :-\
A udělejme to rovnou 4D, ať je to správný space.

Nápad je to dobrý, ale kdo by se v tom orientoval? To by musela být nějaká prolítávačka ve flashi nebo třeba VRML..

Mtron

Citace od: Thrawn kdy 22.02.2007, 16:24:36
Dobrá. Moje Impérium obývá národ Blacktronů II. Název je Black Empire. Budu se věnovat výhradně Blacktronům II.

BLACK EMPIRE

Vnitřní struktura:

V čele naší říše stojí Lord Protektor a jím vybraná vláda. Naším hlavním zájmem je obchod a ochrana územní celistvosti. Specializujeme se na získávání informací všeho druhu, stejně tak i vojenských a informačních technologií. Páteří naší obrany je diplomacie, opřená o silnou flotilu a systém mobilních bitevních stanic.

Diplomacie:

Jsme přátelští vůči Galaktickému Impériu ( protože je větší a silnější, zatím a protože náš nejvyšší pochází z GE ), nedávno jsme vytvořili vojenské spojenectví s Chisskou Ascedencí.

Problémy:

Ubývá nám životní prostor v důsledku přelidnění, tak začínáme pokukovat po sousedech.

To Mtron: Takhle nějak si to představuješ?

super námět , hned si to někde poznačím dík za směr

Aki 3D mapu  ;D pochybuju že to někdo umí vyrobit  ;D
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

peter

#43
Takže také něčím přispěji, když se na tom podílím s M:tronem, tak aby se na mě nezapomnělo ;)

Co se týká hvězdné mapy, tak vše je více méně promyšlené a během víkendu se na to vrhnu, takže v průběhu příštího týdne mapu zveřejním. Nebude to 3D mapa, to bych jaksi nedal. Bude to sice jednoduché, takže žádný flash, či php, ale pro nějaký jednoduchý přehled o členech to bude maximálně postačující. No a jak říká můj kámoš "komuse to nelíbí ať nám pr... políbí" ;D :P

Co se týká samotného zařazení členů do mapy, tak jsme s M:tronem vytvořili takové tři nejpodstatnější body, které by měl každý kdo se chce na mapu dostat splňovat.


  • 1) vlastnění základny doložené pár fotkami a to o minimální velikosti baseplate 32x32
  • 2) počet figů od daného rodu v minimálním počtu 10ks
  • 3) vypracovaný popis svého klanu (viz. bod 3.1)
  • 3.1) Název klanu, Logo (avatar), Vnitřní struktura (stručný popis, vč. uvedení své specializace a počtu obyvatel), Diplomacie (tj. stručný popis chování se vůči okolí), Problémy (stručný popis plánů do budoucna), Seznam setů.

Děkujeme za dobrý nástin od Thrawna. Měli jsme velmi podobnou představu.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

otaznik

Docela jste mě navnadili a to je co říci.  8)

Já osobně jsem také pro to, aby každý měl jen jeden "rod". To, že více uživatelů bude mít stejné "rody" přece nevadí.

Shi-So


Jindroush

Že bych 'oživil' zombienautickou armádičku?  >:D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

TomG

Ptal sem se Petera a neni problem ani armada z custom figu.
Only the best can survive.

fuli

Určitě bych se zapojil se Spyriusem.
Uč se z chyb druhých. Nikdy nebudeš žít tak dlouho, abys je stihl všechny udělat sám.

Mtron

Vážení Space imperátoři

Chceme Vám s Peterem představit první virtuální mezigalaktickou mapu neznámého vesmíru, která čeká na Vaše prozkoumání a postupné osidlování http://spacemap.artpeter.net/. Podmínky k přijetí jsou vepsány na stránkách. Popis a stav Impéria se bude upravovat a aktualizovat dle možnosti webmastra  :) Po dodržení podmínek Vám bude umožněna registrace a bude Vám přidělen nějaký kout galaxie. Pokud se Vám ,ale zdá , že jsou podmínky nehorázně přehnané , musím připomenout , že potom nejste hodni naší mapy a veškerých případných dalších vymožeností.

Za realizační team přejeme hodně úspěchů v rozšiřování a zvelebování impérii.

Peter a Mtron

HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Kubos.cz

Super. Už buduju impérium. Komu mám poslat dokumentaci ?


A když budu mít jednu vlastní stíhačku můžou být ostatní orig ?

peter

Citace od: Kubos.cz kdy 26.02.2007, 10:42:32
Super. Už buduju impérium. Komu mám poslat dokumentaci ?

Nejspíše asi mě, protože já to budu zadávat do systému.

Citace od: Kubos.cz kdy 26.02.2007, 10:42:32
A když budu mít jednu vlastní stíhačku můžou být ostatní orig ?

Lodí můžeš mít kolik chceš, ale minimálně jedna musí splňovat bod 3.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

tomash

No, vy mi davate. Napad je to skvelej, ale postavit meziplanetarni neorigo lod a zakladnu, to bude orisek. Kostek je malo, asi to bude multicolor brick base. Jsem vsak rad, ze me ceka neco noveho. Mnoho zdaru vsem galaktickym rodum

Mtron

Citace od: tomash kdy 26.02.2007, 16:50:33
No, vy mi davate. Napad je to skvelej, ale postavit meziplanetarni neorigo lod a zakladnu, to bude orisek. Kostek je malo, asi to bude multicolor brick base. Jsem vsak rad, ze me ceka neco noveho. Mnoho zdaru vsem galaktickym rodum

Po pravdě řečeno, proč bych tu měl stavět něco jenom já a ostatní se přiživovat, zní to trochu nadneseně a blbě, ale je nás tu ve SPACE jako much, tak pojďme něco vybudovat. Výmluvu typu .. nejsou kostky .. nechci slyšet, protože ty nebudou v dostatečném množství nikdy. Za dobu co jsem tady jsem zjistil, že je tu mnoho skvělých lidí a potažmo i obchodníku s legem. Tak že teď už se můžete vymlouvat jenom na peníze a ani to bych nedoporučoval.

Moje vize je sestavit potom ze základen velké SPACE CITY třeba někde na výstavě, podpořte mě.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Kubos.cz

Jasně ! Velké spacecity by bylo fajn ! Ještě lepší by bylo uzavřít aliance a trochu si hrát pár hodinek  ;D .


Já osobně jsem si základnu a loď postavil už dnes. Teď vymyšlím historii a zítra vám to všechno pošlu.

J_BOB

Space mesto? :) to je veľmi zaujímavý návrh....Star Wars štvrť, Ulica Obi-Wana Kenobiho, Akadémia Jedi a potom "ostatné space"  >:D znie to krásne, ale realizovať to, je ťažšie. Navyše výhovorka niesú kocky býva nieked drvivo pravdivá :(
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Thrawn

Space město je skvělý nápad.
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

MiP

Začínám počítat síly....  ;D
-------------------------------------------------------
MiP http://www.mipovo.cz - MiPova nabídka setů a dílů http://www.bricklink.com/store.asp?p=mip - BL shop MIPOVO

Mtron

To není jenom návrh či nápad, já bych to rád zrealizoval.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Kubos.cz

V pohodě ...... Se mnou můžes počítat , bude to skvělý.