Kvalita lego produktů

Založil peki, 24.10.2018, 16:34:35

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Pokud narazíte na nějaký problém s kvalitou byli jsme požádání abychom reportovali na:

Element Quality Team!
Dávejte problémy prosím do tohoto vlákna budu to tam házet, pokud neobjevím přímo nějakýá link/adresu.

Díky

=================================
The Element Quality Team reached out to us because they realize that AFOLs use LEGO elements in new and creative ways and if there is a concern it is likely that a member of your community could find it.



Please continue to report set specific errors to LEGO Consumer Services but if your community finds an element concern or element limitation post your concern here and we will make sure it is passed on to the Element Quality Team!

We will consistently share your community member's feedback with the team which could create follow up steps like the request for pictures or videos and we will share any feedback the Element Quality Team provides.
====================================================

peki


Igorus


Chairudo

Tak za mě je to například Trans clear brick 1x2 a pár dalších průhledných barev.

Dřívější materiál byl krásně čistý s lehkým nádechem křišťálové modři. Při zatřesení s více kusy na omak i poslech choval jako pevný plast.

Nové kostky co dorazily do Vídně mají ne jen nádech spíše do pokakaného šedohnědého odstínu, ale při potřepání kostkami i při jejich secvaknutí mají o poznání jinou, takovou gumovou konzistenci. Už tak krásně nechřestí jako normální LEGO.

To se dá říci i o pár dalších odstínech jako trans green, ten rozdíl jde viditelně i na omak okamžitě poznat.
Doložím nějaké foto rozdílu.

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Clermont

Ja byl u toho jak Tom ve Vidni otviral orig krabice s trans brick 1x2 a nektere krasne kristalove, nektere nahnedlej odstin a vetsina uz fakt pos... barva. Aji ti prodejci to nechapali. A to chtel Tom postavit velkou sochu "z ledu".
By to vypadalo jak socha z ledu ktera stoji mesic v Ostravskem ovzdusi  ;D

jerzeeg

Co tohle ?
IMG_0316 by Jiri Grigar, on Flickr

To asi spise nez spatna kvalita plastu bude spatny navrh spoje, ale presto...

Tyka se to vsech dinosauru, draku z Castle apod. - po par hodinach hrani se to "vygengla" a zacne to samovolne upadavat, coz stve nasledne jak ty deti pri tom hrani, tak me, kdyz si uvedomim, ze cely dinos/drak vyjde klidne treba i na 1000..
(Samotny ocas na BL je k mani 0, slovy nula, krat)
Podobne se strasne rychle vychodi i predni pracky, krk a celist..  ::)

Chairudo

Udělal jsem si dnes radost a koupil si pár 48x Baseplate.
Jedna se mi zdála trochu pokřivená, myslel jsem že je to jen našponovaným obalem. Hned jsem ji doma z obalu vysvobodil a čekalo mě toto  ;D
Kdo to pořádně nevidí, velká část rohu je jaksi seškvařená, či špatně vylisovaná. Obal byl ve 100% stavu.
Naštěstí mi ji v Albertu hned vyměnili.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Stejně jako ve Vídni i v jiných LEGO store mají ten samý problém s kvalitou čirých kostek 1x2.
V kelímcích vidíte zleva:
1- starší kostky
2- nové kostky
3- starší kostky
4- 50/50 dole starší nahoře nové kostky

Původní kostky byly krásně čiré, nové jsou špinavější.
Kostky z Lipska nové i staré měli aspoň stejnou konzistenci = stejný typ plastu.
Nové kostky ve Vídni ne jen že vypadají ještě hůře, ale jsou i na omak z trochu jiného, pocitově gumovějšího plastu a méně chřestí.


YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Matthes_CS

Nevím, jeslti má takovou drobnost cenu psát, ale v setu 31079 (z aukce v Brně mimochodem) mi chyběli dvě žluté tile 1x2, po dostavení jsem zjistil, že mám místo nich navíc dvě šedé. Napsal jsem na podporu a už mám i ty žluté :)

Ivansliz

Citace od: Chairudo kdy 18.11.2018, 20:11:06

Nové kostky ve Vídni ne jen že vypadají ještě hůře, ale jsou i na omak z trochu jiného, pocitově gumovějšího plastu a méně chřestí.

Nejsou to ty nové ekologické kostky z cukrové řepy? Nebo z čeho že to mají vyrábět...  >:D
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

Clermont

Citace od: Chairudo kdy 18.11.2018, 20:03:23
Udělal jsem si dnes radost a koupil si pár 48x Baseplate.
Jedna se mi zdála trochu pokřivená, myslel jsem že je to jen našponovaným obalem. Hned jsem ji doma z obalu vysvobodil a čekalo mě toto  ;D
Kdo to pořádně nevidí, velká část rohu je jaksi seškvařená, či špatně vylisovaná. Obal byl ve 100% stavu.
Naštěstí mi ji v Albertu hned vyměnili.

Sis ji mohl nechat... Víš jak to je se známkami nebo penězi jak je z výroby kaz, pak získávají na ceně  >:D

peter

Citace od: Ivansliz kdy 18.11.2018, 23:28:48Nejsou to ty nové ekologické kostky z cukrové řepy? Nebo z čeho že to mají vyrábět...  >:D

Nene ty to nejsou, ale i tak to nové kostky jsou. Bohužel zatím toto bude vzhled nových transparentních dílů.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

E-legie

Prakly nám tři DUPLO kytičky ze setu 10853 (patrně snahou připevnit kytičky na záda kravičce). Do prasklin lze vložit nit. Má cenu to reklamovat? Jak mám prosím postupovat?


peki

Citace od: Chairudo kdy 18.11.2018, 20:11:06
Stejně jako ve Vídni i v jiných LEGO store mají ten samý problém s kvalitou čirých kostek 1x2.
V kelímcích vidíte zleva:
1- starší kostky
2- nové kostky
3- starší kostky
4- 50/50 dole starší nahoře nové kostky

Původní kostky byly krásně čiré, nové jsou špinavější.
Kostky z Lipska nové i staré měli aspoň stejnou konzistenci = stejný typ plastu.
Nové kostky ve Vídni ne jen že vypadají ještě hůře, ale jsou i na omak z trochu jiného, pocitově gumovějšího plastu a méně chřestí.

Jordan, (Lego)
@Dirk Frantzen and @Radovan Pekarek ( Kostky ) The materials we use to make LEGO® bricks have evolved over the past almost seventy years as a natural process of making even better toys and play experiences for children. New materials have been introduced, others changed or phased out. We use more than 20 different types of plastic, and we continually introduce new materials and phase out other materials. Recently, we have made changes to some of the transparent elements which means that there is a small visible difference in transparency between the old elements and the new elements.

@Dirk Frantzen (ambasador)
Jordan,
many thanks for the reply which was pretty much what I expected.
This is VERY SAD news as it shows, that LEGO is again compromising on quality for the sake of cost savings.

Why am I saying this?

The new material is softer and much less transparent - much like ABS. This makes is much less usable for windows and the surface will scratch much faster than the old material which I believe was PC.

Now, to my understanding the old material had different moulding behaviour (shrinking) which required LEGO to have seperate moulds for trans clear elements.

I believe that this change will show much negative reaction by AFOLs. And as you were looking for feedback on quality; this is our feedback: bring back the real transclear, please!

KIM (Lego)
Not true. We are not compromising quality - we're constantly working hard to ensure high quality in our products and that includes the various mixes of plastic and rubber used in production. As for different moulds, that still applies. We need one for solid and one for transparent at minimum. So that is not a reason either. We are updating mixes and materials used in production constantly.

Chairudo

Díky za info :D

Je pěkné vidět, že ten problém nemám jenom já. Snad se někdy stane zázrak a zlepší se to.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

Tak z toho teda zamrazí  :o Vše je ze setu  Ewok Village. Bylo vystaveno, nebylo to na přímém slunečním světle. Při rozebírání se to překvapivě začalo dělit na menší části než je Lego kostka.


Anatyt

Peki, zdroj tejto informácie? Lebo tento set mám, 2x som ho zložil a 2x rozložil a nič nebolo zlomené. ;) Asi pozriem do krabice, čo sa tam deje. ;D

peki

Z ambasadorské sítě z tohoto LUGU: Community Name: PerthLUG.


Pool

U tolika různých barev a vše v jenom setu, to je podle mě úmyslně poškozené. Na tom tan slope 2x2 a Brick 1x2 s dírou to jde hezky vidět, tyto poškození není možné běžným hraním docílit, to je evidentně od štípacích kleští nebo něčeho takového. Stejně tak na tom dark tan plate 2x4, jak se vyloupla část prostředku a okraj zůstal nepoškozený, to mi taky nepřijde reálné. A kdyby bylo foto i spodku plate, tak se vsadím, že tam budou viditelné stopy nějakých nástrojů, které to způsobily  ;D.

Robbed

Občas mi ale přijde, že nové kostky, které jsou hodně dlouho složené, mají potom trochu jiné mechanické vlastnosti - občas až nepříjemně vržou :D a špatně se oddělávají. Narozdíl od kostek, které se (i sem tam) používají.

Vasyk

Podobně zničené dílky jsem měl po té, co je mladej postříkal nějakým opalovacím olejem. Reakce byla celkem rychlá, pár desítek minut a začalo to praskat nehledě na typ, plates, bricks, vše šlo do kopru v podobném stavu jako na fotce.

Villa Legina

Pool: to co hovoris neda sa vylucit ani potvrdit. Ale ja si myslim, ze moze to byt naozaj realne sposobene rozoberanim. Lenze to uz museli byt kocky vystavene nejakemu ziareniu alebo posobeniu niecoho co sposobilo, ze stratili povodne vlastnosti a stali sa triestivymi. Taketo nieco sa mi stalo na jednej starej homemaker haraburde zo 70-ych rokov. Model postaveny celu vecnost a modre, uz tak hnusne  zazltle plates a tiles pri rozoberani sa presne takto triestivym sposobom porozpadavali. Lenze to boli pomaly 50 rokov stare dieliky. Ale toto - bud to rozoberali kliestami, alebo to bolo poskodene snad teplotnymi vykyvmi, alebo nejaka neznama chemicka reakcia...

Mr. Cube

Někdo měl hodně velký hlad, anebo Ewokové sejmuli vetřelce.

Matthes_CS

Loni před vánoci, tuším někdy v listopadu, jsem v Polsku kupoval časopis s polybagem 30406 Unikitty Roller Coaster Wagon. Doma jsem polybag složil, to vozítko brzy rozložil, Unikitty chvíli stála v poličce, poté jsem jí předělal na sedící, tedy od hlavy dolů rozdělal. Teď jsem Unikitty skládal znovu a tento dílek, který byl v krabici bez dalších nacvaklých, jsem objevil popraskaný viz foto (prasklý je na druhé straně také, jen trochu méně).

sohibil

#24
Mne sa úplne bežne stávalo, že sa mi na koncoch lámali polovičné liftarmy. Pravda boli už dosť staré a opotrebované.

Horšie je že sa mi začali lámať aj technic piny, ktoré boli, nevravím že nové, ale málo používané.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

cali111

Ahojte,

Cez víkend som sa chcel trochu odreagovať a poskladať dáke staršie sety, vybral som si zo zbierky tému pirates a castle konkrétne sety : 6243 , 7947 , 6253 a 7048. Všetky sú zhruba z rovnakého obdobia. Boli raz poskladané, o pár dní rozobrané a odložené do krabice. Nikdy neboli hrané. Kľudné stavanie sa rýchlo skončilo, keď sa mi začalo lego rozpadať a droliť v rukách. Jednalo sa hlavne o farby redish brown, dark brown, dark red a dark green. Namiesto kľudného skladania mám pokazený celý víkend. Z tohto obdobia mám z týchto serii všetko čo bolo v ponuke okrem toho aj city, creator a iné. Vôbec to nebolo lacné, bral som to aj ako investíciu a teraz to môžem akurát hodiť do koša ... Mám podstatne staršie sety zo 60 až 90 rokov, ale s niečim podobným som sa ešte nestretol.

Doteraz som nedal na Lego dopustiť, ale po tejto skúsenosti s tým mám chuť seknúť...

Petronel

Ahoj, uvedený Pirates a Kingdoms set mám také. +nejspíš všechny další z těchto dvou sérií z tohoto období.
Sety neskladuju, ale používám běžně jako stavební materiál. A hnědé dílky v posledních letech asi nejvíce.
Za ty roky mi praskl pouze jeden jediný váleček tak jako na tvé fotce. Jinak vůbec nic. Vše ok.

Nemůže mít na to vliv špatné skladování? Třeba slunce nebo naopak mráz a nízké teploty?

cali111

Citace od: Petronel kdy 08.09.2019, 16:53:36
Ahoj, uvedený Pirates a Kingdoms set mám také. +nejspíš všechny další z těchto dvou sérií z tohoto období.
Sety neskladuju, ale používám běžně jako stavební materiál. A hnědé dílky v posledních letech asi nejvíce.
Za ty roky mi praskl pouze jeden jediný váleček tak jako na tvé fotce. Jinak vůbec nic. Vše ok.

Nemůže mít na to vliv špatné skladování? Třeba slunce nebo naopak mráz a nízké teploty?

Ahoj to určite nie, skladujem v krabici a v skrini. Lego je mimo slnka a v izbovej teplote. Inak by určite praskali aj iné farby ... Ja dieliky nemiešam, každý set mám samostatne.
Som z toho úplne bez nálady ...
Písal som aj do Lega, tak som zvedaví ako sa k tomu vyjadria. Je to určite chyba výroby, pretože všetky spomínané farby majú už pri skladaní taký iný zvuk akoby nemali pružnosť ...

fanda

Je mi líto Otazníka (fakt upřímně - otevřel jsi nějaký sáček, léta zavřený?).

Jinými slovy, skoro mi to připadá, jakoby v těch origo pytlíkách Lego trpělo nějakými výpary z toho materiálu sáčků, jakože z těch sáčku se určitě uvolňují minimálně jednotky druhů chemikálií. A v minulosti se používaly různé sáčky a různé materiály kostek a dnes už asi nikdo neví, kdy jaké kombinace.

Neumím si vysvětlit, proč někdo má problémy s pevností Lega a já prakticky nikdy nic.

cali111

Nedalo mi to a postavil som si set z roku 2000 /6098/, ktorý skladujem na tom istom mieste a všetky dieliky OK.
Na 100% to bude chyba výroby /možno jednej várky/ určitých farieb, typujem tak okolo rokov 2008- 2010.

Malým kupujeme Lego Friends a tiež v asi troch setoch okolo roku 2016-2017 sa lámal diel 64644 farba goldpearl, našťastie som ich mal nakúpené cez bricklink tak sme ich len vymenili a neriešil som to ďalej ...