Lego 4432 Popelářský vůz zelený 2012

Založil Tomtombuy, 08.01.2012, 11:37:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomtombuy

Zdravím, Lego si kupuji většinou sám, k vánocům jsem ale dostal Octan cisternu, kterou již mám, tak jsem ji šel vyměnit. V obchodě hraček Puntanela již měli k mé velké radosti novou CITY kolekci, a po chvilce vybírání jsem sáhl právě po nových popelářích. Cena 499 Kč, na netu cca 380 Kč.

Předem musím říci, že se mi novinky v CITY líbí, modely jsou dle mého názoru realističtejší, a třeba oranžová sklápěčka, sanita, odvoz kontejnerů se hodí k běžnému životu v CITY.

Design vozu je největší přednostní. Vypadá jako realný popelářský Mercedes Econic či Volvo. Líbí se mi, že má oproti jiným Lego truckům nižší, dopředu předsazenou kabinu.

Co mě ale nejvíc překvapilo, je odlišný odstín hlavních zelených dílů oproti předchozím klasickým zeleným. Barva je světlejší, taková víc "ekologičtější"... Samo o sobě to nevypadá špatně, ale potřebuje Lego další zelený odstín...?
Model obsahuje, myslím, i nové díly - např. pro nárazník 4560929.

Jinak stavba probíhala bez problémů, je to jednoduché, návod až příliš podrobný.

Kruhové samolepky s recyklačními znaky nejsou úplně přesně natištěné, stejně tak těla figů, modré lacly mají světlejší odstín než nohy. A trošku mi vadí, že jednou ze dvou figurek popelářů je žena. Osobně jsem ještě žádnou popelářku neviděl...

Celkově bych set rozhodně doporučil, auto vypadá opravud hezky!

Anatyt

Heh, no s tou smetiarkou to je sranda. ;D Ale možno v zahraničí smetiarky sú. ;)

Ondra

Inu, ta popelka zavře fanatickým feministkám na chvilku pusu  ;D .

Ojík

Citace od: Tomtombuy kdy 08.01.2012, 11:37:59
Co mě ale nejvíc překvapilo, je odlišný odstín hlavních zelených dílů oproti předchozím klasickým zeleným. Barva je světlejší, taková víc "ekologičtější"... Samo o sobě to nevypadá špatně, ale potřebuje Lego další zelený odstín...?
Model obsahuje, myslím, i nové díly - např. pro nárazník 4560929.

Bricklink mi potvrdil mou domněnku, jde o Bright Green, a to není nový odstín. Jen její použití na díly z tohoto setu bylo nové.
All work and no play make Jack a dull boy.