SVĚT KOSTEK OLOMOUC 17-19. 11. 2023

Založil Chairudo, 21.10.2022, 11:26:30

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Kuba

Já letos poprvé Olomouckou výstavu vynechal, byl jsem myslím jinak u každé, pamatuji si začátky někde v centru ve škole ve třech třídách :) kdy na nás do toho malého prostoru přišlo přes 2-3tis lidí. A pak už to jen rostlo.

Letos jsem nějak zazdil to přihlášení, vždy to nechávám totiž na poslední chvíli, a letos to uteklo úplně. No a pak po dohodě doma, když už jsem dříve přislíbil účast i na několika menších akcích, jsem to skrečoval úplně a nezkoušel jsem to ani dodatečně.

Jsem rád, že se floře podařilo to kovové zábradlí všude, loni jsem měl jen pásku, a při 20tis lidech už je to napováženou. Příští rok, přijedu zase podpořit pokujd bude zájem, chtěl bych tam vzít svůj letošní hrad, jehož středověké okolí bych chtěl tuto zimu ještě o něco rozšířit. Syn se také zlepšuje, a příští rok bych chtěl s ním/tedy mu pomoci udělat malé dioramko-monster truck aréna, případně dostaví další Tlapky. tedy pokud nás má manželka a zároveň jeho máma dříve nezabije. >:D


Matthes_CS


Artezs

Ahoj, jen se chci zeptat (abych nedlužil...:-), je zde nějaký odkaz na platbu z aukce?

peki


Chairudo

#94
Ahoj Dámy a pánové  :)

Opět obrovské díky všem co jste za námi letos do Olomouce přijeli a pomohli vytvořit další úžasnou akci.
Letos mi přišlo vše mnohem pohodovější než loni, za mě hodně pomohly širší uličky a kovové zábrany, tak návštěvníci mohli vše lépe vidět, pohybovat se po výstavišti a vystavovatelé měli větší pohodu.
Doufám, že i všichni vystavovatelé jsou s akcí spokojení a viz info níže se budeme na příští rok snažit co půjde zase vylepšit.

Původně jsem myslel, že je ta pohoda také o dost nižší návštěvností, ale dnes jsem se dozvěděl, že za námi přišlo 20.020 platících návštěvníků + odhadem 500+ dětí do 3 let, tak jen asi o 1500 návštěvníků méně než loni.

Zde je pár fotek od výstaviště a ode mě:
https://www.flickr.com/photos/87198490@N07/albums/72177720313163717/

Vystavovatelé:
Pár přihlášených lidí nám bohužel před akcí onemocnělo, tak se letos účastnilo 48 domácích a 15 zahraničních vystavovatelů + asi 30 rodinných příslušníků a doprovod kamarádů, kteří pomohli s dopravou, instalací a hlídáním modelů. + organizační tým, brigádníci a zaměstnanci výstaviště, nějakých dalších 30 lidí.

Doprovodný program:
- promítání LEGO videí a rozhovory s Afoly
- 5 lidí Phoenix - vozíčkáři - aktivity pro děti a drobný prodej
- hromady kostek na hraní
- stanoviště s RC autíčky
- soutěž o nejlepší model výstavy
- Prodej Lega: Phoenix, Capi cap, Jezurka, Vašek s Vojtou a Dan s Domčou.
- a v né poslední řadě spousta aktivit co jste sami pro návštěvníky připravili, jako ovládání kolejišť, kuličkodráhy, RC modely, horská dráha, bludiště, puzzle, kreslení a mnoho dalšího čím jste návštěvníky parádně pobavili :)

Opravdu moc velký dík všem kdo vymýšlíte pro návštěvníky zábavu, do které se můžou zapojit nebo pohyblivé a svítící modely kterým ukazujete, co všechno je s Legem možné  :)

Soutěže:
Hlasování o nejlepší vánoční dárek: vyhrála pot_of_dots z Polska za pěkně puntíkovaný dárek který i chrastil :)
- na příští rok vymyslím něco nového  ;)

Hlasování o nejlepší model výstavy:
- letos jste hlasovali vy vystavovatelé co se vám nejvíce líbí a na celé čáře vyhrál HD s úžasnou vzducholodí, která vystoupala do výšin 111 bodů.
87 bodů si vybojoval Život na hradě od bratrů Černých
68 bodů Borunovi přinesl v uzlíčku čáp
63 bodů získal Buďův Benediktínský klášter
61 bodů najezdilo kolejiště sousedů z okolí Lipska
52 bodů vytěžilo kolesové rypadlo od Kladovce


Příští rok:
- Díky za zpětnou vazbu co posíláte na výstaviště.
Letos byl systém odměn nastavený zkušebním jednotným způsobem a na příště by pořadatelé chtěli zohlednit i:
A) Inflaci
B Aktivní účast vystavovatelů - kdo lidem věnujete svůj čas hrami, soutěžemi a pohyblivými modely
C pokud najdeme nějaký "rozumný" způsob jak hodnotit, tak i kvalitu vystavovaných modelů.

Pro 2024 výstaviště našlo termín 19.–20.10.2024
- zakládám vlákno kde můžete posílat podněty, nápady a jakékoli myšlenky jak výstavu posunout zase o kousek dál.

Jsem moc rád, že se nám společně už 7 let daří tvořit tuhle krásnou akci a snad tak bude pokračovat i v dalších letech  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Foton

Už víme, kolik bylo návštěvníků?
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

danyboy

Citace od: Foton kdy 06.12.2023, 09:15:06Už víme, kolik bylo návštěvníků?

viz chairudo:

Původně jsem myslel, že je ta pohoda také o dost nižší návštěvností, ale dnes jsem se dozvěděl, že za námi přišlo 20.020 platících + odhadem 500+ dětí do 3 let, tak jen asi o 1500 návštěvníků méně než loni.

Chairudo

Citace od: Foton kdy 06.12.2023, 09:15:06Už víme, kolik bylo návštěvníků?

Nejsi první, zvýraznil jsem to výše tučně  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

HD

#98
Ještě jednou mockrát díky za super akci a všem hlasujícím v soutěži za podporu. :)

(jen je škoda, že na fotkách jsem jej nenašel - ale pochopil jsem, uspíším vlastní prezentaci modelu >:D >:D )
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

wynnova

Konečně jsem se i já dostala k poděkování za velmi příjemnou akci. S vystavováním teprve začínám, ale byla jsem příjemně překvapená obrovským zájmem dětí (i dospělých) o mé MOCy. I když se můj kousek Itálie nehýbal, nejezdil a nedělal zvuky:)

Každopádně ráda se objevím i na budoucích výstavách na Moravě (vystavujících žen není nikdy dost:)) a poznám další z vás i osobně. Tím chci říct, nebojte se mě oslovit:)

Lego town

Ďakujem veľmi pekne za pozvanie na výstavu tohtoročný ročník už som bol na výstave ako vystavovatel. Výstavu som veľmi užil, spomínať na akciu budem len v dobrom.
Prikladám fotky prvej výstavy s mojim malým mestom vo Frýdku - Místku a fotky z výstavy v Olomouci.