(cizí) Stroj na skládání vlaštovek

Založil Martins, 08.02.2016, 17:03:04

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Martins

Ahoj,
našel jsem zajímavý stroj, který by se mi doma docela hodil... často skládám vlaštovky. Pragram asi jednoduchej, ale kontrukce stojí za podívání...

https://youtu.be/1-7sqMBzSW8

Martin

milanv

Po zkušenostech s kuličkodráhou si myslím dovedu představit, kolik ladění muselo dát tohle. Klobouk dolů před těma chlapama. A výsledný efekt je teda taky boží - taková pásová jednotka, od nabírání papíru až po vystřelení, a ještě barevně sladěné...
Pán na Žlutém hradě

peter

Již dříve jsem viděl obdobný model. Nebylo tomu sice uděláno takové promo video, jako v tomto případě, ale o to víc je vidět samotná fáze výroby vlaštovky ;)

Lego paper plane folding machine V2.0
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

milanv

To je celé zajímavé.

To původní video, co poslal Martin, je totiž "film o filmu" o tom, jak natáčeli reklamu. Musím říct, že jsem nikdy nechtěl hrát v reklamě, ale kdybych dostal nabídku na takovouto, tak bych se asi překonal... :)

Jeden z lidí, kteří na té reklamě dělali, je Arthur Sacek z Brazílie. Jeho stránky a YouTube kanál jsou plné videí hodně zajímavých věcí z Technic, doporučuji. Já tam např. půjdu na inspiraci výukovými videi.

Ten člověk, jehož video posílal Petr, je mimochodem stejný, na jehož "výtah do vesmíru" jsem kdysi posílal odkaz. Zajímavé je, že ve svém YouTube kanále má několik verzí toho stroje na vlaštovky a filmované z různých směrů. Ale musím přiznat, že ani tak některé konstrukce nechápu a musel bych je "znovuvynaleznout". Což je pravděpodobně to samé, co museli udělat i při tvorbě té reklamy. Např. to přeložení vlaštovky v ose (poslední modul před vystřelením) mají dělaný každý jinak.
Pán na Žlutém hradě

Martins

Citace od: peter kdy 09.02.2016, 08:08:07
Již dříve jsem viděl obdobný model. Nebylo tomu sice uděláno takové promo video, jako v tomto případě, ale o to víc je vidět samotná fáze výroby vlaštovky ;)

Lego paper plane folding machine V2.0

Taky hezký! Díky za odkaz... je to inspirativní, ale stavět to nebudu. M.