Moje sbírka

Založil Valentin Dobrotivý, 07.01.2008, 13:02:55

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Valentin Dobrotivý

Protože se tady pořád všichni chlubí svými miláčky, dám také pár kousku do placu - tedy budu je sem dávat postupně, abych vás nutil se sem furt koukat  ;)

Dneska začneme mým oblíbeným Classic Spacem. Nejdříve ty nejstarší kousky z této série.

VD

Icewalker

Malé sady mají své kouzlo, když jsou dobře navrženy. A tyto jsou. Jupí! Jsem zvědav na další zajímavosti.
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Jose

A safra. Tak to je opravdu dost starý. Nj Classic Space byl nádherný. Taky jsem vlastnil kdysi dávno několik setů. Vlastně to bylo i první lego co jsem dostal. Jakýsi "lunochod" co si pamatuju. Ach popadá mě stesk, tíha té nostalgie nedá se snést...   ;D

nesquick

krásné sety  :) hlavně obdivuji k nim ty krabičky a taky stav v kterém jsou

Colonel32

belasci uz by skoro asi ocenili ozdravnou peroxidovou lazen, modre i sede zatim vypadaji velmi hezky

Skyder

#5
Hned to konecne zacina byt u teba zaujimave!  ;)

Town a trains-to je moje.

EDIT: otazka zodpovedana
Skyder

Colonel32

Citace od: Skyder kdy 10.03.2008, 16:49:57
Hned to konecne zacina byt u teba zaujimave!  ;)

Town a trains-to je moje. Chcem sa spytat: Ked je ten truck potisknuty / ma nalepku Shell tak To je promotional set ze? Je ho tazke zohnat?

driv nez ti nekdo z moderatoru napise RTFM, Noob, tak radsi odpovim...

cca v letech 1980-1990 lego zrejme melo nejakou dohodu s firmou shell, nebot veskere bezne mestske sety logo a napisy shell pouzivaly / 3 benzinky, cisterny, reklama na zavodnich autech..)

zkus si prolistovat katalogy ze zmineneho obdobi.

Bryk

Krása, 6695 byl můj první set, když mi bylo deset. Byla to pro mě nejmilejší hračka po následující dva roky, dokud jsem neuprosil naše, aby sehnaly pár bonů nekoupili mi další v Tuzexu. Zamačkávám slzu nostalgie :-)

otaznik

Citace od: Valentin Dobrotivý kdy 27.06.2008, 07:44:04
a zpět do města roku 1981 - tohle jsem sháněl asi 5 let - měl jsem mnoho příležitostí, ale vždycky chyběla buď krabice, nebo samolepky nebo nějakej tydýt procvaknul návod děrovačkou >:(

Hmmm, pěkné, od tohohle krabičku nemám. Zatím!  ;)

otaznik

Citace od: Valentin Dobrotivý kdy 06.10.2008, 16:58:47
...a ještě jedna věc, která mi už nějaký pátek leží doma. Krabice (jen rukáv) od moc hezké velké pošty. Už mi k ní chybí jenom kostky a návod....
K tomuhle mám jen ten zbytek (bohužel).

otaznik

Citace od: Valentin Dobrotivý kdy 06.10.2008, 16:56:08
tak tohle je druhé nejstarší Lego, které mám, respektive, které jsem osobně dostal - na konci 70tých let to bylo hotové zjevení ;)
Je tam opravdu originální brick 1 x 1 round? Překvapuje mě, že má hollow stud. Verze tohoto setu s hollow studem přišly až v 80. letech, pokud si dobře vzpomínám.

otaznik

Citace od: Valentin Dobrotivý kdy 07.10.2008, 07:02:56
Ja, ja...je tam díra a ten brick je originální - žádná záměna. Kromě toho byly u setu dvě lopaty, obě mám  do dneška.  Přesný rok, kdy jsem 625 dostal si nepamatuji, muselo to být někdy 1979 až 1980. Navíc nebyl v krabičce žádný katalog!!!
Tak to asi byla čerstvá várka roku 1980.  ;)

matny

Citacechybí mi dvě samolepky na té kostce na střeše

Veľmi rád ti chýbajúce samolepky poskytnem  8)


5o

Toto je v súčastnosti jeden z tých raritných setov, nový síce stoji na BL 210 USD, ale čo je najhoršie nálepky na okná v lôžkovej časti sú trochu väčší problém zohnať. Podľa Peeronu je to 191825, ale BL ich nepozná. Zaujímavé. Inak set je veľmi pekný a kto ho má ten sa má. Zlaté roky osemdesiate.
Preto lebo Lego...

Colonel32

Obcas cisla na peeronu cislum na BL neodpovidaji, takze je lepsi si na BL vypsat inventorar setu, nez se pracne snazit hledat dily pode Peeron kodu.

A hlavne peeron casto eviduje jen samolepkovy arch, zatimco BL eviduje i jednotlive polepene dily

5o

Citace od: Colonel32 kdy 14.10.2008, 08:19:45
Obcas cisla na peeronu cislum na BL neodpovidaji, takze je lepsi si na BL vypsat inventorar setu, nez se pracne snazit hledat dily pode Peeron kodu.

A hlavne peeron casto eviduje jen samolepkovy arch, zatimco BL eviduje i jednotlive polepene dily
Ale áno, takto som to skúšal, podľa BL je v inventári iba jeden nálepkový arch a podľa Peeronu sú dva. A hlavne som na toto chcel upozorniť tých, ktorý ostatné dieliky majú a chceli by si set 6364-1 Paramedic Unit postaviť.
Preto lebo Lego...

Colonel32

ono je problem, ze obcas jsou v inventari na peeronu chyby...

peter

Sice TrBlue tiles nikde nevidím, ale jinak to vypadá moc pěkně :D
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

otaznik

Citace od: 5o kdy 14.10.2008, 07:49:04
Toto je v súčastnosti jeden z tých raritných setov, nový síce stoji na BL 210 USD, ale čo je najhoršie nálepky na okná v lôžkovej časti sú trochu väčší problém zohnať. Podľa Peeronu je to 191825, ale BL ich nepozná. Zaujímavé. Inak set je veľmi pekný a kto ho má ten sa má. Zlaté roky osemdesiate.
Koukám, že asi budu muset přidat v prezentaci mých setů.  ;)

Dejv

Citace od: Valentin Dobrotivý kdy 14.10.2008, 13:15:07
...no a ještě jeden kousek, policejní auto s všemi originál nálepkami na dveřích a na zátarasu. Vyměnil jsem jen okousané TrBlue tiles, zbytek je původní

Koukám, že máš set s nálepkami. Na BL jsem zjistil, že se dělaly i sety potisknutými díly. Ty jsou IMHO trvanlivější. Takže gratuluji k dobrému stavu samolepek.

otaznik

Citace od: Valentin Dobrotivý kdy 14.10.2008, 17:40:18
sorry, plates.....

nálepky - v některých ohledech BL/peeronu moc nevěřím, inventáře jsou mnohdy dělány podle setů s nepůvodními díly nebo podle návodů. V reálu se to, co se vysypalo k krabičky, mohlo lišit...a mnohdy se také lišilo - můžu dát řadu příkladů, v 80. letech jsem vlastnoručně otevřel několik desítek setů, svých, sousedovic i bratránkových. U 6681 si myslím, že tam nálepky byly po celou dobu produkce setu, pokud jste ovšem někdy někdo otvíral 6681 MISB, kde byly dveře a zátaras potištěné, rád se nechám přesvědčit o opaku ;)
Jsem přesvědčen, že minimálně verze z roku 1983 měly potištěné dveře.
Setů 6681 jsem měl v ruce přibližně 5-6, samolepky na dveřích byly pouze na dvou z nich.  :)

Colonel32

Citace od: otaznik kdy 14.10.2008, 17:56:49
Jsem přesvědčen, že minimálně verze z roku 1983 měly potištěné dveře.
Setů 6681 jsem měl v ruce přibližně 5-6, samolepky na dveřích byly pouze na dvou z nich.  :)

Podle mych zkusenosti s KW byly puvodne sety samolepka/samolepka, a v pozdejsi verzi byly potistene dvere/samolepka zabrany.

otaznik

Citace od: Valentin Dobrotivý kdy 15.10.2008, 07:05:51

problém je v tom, že cokoliv jiného, než MISB, může být složeno z kostek z jakéhokoliv období, takže pokud mi u nekompletního setu chybí třeba hůře dostupné dveře se samolepkou, pak je v klidu nahradím zcela běžnými potištěnými, a pak vše prodám na ebayi nebo BL s návodem jako kompletní set...takže pojďme rozbalovat MISBy ;D

To je jasné, ale rozhodně si nemyslím, že všechny 6681, které jsem měl v ruce a měly potištěné dveře, byly složené z "cizích" dílů.

matny

Taktiež vlastním verziu setu 6681, ktorý obsahuje sticker sheet. Set je v stave, ako keby zrovna včera vyšiel z výrobnej linky - rovnako aj zbytok setov, ktoré som kúpil v Kanade od troch rôznych predajcov majú identický stav, až nadobúdam dojem, že deti v Kanade sa s legom nehrali, ale zato ho dôkladne archivovali.

Najviac ma však fascinujú samostatné krabice, ktoré sú dielom Samsonite, pre svoju pevnosť a spôsob otvárania. Mám celkom 11 setov z Kanady a celkom vážne sa zaoberám myšlienkou, že aj zbytok menších town setov vymením za krabice od Samsonite.  8)

Anatyt

Set 6681 som vlastnil tiez, mal samolepky. Zial v Dark Ages som vsetky sety predal. ;( Dnes ho mam zlozeny z inych dielikov.
Ale ine som chcel - sety z 80tych rokov su FAKT luxus a krasa! Sam viem, za ake ceny idu na eBay. Vid vcerajsia EXON pumpa, na ktoru mal Matny zalusk. Nakoniec sla za 670 USD !!! A aj to len pre amikov. Europan musel priplatit minimalne 100 USD za postovne (ako tam bolo pisane). V tejto suvislosti sa chcem spytat, ci ste sa niekedy nezamyslali nad tym, ci LEGO nezacne niekedy vyrabat tieto sety z 80tych rokov nanovo. Viem, ze bola mala edicia LEGENDS, ale uz dlho v nej nic nove nebolo a aj to co bolo bolo mierne upravene dnesnej dobe (co je jasne - formy...). Ale ci nezacnu normalne vo vacsom mnozstve ako tomu bolo u LEGENDS robit tieto snad najpopularnejsie sety (mozno po SW, aj to len mozno) nanovo! Lebo skutocne ked vidim (vy urcite tiez :) ) tie sety v celofane zabalene na ebay, tak slintam jak senil...

mary

Moc pěkné,sety vypadají velmi zachovale a s krabičkami je to luxus!  :)

Micho

Citace od: mary kdy 07.07.2009, 11:05:49
Moc pěkné,sety vypadají velmi zachovale a s krabičkami je to luxus!  :)

Tá krabička a návod z http://guide.lugnet.com/set/6692 vyzerá ako dnes kúpené, ako úplne nový setík. Perfektný stav.  8)

otaznik

Citace od: Micho kdy 07.07.2009, 11:08:42
Tá krabička a návod z http://guide.lugnet.com/set/6692 vyzerá ako dnes kúpené, ako úplne nový setík. Perfektný stav.  8)
To je pravda, od koho ten set asi má...  8)

Micho

Citace od: Valentin Dobrotivý kdy 07.07.2009, 17:43:05
Citace od: otaznik kdy 07.07.2009, 17:35:52
Citace od: Micho kdy 07.07.2009, 11:08:42
Tá krabička a návod z http://guide.lugnet.com/set/6692 vyzerá ako dnes kúpené, ako úplne nový setík. Perfektný stav.  8)
To je pravda, od koho ten set asi má...  8)
má ho od otazníka ;D  na uveřejnění čekají fotky ještě jednoho, mnohem většího kousku, který do mé domácnosti připutoval stejnou cestou ;)

Tak to je veľmi dobrá referencia ...  8)

Icewalker

Opravdu krásný kousek. Gratuluji :)
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr