Slovenské BL obchody na 2 veci

Založil sohibil, 06.04.2017, 18:41:32

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

sohibil

Prečo slovenské BL obchody skoro nič nemajú? V porovnaní s českými je ich ponuka úbohá, hlavne čo sa dielov týka. A to nehovorím o zvyšku európy.

Koľkokrát hľadám nejaký diel, hlavne technic, u nás ho nikde nedostať.

To sme fakt na Slovensku takí žobráci?
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

STARHAWK

Technic je dost specificke. Ja sa mozem stazovat ze preco na SK nie je dostatok Duplo predajcov.
Je aj na SK par predajcov ktory maju celkom dobre ceny a uz dostatocny vyber klociek a zas postovne z CR nie je az tak zle.

mesje

Citace od: sohibil kdy 06.04.2017, 18:41:32
Prečo slovenské BL obchody skoro nič nemajú? V porovnaní s českými je ich ponuka úbohá, hlavne čo sa dielov týka. A to nehovorím o zvyšku európy.

Koľkokrát hľadám nejaký diel, hlavne technic, u nás ho nikde nedostať.

To sme fakt na Slovensku takí žobráci?

a co maju povedat cinania ci indovia - spolu je ich takmer 3 miliardy, a maju spolu menej shopov ako my :-)

papluh

Že takých 80% z tých 3 miliard ktoré nežijú v okolí indických IT centier alebo Čínskych industriálnych miest má úplne iné problémy ako LEGO, nehovoriac o tom že aj z toho zvyšku podobne ako inde len zlomok percenta rieši BL. Nehovoriac, že majú LEPIN  >:D
Ak napr v Číne môžu podnikavci vyžiť napr z dovozu detských jedál alebo kozmetiky zo "Západu", tj je tam po tom dopyt a pokryjú to, ale na druhej strane tam je nepomer pri zásobovaní BL dielmy s tými možnými miliónmi zákazníkov ... tak je asi niekde problém, alebo tam ten miliónový dopyt nieje.
Čo by som sa pri tom, že celosvetové ceny dielov na BL sú odvodené od cien setov, ani veľmi nečudoval.


sohibil: Čo sa týka zásob Technicu na SK, tak odkiaľ by to mali akože zohnať ? Z Tesca kde je pár kusov na bežných supermarketoch ? Alebo rozoberať plnocenové sety z Alltoys a mierne zlacnené z Dráčika? Aj zásoba used dielov, získateľných z bazošov je väčšia pre Duplo ako Technic.
Možno teraz keď sa dá objednávať z amazon.de bez poštovného tak sa to zlepší.
Ale stále platí, že je to vysoko špecifická podtéma, takže ponuka bude kopírovať veľkosť celkového trhu "čím viac BL ponuky, tým viac Technic (v absolútnych číslach)" alebo si niekto založí špecializovaný BL shop. Ak máš pocit že je to diera na trhu, tak môžeš ju skúsiť pokryť....

mesje

Citace od: papluh kdy 08.04.2017, 10:49:05
Že takých 80% z tých 3 miliard ktoré nežijú v okolí indických IT centier alebo Čínskych industriálnych miest má úplne iné problémy ako LEGO, nehovoriac o tom že aj z toho zvyšku podobne ako inde len zlomok percenta rieši BL. Nehovoriac, že majú LEPIN  >:D


tak aj tych zvysnych 20% je 50x vacsia masa ludi, ako cele Slovensko... plus aj my mame velke oblasti s nizkoprijmovym obyvatelstvom...
skor je to nedostatkom tradicie lega v Cine, a este vacsi nedostatok tradicie je v partovani lega...  plus samozrejme lepinaci a dalsie klony - naco by niekto partoval v tych koncinach extra predrazene lego, ked su obchody plne lacnejsich klonov - predrazene lego diely by duplom nemal kto kupit... a v Indii je ta absencia tradicie este vacsia evidentne. Kazdopadne ten pocet BL shopov na celu Indiu - 3 - je brutal extrem...

sohibil

Citace od: papluh kdy 08.04.2017, 10:49:05
Nehovoriac, že majú LEPIN  >:D
Akurát si mi to vychmatol z úst. Vlastne z klávesnice :)
Citace od: papluh kdy 08.04.2017, 10:49:05
Ak máš pocit že je to diera na trhu, tak môžeš ju skúsiť pokryť....
Nechceš mi povedať z čoho? Keby mám technic diely, tak ich asi nezháňam :)

Je pravda že zo slovenských zdrojov, ktoré si uviedol, sa dopyt pokryť nedá. Ale to vlastne len potvrdzuje fakt, že Slovensko je na tom z lego hľadiska dosť biedne na to, že sme súčasťou EU a žijeme v tej civilizovanejšej časti sveta. Veď ešte aj u vás v ČR ste na tom z tohto hľadiska podstatne lepšie ako my.

Na druhú stranu sme v Európe asi najhlúpejší národ, tak zdierať a vykorisťovať vlastnou vládou sa na starom kontinente nedá asi nikto iný. Stádo tupých ovcí, nič iné. Na všetko len kýveme hlavou, akože správne, musíme si utiahnuť opasky a platiť viac daní. Ak to takto pôjde ešte pár rokov, tak čoskoro na Slovensku vážne nezostane nič, len cigánske osady. Potom to tu bude vyzerať celkom ako v Indii - žumpa sveta. Nakoniec nás ešte vyrazia z EU a pošlú sem všetkých imigrantov. Zavládne tu džihád a Putin na nás pošle bombardéry. To je podľa mňa budúcnosť, ku ktorej Slovensko smeruje.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

Villa Legina

Citace od: sohibil kdy 10.04.2017, 14:16:43

Na druhú stranu sme v Európe asi najhlúpejší národ, tak zdierať a vykorisťovať vlastnou vládou sa na starom kontinente nedá asi nikto iný. Stádo tupých ovcí, nič iné. Na všetko len kýveme hlavou, akože správne, musíme si utiahnuť opasky a platiť viac daní. ...

Ukľudni sa, a nekaď (slušne povedané) si do vlastného hniezda. Ešte zdaľeka to nie je také zlé. Ak máme považovať za najhlúpejšie národy tie, ktoré majú najväčšie daňové a odvodové zaťaženia, tak Slováci to zdaľeka nie sú. A dočkáme sa všelijakých nových spravodlivostí. Neurážaj Slovákov, že sú tupé ovce. Pozri sa napríklad na  francúzsky a nemecky hovoriace národy, čo volia a koho volia a to opakovane.

sohibil

@Villa Legina: Po prvé som kľudný, po druhé za 30 rokov som toho zažil dosť. To čo sa deje u nás je tiež opakované a nie raz. Ťahá sa to s nami prakticky od rozdelenia Československa. Stále si nechávame ťahať medové motúzy popod nos a opíjať sa rožkami (ktoré sú podľa nášho pána premíéra prepychová komodita). Prečo v Rakúsku a Nemecku ľudia zarábajú neporovnateľne viac ako u nás a ceny tovarov sú tam niekedy dokonca nižšie? Prečo zakaždým vo voľbách získa najviac hlasov SMER? Prečo po voľbách uzatvára koalície so stranami, s ktorými boli pred voľbami na seba ako pitbuly? Prečo odpútava pozornosť od svojich prešľapov a mafiánskych spôsobov neustálym poukazovaním na iné problémy, ktoré Slovensku "hrozia"? Slováci si už ani nespomenú na Gorilu a ani kauzu Bašternák, lebo ich viac trápia imigranti, situácia v Sýrii a pod. Táto haravara okolo zrušenia Mečiarových amnestií tiež čoskoro utíchne. O pol roka si na ňu nikto ani nespomenie. A všetko tu bude tak ako vždy.

Ja neurážam Slovákov. "Oni" sa urážajú sami.

Ale nechajme už túto politickú debatu, na to sú iné fóra.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

otaznik

Tohle si řeště v off-topic nebo přes mail.

STARHAWK

Citace od: sohibil kdy 10.04.2017, 14:16:43
Citace od: papluh kdy 08.04.2017, 10:49:05
Ak máš pocit že je to diera na trhu, tak môžeš ju skúsiť pokryť....
Nechceš mi povedať z čoho? Keby mám technic diely, tak ich asi nezháňam :)

Papluh to myslel tak, ze ak sa ti zda ponuka slovenskych BL shopov taka mala a vidis dieru na trhu a zda sa ti ze sme kvoli tomu zobraci, tak si zaloz vlastny BL shop specializovany na Technic diely - nakup technic za katalogovky a predavaj.

Cize zistis ze to co kritizujes nie je take jednoduche a prave preto to na SK nie je.



Politicke temy by boli fakt lepsie presunut do sukromnych sprav alebo do osobitnej Off Topic temy. Toto je tema o ponuke SK BL shopov.

sohibil

Nikdy som netvrdil, že je to jednoduché. O tom že na to nemám, viem aj bez toho, aby som sa o niečo pokúšal.

Ale české BL shopy majú omnoho bohatšiu a rozmanitejšiu ponuku, čo znamená že sú na tom nepopierateľne lepšie. Záhadou pre mňa zostáva, čím to je.

Mimochodom, ak niekomu nedá pokoj moja značne oneskorená reakcia, je to tým, že sa mi pokazil sieťový adaptér a musel som čakať na vyreklamovanie.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

marian20

Pre odpoveď, čím to je, si stačí pozrieť sekciu tohto fóra "Akce/Slevy" a pozrieť sa, koľko krát sa tam spomínajú akcie v slovenských obchodoch na Lego a porovnať to potom s akciami v Čechách. Náš trh je v tomto ohľade veľmi pozadu, v podstate okrem akcií v TESCO nemáme žiadne poriadne výpredaje, z ktorých by sa dal rozbehať BL shop a naplniť dielmi za rozumnú cenu.
weiter, weiter ins Verderben, wir mussen leben bis wir sterben...