Nehorázna cena

Založil sohibil, 16.07.2016, 19:20:56

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

sohibil

Chcel som si z cez BL z CashBricku niekde vo Francúzsku kúpiť asi 20 model team kolies http://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=2695c01#T=C . Ich cena bola fakt smiešna ale vravel som si, uvidíme, koľko to vydá s poštovným. Po zhliadnutí účtu mi padla sánka. Cena presiahla 10 eur. Je toto možné?

Je nejaký cz obchod kde by som zohnal väčšie množstvo týchto kolies za rozumnejšiu cenu?
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

Pool

Z ciziny normálka. Na BL má každý prodejce všechny poplatky popsané na stránkách "Terms" a "Splash". Většinou když má prodejce ceny nízké, tak tam má pak třeba poplatky za nakoupené lots nebo třeba nějaké další procenta za platbu paypalem apod. Takže 10 Eur z Francouzkého obchodu bych řekl, že normálka. Nesmíš hledat jen nízké ceny dílků, ale vždy je to o tom najít kompromis mezi cenou dílků a těmito poplatky. Taky není špatné tady napsat společný nákup, zda se někdo nepřidá a pak poplatky s poštovným rozpočítat podle váhy kostiček.

milanv

Na tom není nic až tak divného - dvacet těch kol má přes čtvrt kila, to jsi ve většině zemí už přes limit na nižší poštovné a už musíš platit vyšší sazby. Pak už záleží, jestli to bude 8€ nebo 10€, ale je to tak v rozmezí obvyklých cen.

Zrovna z Francie, stejně jako z Holandska, se dá nakupovat s velmi malým poštovným, ale jen do určité váhy. Pak už to skáče.
Pán na Žlutém hradě

sohibil

Citace od: xPool kdy 16.07.2016, 19:47:09
Z ciziny normálka. Na BL má každý prodejce všechny poplatky popsané na stránkách "Terms" a "Splash".
Terms som si čítal vopred ale zjavne som sa sekol v odhade hmotnosti a tak.

Keď sa na to spätne pozerám, neviem prečo ma to tak vytočilo. Už som vyplácal viac peňazí aj za totálne hovadiny - anime figúrky, wallscrolly...
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

Ravenhorn

CitaceUž som vyplácal viac peňazí aj za totálne hovadiny - anime figúrky, wallscrolly...

Anime figurky a Wallscrolly nejsou ale hovadiny  ;D ;)
Castle, Pirates a Star Wars.

danyboy

Citace od: Ravenhorn kdy 23.07.2016, 14:50:07
CitaceUž som vyplácal viac peňazí aj za totálne hovadiny - anime figúrky, wallscrolly...

Anime figurky a Wallscrolly nejsou ale hovadiny  ;D ;)

Všechno ze zbytečností je hovadina, krom LEGA samozřejmě. >:D Sobihila chválím, že konečně pochopil jak se věci mají. >:D

sohibil

Teraz som si pozeral že koľko by stálo objednať si z BL 4 kolesá z Claas Xerion aj s pneu a takmer ma porazilo. Najlacnejšie komplet stojí 11 EUR http://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=15038c05#T=S&C=5&O={"color":5} a je z USA čo tiež pekne pridá na poštovnom.

Skúšal som to aj separátne (koleso a pneu zvlášť) a aj keď samotné kolesá sú o dosť lacnejšie http://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=15038&idColor=5#T=S&O={} , pneu sú stále dosť drahé (najlacnejšie 5 EUR) http://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=23798&idColor=11#T=S&C=11&O={"color":11}

Viem síce že ide o nový diel (v tom zmysle že len nedávno ich uviedli) ale predsa len so dúfal že nebudú až také drahé. Aj v tej najlacnejšej variante by to vyšlo na 24 eur a to nemám páru čo by stálo poštovné (na porovnanie, z bricksCZ20%sale som kúpil hromadu prevodov a osiek - asi 40 kusov dohromady - za necelých 10 eur aj s doručením).

Cenu modelu Claas Xerion vcelku chápem, tú robí hlavne značka - copyright. Som si istý že keby ten model neoznačili ako reálny stroj, tak by aj cena bola o dosť nižšia.

Má niekto tušenie, kedy by tieto kolesá mohli zlacnieť?
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

Anatyt

Citace od: sohibil kdy 28.10.2016, 12:28:57
Má niekto tušenie, kedy by tieto kolesá mohli zlacnieť?

Keď vyjde ďalší model s týmito kolesami. Čo nebude dlho trvať.

sohibil

Anatyt: Dúfam aj ja. S kvantitou cena logicky klesá. Ide tu aj to to že všetky tie kolesá sú ešte nepoužité, a také diely bývajú väčšinou drahšie aj keď som sa už paradoxne stretol aj s výnimkami, teda že ten istý nový diel bol výrazne lacnejší ako použitý.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

papluh

Tak prídu prvé výpredaje a cena postupne pojde dole ako ľudia začnú podliezať.
Samozrejme, ďalší model s rovnakými kolesami cenu ešte zníži, stačí si pozreť cenu napr Tumbler pneumatík. Tie šli kedysi najlacnejšie okolo 15 Eur, teraz (po výpredajoch Dragtera) je to aj za polovicu.

Akurát neviem ako si prišiel na to, že cena je príliš vysoká. Cenou na dielik ale aj cenou v porovnaní s inými modelmi čo majú podobne dielov (1900) je to minimálne v horných 25% ak nie lepšie. Stačí si porovnať Xerion (150 Eur - 1970 dielov - 1 motor) napr s vrtuľníkom (120Eur - 1040 dielov - 1 motor), modrým žeriavom (120Eur - 1400 dielov - 1 motor)
Všeobecne všetky tri  bežné 2H2016 sety sú cenovo na dielik a čo ponúkajú výhodnejšie ako ponuka za minulé roky.

PS: porovnávam AT/DE ceny, k slovenskému katalógu som sa ešte ani nedostal.