Cafe Corner set (10182)

Založil Jonas, 06.03.2007, 16:11:15

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

rdk

No, tak zrovna u tohoto modelu to je lepší než u jiných.

Sandcrawler (10144):

USA: 140 USD (bez daně) x 1,08 (daň) x 21 (kurz střed) = 3175 Kč
Německo: 170 EUR (s daní) x 28 (kurz střed) = 4760 Kč

-> v Německu dražší o 50%

Cafe Corner set (10182)

USA: 140 USD (bez daně) x 1,08 (daň) x 21 (kurz střed) = 3175 Kč
Německo: 140 EUR (s daní) x 28 (kurz střed) = 3920 Kč

-> v Německu dražší o 23,5%

Jonas

Citace od: rdk kdy 17.03.2007, 09:08:09
No, tak zrovna u tohoto modelu to je lepší než u jiných.

Je to pravda. A pokud bereme jako Evropu i Francii (kde stojí 129,9 Euro), Rakousko (135 Euro) či Švýcarsko (199,9 CHF), tak je ten poměr ještě lepší.
Jonas - Můj Brickshelf

Jindroush

No zrovna tohle je ještě snesitelnej případ (+~10% v Evropě).
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

***Banana.com

#33
Dokud budete takto předražené sety kupovat, je to mlácení prázdné slámy...Nevadí mi cena jako taková, i těch 140 Euro je za 2000 dílů snesitelných, ale to, že de facto Evropa dotuje USA....Takže ač je to krásný set, buď ho někde seženu za cenu SH USA, nebo ho mít nebudu..

Colonel32

z toho co sleduji, tak musim rict, ze pokud neco na S@H USA stoji X USD, a na S@H  Nemecko to stoji X Euro, pak clovek muze byt rad za super cenu v nemecku

Jonas

Pěkná detailní recenze vyšla dnes na EB:
http://eurobricks.hosting.ipsyn.com/euroforum/index.php?showtopic=8632&hl=

Zdá se, že mezi šťastnými majiteli panuje velké nadšení, což se projevuje i v žebříčku TOP100 na LUGNETu - http://guide.lugnet.com/set/rank/
kde tento set pomalu ale jistě stoupá k vrcholu. (Zatím se prodává necelý týden.)  Osobně si myslím, že má velkou šanci stát se #1 a  na této pozici dlouho vydržet.

Jediné, co kalí radost z nového setu, jsou prý různé barevné odstíny - zejména u hnědých dílů různé velikosti.
Jonas - Můj Brickshelf

Králick

Citace od: banana.com kdy 17.03.2007, 09:26:57
Dokud budete takto předražené sety kupovat, je to mlácení prázdné slámy...Nevadí mi cena jako taková, i těch 140 Euro je za 2000 dílů snesitelných, ale to, že de facto Evropa dotuje USA....Takže ač je to krásný set, buď ho někde seženu za cenu SH USA, nebo ho mít nebudu..
S tím souhlasím, a že je ve Švýcarsku situace horší než v Německu je slabá útěcha. Platíme za strach firmy z konkurence ve Státech, a taky za to, že AFOL ze západní Evropy nad tou diferencí mávne rukou vzhledem k příjmové úrovni.
O setu jsem dlouho uvažoval; ne z hlediska vyšší ceny, nebo že by se mi rohový dům nelíbil. Ale spíš jsem váhal, jestli se mi podaří komplet zapojit do plánované zástavby. Už o tom psal Otazník - pokud set neprorazí u většího počtu spotřebitelů (bez ohledu na oslavné texty na AFOL fórech), tak zůstane ojedinělý a jsem moc zvědavý, kolik z nás k němu dostaví celou ulici. Většina town systémů, co jsem tady viděl, je sestavena z jednotlivých pospojovaných setů. Rožek takto včleněný by byl jak torzo po demolici ulice.

Colonel32

Minimalne Peter nodostavi jen zbytek ulice, ale bez problemu i cele mesto, a my se na to pak budeme k nemu chodit koukat  ;D

Jonas

#38
Citace od: Králick kdy 17.03.2007, 11:24:36
S tím souhlasím, a že je ve Švýcarsku situace horší než v Německu je slabá útěcha.

Asi jsi se špatně díval nebo špatně počítal. Právě ve Švýcarsku je cena pravděpodobně nejlepší v celé Evropě. Při přepočtu na Kč už je to jen asi o 9% více než v USA. A Švýcarsko je 'za humny' na rozdíl od USA.
Jonas - Můj Brickshelf

Králick

#39
Citace od: Colonel32 kdy 17.03.2007, 11:28:38
Minimalne Peter nodostavi jen zbytek ulice, ale bez problemu i cele mesto, a my se na to pak budeme k nemu chodit koukat  ;D
Nepochybuji o tom. A rád si prohlédnu fotografie. Set si ale plánuje koupit hodně lidí, protože je ojedinělý - vypadá jako MOC, ale není :o) Je to prostě promyšlený kus řadové městské zástavby, něco, na co by musel průměrně zásobený stavitel dlouho dávat dohromady díly.

To Jonas : máš pravdu, špatně jsem to pochopil. Díky za upozornění.

Jindroush

Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

peter

Citace od: Colonel32 kdy 17.03.2007, 11:28:38
Minimalne Peter nodostavi jen zbytek ulice, ale bez problemu i cele mesto, a my se na to pak budeme k nemu chodit koukat  ;D

Velmi rád, ale zatím mám jeden podstatný problém a sice, že to zatím nemám doma :-\
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Jonas

Omlouvám se, že do této diskuze vstupuju už poněkolikáté - dokonce během jediného dne, což běžně nedělám. Ale když už jsem tuto diskuzi sám založil ... ;)  Prostě tento set mě nadchnul jako žádný jiný.

Jeho potenciál je totiž mnohem větší, než se zatím může zdát, a tím nemám na mysli jen zásobárnu kostek. I kdyby totiž zůstal osamocený (myslím bez dalších následovníků), tak pro mnoho MOCařů je výzvou (po americku 'challenge') jeho modularita. Dovedu si představit, že řada nadšenců začne stavět další domy ve stejném měřítku a ve stejném půdorysném modulu, který byl ukázán v článku v BrickJournalu.

Větší město se pak dá snadno a rychle postavit tak, že se sejde pár AFOLů a jednoduše spojí své moduly. Možná námět na budoucí Kostkařskou výstavu?  :)
Jonas - Můj Brickshelf

Jindroush

Citace od: rdk kdy 17.03.2007, 09:08:09
Cafe Corner set (10182)

USA: 140 USD (bez daně) x 1,08 (daň) x 21 (kurz střed) = 3175 Kč
Německo: 140 EUR (s daní) x 28 (kurz střed) = 3920 Kč

-> v Německu dražší o 23,5%

Ten výpočet je imo blbě.

Ber to naopak. Cena Německo bez 19% Mwst je 117 euro. To je podle google 154 usd. Rozdíl 10%.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

rdk

Citace od: Jindroush kdy 17.03.2007, 15:01:25
Ten výpočet je imo blbě.

Ber to naopak. Cena Německo bez 19% Mwst je 117 euro. To je podle google 154 usd. Rozdíl 10%.

Ten výpočet není blbě - nakupující daň (ať MWSt v německu nebo sales tax v americe) nakonec zaplatí. Cena bez daně mu je buřt. 8)

Jindroush

#45
No to ale nemůžeš svádět na LEGO, ale na naše [CENSORED] vlády, že?

Prostě jestli chceš diskutovat o tom, kde koho dojí LEGO, je nutno koncovou cenu co nejvíc očistit od jinýho (státního) okrádání.

Proto je korekní říct, že sice zaplatíš o 23% víc, ale LEGO tě podojí jen o 10%.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

rdk

OK, z tohoto pohledu máš pravdu...

Frco

Ono tento set je super, myslim ze sa "chyti", aj ked ta cena je dost velka. Ono ja osobne aj ked town nezbieram tak si ho kupim a myslim ze takto uvazuje dost vela zberatelov.

Numbi2

Citace od: Jonas kdy 17.03.2007, 10:34:08
Pěkná detailní recenze vyšla dnes na EB:
http://eurobricks.hosting.ipsyn.com/euroforum/index.php?showtopic=8632&hl=
Docela mě zaujalo netradiční využití některých prvků (např. minifig ski :o) a stavebních technik, kterými se set řadí převážně do okruhu zájmu AFOLů ... cenu samozřejmě nevyjímaje ;D

Kladně taky hodnotím možnost spojení více stejných setů a expanzi hotelu (na krabici), ovšem v našich poměrech bych to viděl spíše na sraz více kostkařů ;D
... back on track - ale chvíli to trvalo :) ...

peter

#49
Na Brickshlefu jsem našel galerii jednoho šťastlivce, co už má set doma. Pokochat se můžete zde.

Dále jsem na BS narazil na v celku dva zajímavé výjevy, z možné i nemožné budoucnosti tohoto domu. První galerie zachycuje dům v daleké budoucnosti při Imperialní okupaci a druhá galerie zase nastiňuje zchátranou budovu ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Jonas

Citace od: peter kdy 19.03.2007, 08:45:04
Na Brickshlefu jsem našel galerii jednoho šťastlivce, co už má set doma. Pokochat se můžete zde.

Díky za odkaz. Chodím se na tuto galerii nejen kochat, ale také studovat, jak jsou vyřešené některé fígle, zejména ty kolem nárožní části. Ta je - podle mého názoru - skutečně pěkně a čistě provedená. O to více se těším, až set dorazí i do Liberce.
Jonas - Můj Brickshelf

Colonel32

ta ruina se mi fakt libi, na tom se muselo hodne premyslet, kdyz se to stavelo...

Mates

Přiznám se, že již dlouho sleduji tento thread a moc se mi ten set líbí. Doufám, že se mi podaří našetřit a že bude i u nás doma.
Pokud bude TLC pokračovat v tomto duchu, tak se já osobně vůbec nebudu zlobit. ;D

Králick

Citace od: Colonel32 kdy 19.03.2007, 09:21:48
ta ruina se mi fakt libi, na tom se muselo hodne premyslet, kdyz se to stavelo...
Jen jestli to není prvoplánové ...  Nezkoušel jsi nikdy vyměnit kostku ze spodních vrstev bez rozebrání nástavby?  ;D ;D

jbagy

Len aby to nedopadlo s kvalitou tak, že kocky budú praskať

peter

Citace od: jbagy kdy 21.03.2007, 12:28:29
Len aby to nedopadlo s kvalitou tak, že kocky budú praskať

Budou! :P
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Jonas

Už po dvou týdnech prodeje tohoto setu je jasné, že TLC mělo tentokrát velmi šťastnou ruku a že se zrodila skutečná legenda.

V dlouhodobém žebříčku LUGNETu - http://guide.lugnet.com/set/rank/
už je Cafe Corner na první příčce a jeho náskok před dalšími sety je skutečně impozantní.
Jonas - Můj Brickshelf

hobby

Tady se ukazuje, jak LTC málo respektuje Afoly: tento set je tak úspěšný, protože je zcela evidentně inspirován afolskými výtvory. Mohl tu být už dávno a manažeři LTC na to, coby profíci, už dávno měli přijít.  8).

Cavelon

K managerom sa vyjadrovať radšej nebudem...
Ale zachytil som na diskusii v BL dosť sťažností na dieliky obsiahnuté v tomto sete = nejednotnosť farby (ktosi tam písal až o 6 či 7 odtieňoch myslím že tan dielikov), chýbajúce dieliky, dieliky s inou farbou ako by mali byť atď. :-\
Škoda tohto zmätku, lebo set je to zaiste krásny. Slint 8)

Mates

Citace od: Cavelon kdy 23.03.2007, 14:39:55
K managerom sa vyjadrovať radšej nebudem...
Ale zachytil som na diskusii v BL dosť sťažností na dieliky obsiahnuté v tomto sete = nejednotnosť farby (ktosi tam písal až o 6 či 7 odtieňoch myslím že tan dielikov), chýbajúce dieliky, dieliky s inou farbou ako by mali byť atď. :-\
To mi raději ani neříkej! U setů zakooupených po roce cca 2001 - 2002 se mi často stává, že mám dílky v jiných barvách, nebo došlo k záměně typu kostky, dílky chybí a nebo jsou nekompletní.
Pokud se mi podaří našetřit na tento set a pak zjistím, že mi tam něco chybí, tak asi budu zklamaný :-\