BrickLink výběr země

Založil MiHo, 19.03.2020, 13:59:30

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

MiHo

Česká pošta sděluje, že omezuje přepravu do některých zemí:

https://www.ceskaposta.cz/en/-/zastaveni-dorucovani-mezi-vybranymi-zememi-a-ceskou-republikou

Takže třeba balík do Číny nelze odeslat (což jsem zjistil až dnes na poště).
Potřeboval bych poradit jak na Briklinku vypnout možnost doručovat do některých zemí.
Dříve to šlo přes takovou tabulku, kde se zaškrtávali jednotlivé země. To už dnes ale nejde.
Nemůžu na to přijít jak to udělat. Už se o to pokouším přes hodinu a nemůžu na to přijít. Zkoušel jsem i nápovědu, ale nic jsem tam nevyčetl.
Inu ty neustálé inovace nejsou pro nás staré, nebo alespoň pro mne.
Může někdo poradit?

davroman

Musíš do My Store a v rozbalovacím menu úplně dole Edit Store.
Na nové stránce v levém menu vyber Shipping a v Shipping Methods musíš editovat ty, které jsou "Int´l" (v závorce počet zemí) a v nich pod Destination & Base Rate editovat (smazat zaškrtnutí) země, pro které volba platí.   ;)
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Miketuk

Je to jak píše Davroman, pro každou metodu doručování musíš manuálně vypnout (smazat se seznamu) zemi do které už není možné metodu využít.

MiHo

#3
Nemám tam žádný seznam zemí.

Edit:
Respektive seznam zemí mám jen v zoně Evropa a tam Čína není zaškrtlá.
V zoně Everywhere Else kam spadá Čína, žádný seznam zemí není.

Miketuk

Dej +New Zone a tam zaškrtej všechny země kam posíláš mimo Evropu. Everywhere else potom smaž.

Edit: Pro kontrolu ti v everywhere else zbydou země kam neposíláš.

MiHo

#5
U třech doručovacích služeb zaškrtat 169 zemí kvůli jedné Číně? To se v Bricklink-LEGU asi fakt posrali. To je skvělá inovace.

Nicméně vám oběma díky moc za snahu.


.

Miketuk

Můžeš označit všechny a pak "odoznačit" Čínu.

Doporučuji informovat své zákazníky o možném zdržení. Koukám, že dnes přibylo spoustu aktualizací od zahraničních pošt, že pozastavují (nebo jinak omezují) činnost. Viz zde.

Robbed

Tento system tam mají dlouho. Jednoduše vytvoř novou zónu, buď označ vše, nebo jen Čínu a pak "invert selection", a máš to hotovo během 5 kliknutí ;)

Miketuk

Právě jsem dostal zprávu od vedoucí místní pošty. Země do kterých pošta nezasílá se rozšiřuje. Na stránkách pošty to zatím není, tak nevím od kdy, ale pravděpodobně od pondělí.

ALBÁNIE
ARMÉNIE
AZERBAJDŽÁN
BOSNA A HERCEGOVINA
BOTSWANA
ČERNÁ HORA
ČÍNA
EKVÁDOR
FILIPÍNY
GRUZIE
CHILE
IZRAEL
JIŽNÍ KOREA
KAJMANSKÉ OSTROVY
KYPR
LESOTHO
LIBANON
LOTYŠSKO
MALAWI
MOLDAVSKO
NOVÝ ZÉLAND
PERU
RUSKO
RWANDA
SENEGAL
SEVERNÍ MAKEDONIE
SURINAM
TUNISKO
UZBEKISTÁN

davroman

#9
Potvrzuji, na webu nic nemají, ale na poštu prý info dostali včera odpoledne s platností od dneška (20.3.).    :(

Edit: Kam nejde aktuálně poslat lze zjistit z kalkulátoru zásilek na webu - vyhodí to hlášku "Žadná služba pro tuto destinaci" (nebo tak nějak).
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Miketuk

Citace od: davroman kdy 20.03.2020, 18:43:36
Potvrzuji, na webu nic nemají, ale na poštu prý info dostali včera odpoledne s platností od dneška (20.3.).    :(

Edit: Kam nejde aktuálně poslat lze zjistit z kalkulátoru zásilek na webu - vyhodí to hlášku "Žadná služba pro tuto destinaci" (nebo tak nějak).

Tak to je radost, že už ode dneška a ani se neobtěžují to napsat. Storno zaplacených objednávek je dost zkomplikované tím, že PayPal už nevrací poplatky. To pak každá stornována objednávka automaticky znamená cca 5% ztrátu.

MiHo

Vracel jsem 236,39 EUR do Číny a PayPal účtoval poplatek jen 0,35 EUR což je 0,15%. Zbytek poplatku vrátili.

Miketuk

Citace od: miho kdy 22.03.2020, 06:59:57
Vracel jsem 236,39 EUR do Číny a PayPal účtoval poplatek jen 0,35 EUR což je 0,15%. Zbytek poplatku vrátili.

Mohl bys mi prosím do SZ napsat, jaký máš u PayPalu účet (osobní, business...)? Také jsem vracel podobnou částku, ale poplatky mi byly naúčtovány v plné výši dle podmínek PayPalu.

"If you refund a Commercial Transaction payment, there are no fees to make the refund, but the fees you originally paid to receive the payment are not returned to you."