Mašinky a hračky ve Výtopně Jaroměř 2020

Založil Matthes_CS, 05.11.2019, 19:30:52

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Matthes_CS

Po letošním úspěchu bych vás rád opět pozval k nám do železničního muzea Výtopna Jaroměř na akci Mašinky a hračky ve Výtopně Jaroměř. Akce by se konala první víkend v srpnu, tedy 1. a 2. 8. 2020 (stavění v pátek 31. 7.). Datum už potvrdil pán z německa s malou parní železnicí, takže se snad nebude měnit.
Otevírací doba o víkendu 9 - 16 hodin.

Malá reportáž z loňské akce, pro ty, co neviděli. Jako loni by součástí akce byla dětská parní železnice, Kulíškova herna (Merkur, Kovap, Seva), projíždky reálnými stroji a možná něco nového.

Předseda loni sliboval legu alespoň 2x tak větší prostor, tedy zakrýt dvě staní v rotundě, to upřesním podle zájmu vystavovatelů (jestli se to vůbec zaplní) a jestli to zařídíme. Zase bude ohrazeno, elektřina není problém, dodám i popisky a cedulky nesahat. Také jsem psal, že by bylo možná dobré modely zakrýt na noc plachtou, letos dělal jen miho, ostatní modely to přežili, takže myslím není potřeba, ale počítat s tím, že to není ve škole či hale.

Také mluvil něco o tom, že by město mohlo přispět něco na dopravu či odměnu vystavovatelům, jinak by bylo samozřejmě ubytování a strava. (Pro koho by bylo podmínkou zúčastnit se akce s nějakým příspěvkem na cestu či odměnou napiště tady nebo SZ, chápu, že né vždy stačí chuť přijet) Jinak všechen výdělek půjde do muzea na údržbu a rozvoj.
Ubytování by bylo zase možné v penzionu expanze, nebo tématické v obytném vagónu přímo u rotundy, komu by stačilo (palandy, wc venku nebo v budově, sprcha v budově, problém s teplou vodou).
V sobotu večer by bylo zase posezení u ohně a grilování.

Jako minulý ročník jsou vítány modely všeho druhu (tedy nejen železniční tématika), kolejiště dodám jedno sám, za další budu také rád, ale může přijet cokoliv.

peter

Dávám si do kalendáře a budu s tím zatím takto počítat. Za mne by to bylo stejné jako letos, tedy +1 v pensionu. ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Chairudo

Když mi to pracovně vyjde taky rád dorazím  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

martindavid

Tahle výstava se uskuteční nebo ještě není rozhodnutí?
Díky a pokud jo tak se zúčastníme

Matthes_CS

Citace od: martindavid kdy 14.05.2020, 17:12:27
Tahle výstava se uskuteční nebo ještě není rozhodnutí?
Díky a pokud jo tak se zúčastníme

Zatím není rozhodnutí, ale plánuje se dále.

poMOCník

Moc rád bych se také zůčastnil, pokud se bude konat.

Ondrej

Ahoj, zúčastnil bych se výstavy. Vzal bych 3x Tatru, Transportu, 2 Zetory a aby byla aspoň tématika železnice tak 3 různé vozy pražského metra. Ubytování nepotřebuju přejedu si na chalupu.

Matthes_CS

Jak to s akcí vypadá? Dobře, pokud nám nic nově nezakážou, tak akce proběhne, nejistá je jen účast pána z Německa se zahradní železnicí.
Jinak platí to co v úvodním příspěvku a připomínám, že modely můžou být s jinou než železniční tématikou.

Prosím ty, co se přihlásili (a i nově se přihlašující), aby napsali, pokud to tak neučinili, o jaké ubytování by měli zájem a pro kolik osob, co plánují přivézt a rozměry.

Díky a těšíme se.

martindavid

Martin+david (řidič  pomocnik)
Ubytování 2x pátek sobota.
Privezu rc modely v měřítku model team pokud bude prostor
Dle možností
( stůl ) minimálně 4x2m
Budem i jezdit. pokud bude menší plocha budem vystavovat pouze statický .Ale i tak bude co k vidění momentálně 7x tahač. 7x náves Benzinka.velký autoservis

Matthes_CS

Pokud by ještě někdo váhal, tak se ozvěte, bude se objednávat ubytování.

Matthes_CS

Seznam účastníků:
Charuido
martindavid
poMOCník
Ondrej
znouzecnost
Corn-man (ex. Ongon)
Skyrider
danyboy
Matthes_CS
pifik
Vasyk

Ještě nerozhodnutí:
Robkteryten
Borun

peki

Když to jen trochu půjde tak se zastavím. Máme nějak letos nabouraný celkový prázdninový harmonogram.

Chairudo

Kousíček od Jaroměře je Sněžka, broumovsko a další krásy severních čech, kdo bude mít chuť na menší výlet pište a něco vymyslíme  :D

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Valentin Dobrotivý

Sněžka ani Broumovsko není v severních Čechách ;D

V severních Čechách je Ústí nad Labem.

Chairudo

Jo teď koukám  ;D, zeměpis jsem neměl už skoro 20 let... je každopádně na severu čech a na destinaci to nic nemění  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Valentin Dobrotivý

Vzhledem k tomu, že tohle všechno se nachází ve východních Čechách, tak to na severu fakt není ;) Do výtopny to mám asi půlhoďku autem a na Sněžku koukám z okna a na Severočecha se fakt necítím.

Chairudo

Podle administrativního dělení jo, východní čechy :)   ale já koukám na mapy geograficky tak jsem měl asi napsat severovýchodní čechy  ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Valentin Dobrotivý


martindavid

Každopádně já jedu z jihovýchodní moravy
Doufám že na severo západ trefím

Borun

Tak rozhodnuto.Přijedu se synem.Přivezu lodě a nějaké ptactvo.Jo a přijedu z Rakouska a to je z jihu na sever a tak to budou asi ty severní čechy😉

Valentin Dobrotivý

Já jsem jednou jel z Prahy do Brna - furt na východ, takže Brno asi leží na východní Moravě. ;D

martindavid

Mám velkou prosbu na ty co jedou na výstavu měl by někdo 6ks panelů Panel 1 x 2 x 1
v bílé barvě .diky

Chairudo

Citace od: martindavid kdy 23.07.2020, 13:57:08
Mám velkou prosbu na ty co jedou na výstavu měl by někdo 6ks panelů Panel 1 x 2 x 1
v bílé barvě .diky

Mám, chceš s hranatými nebo kulatými rohy?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

martindavid

Citace od: Chairudo kdy 23.07.2020, 14:20:43
Citace od: martindavid kdy 23.07.2020, 13:57:08
Mám velkou prosbu na ty co jedou na výstavu měl by někdo 6ks panelů Panel 1 x 2 x 1
v bílé barvě .diky

Mám, chceš s hranatými nebo kulatými rohy?
Pokud máš s hranatýma tak beru ty dík.

Chairudo

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

davroman

Citace od: Chairudo kdy 14.07.2020, 15:17:46
Kousíček od Jaroměře je Sněžka, broumovsko a další krásy severních čech, kdo bude mít chuť na menší výlet pište a něco vymyslíme  :D

K výletu na Sněžku - dle informací od místních doporučuji jet na lanovku až odpoledne třeba na 16hod. Od rána se na ni celé léto stojí hodinové (a více) fronty, což už odpoledne nebývá. Lanovka jezdí až do 18hod, samozřejmě dle počasí. Více info zde:  https://www.horasnezka.cz/lanovka-na-snezku/ 

Jinak také doporučím návštěvu jednoho z největších pevnostních objektů - dělostřelecké tvrze Stachelberg (Ježová hora):  https://www.stachelberg.cz/ . (Cestou do Pece pod Sněžkou za Trutnovem odbočit směr Žacléř, z Jaroměře je to tak 40min, 10min zajížďka z cesty do Pece). Kdyby vás bylo více, mohl bych zkusit domluvit rezervaci na určitou hodinu.   ;)
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Chairudo

#26
Citace od: davroman kdy 26.07.2020, 21:53:03
K výletu na Sněžku ...

Díky za tipy, původně jsem plánoval vyjet sněžku relaxačně na kole, ale z české strany je to zakázané  :(
Pevnosti mě nelákají, to radši zoo  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

martindavid

Nějaké bližší info kam kde kdy jak kdo kde.

Matthes_CS

Citace od: martindavid kdy 27.07.2020, 13:10:45
Nějaké bližší info kam kde kdy jak kdo kde.

Pracuji na tom, do večera nebo zítra ráno to bude.

Matthes_CS

#29
Instalace v pátek 31.7., od rána začneme připravovat, takže odpoledne bude možné stavět. Příjezd jako loni od železničního přejezdu u Jezbin až na plácek za rotundou:
https://mapy.cz/s/jegamosose
Pokud někdo pojede od Hradce Králové, tak je možné, že hlavní bude stát kvůli kruháčům, takže je možné sjet už v Semonicích:
https://mapy.cz/s/lujohodahe

Po příjezdu budu nalezení někde v muzeu, kdyby něco můj tel. 721 592 099.

V sobotu a neděli pro ty co budou na akci bude zajištěn oběd, pro ty kdo přijdou tak i něco k večeři. V sobotu večer bude posezení po akci u ohně. Snídaně budou v ubytování, pro ty co budou ve vagóně taky něco najdeme. Na akci budeme mít občerstvení včetně točeného piva a malinovky, budete mít k dispozici.

Edit:
Stavět je možno do noci (loni to bylo do půlnoci), ale ať se taky vyspíme.