Jak opravit 9V výhybky

Založil kindr, 21.05.2014, 13:23:26

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

kindr

Ahoj, koupil jsem od jednoho chytráka na netu 9V výhybky, když jsem rozbalil jedna výhybka má ulomené to horní držení žlutého přehazovátka a druhá dole jeden jazýček. Má někdo zkušenost jak opravit, případně dají se někde sehnat náhraní díly?

Anatyt

To nemá význam. Kúp novú.

kindr

To se lehce řekne, poradíš kde sehnat a v pořádku? Nebyly levné, tak se mi moc vyhazovat nechce, ale asi mi nic jiného nezbyde. Scháním i křížení  4519 a nemůžu  sehnat.

Anatyt


kindr


pryb

Poškozené výhybky se vždycky dají použít na výjezdu - tam je jedno, že nejdou přehodit.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

jbohac

#6
Taky mám doma dvě (v mém případě RC, ale to je asi stejné) s ulomeným držákem té žluté páčky. Dneska jsem o tom přemýšlel, a můj plán na opravu je:
- odříznout tu poničenou stranu držáku do roviny
- nacvaknout na okolní study jednu plate 1x6
- na ní nacvaknout panel 1x4 s vyvrtanou odpovídající dírkou na ten žlutý čudlík

Celkem tedy dvě kostky z BL asi tak za 3 koruny  >:D
Nechce se mi ničit kostky co mám doma, takže to vyzkouším až zas budu dělat nějakou BL objednávku. Pak vyfotím a napíšu...

kindr

Až zrealizuješ vyfoť :), ale moc nevěřím, že to bude fungovat. Já mám, ale dole ještě ulomený zobáček a to tohle nepomůže. Snažím se prodejce přimět, aby mi je vyměnil.....tak jsem zvědavej , jak to dopadne. :-\

hobby

Citace od: pryb kdy 21.05.2014, 22:25:26
Poškozené výhybky se vždycky dají použít na výjezdu - tam je jedno, že nejdou přehodit.
Nemáš tak docela pravdu, pokud na odstavné koleji stojí souprava, tak při nesprávném nastavení se rozjedou obě najednou a jsou v sobě. A to je právě ten problém. Mluvím o 9V výhybkách.

pryb

Citace od: hobby kdy 30.05.2014, 09:09:25
Nemáš tak docela pravdu, pokud na odstavné koleji stojí souprava, tak při nesprávném nastavení se rozjedou obě najednou a jsou v sobě. A to je právě ten problém. Mluvím o 9V výhybkách.

Máš pravdu, to mi nedošlo. Ale to propojení by šlo počítám snadno přerušit.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

jbohac

Konečně jsem se dostal k opravě. Velké fotky i s popisem:
http://jiri.boha.cz/lego/switch-repair/

Náhledy fotek:








Funguje to parádně. Jen se trošku bojím, aby to nebylo o moc pevnější než originál, a při další nehodě - stoupnutí na páčku - se neulomily i ty výstupky na pohyblivé části.

mirek

Výborný nápad. Dobrá práce.

peter

Citace od: jbohac kdy 09.11.2015, 22:47:42
Funguje to parádně. Jen se trošku bojím, aby to nebylo o moc pevnější než originál, a při další nehodě - stoupnutí na páčku - se neulomily i ty výstupky na pohyblivé části.

Co si pamatuji, tak ten žlutý přestavník byl v každé sadě výhybek vždy jeden náhradní, takže ten sehnat nebude problém.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

jbohac

Citace od: peter kdy 10.11.2015, 11:20:40
Co si pamatuji, tak ten žlutý přestavník byl v každé sadě výhybek vždy jeden náhradní, takže ten sehnat nebude problém.

- v RC výhybkách, které jsem asi před 5 lety kupoval, žádný náhradní nebyl, ale koupit se určítě na BL dá
- nejde mi o tu žlutou páčku, ale o ty šedivé výstupky, do kterých ta žlutá páčka strká; přijde mi, že je to schválně navrženo tak, že když na to člověk šlápne, páčka většinou vypadne a nic se neulomí.
U čyřech z mých šeti výhybek nakonec prasklo to uchycení žluté páčky, které jsem teď tedy opravil.
Nic jiného zatím neprasklo, tak doufám, že po opravě se to nerozláme jinde.
Když se mezi kolejemi pohybují děti, občas do toho prostě někdo kopne nebo na to přímo šlápne :(