Raspberry Pi jako alternativa k Mindstorms

Založil Marty, 19.02.2016, 21:00:58

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Marty

Pořídil jsem si k jedné přebytečné Raspberry Pi přístrojovou krabičku kompatibilní s Legem. Rád bych si s tím začal trochu hrát, ale nejsem fanoušek bastlů, ze kterých by koukaly dráty všemi směry.

Proto mám v úmyslu nakoupit samostatné kabely - konkrétně např. "sadu" 8886, které bych fiknul na dva díly, 2x2 dílek s kontakty umístil na vrch krabičky a kablíky zavedl dovnitř krabičky a zapojil na GPIO / resp. na GPIO přes relé/spínací tranzistory.

Řešil jste někdo takovéhle akce a pokud ano, máte tipy, jak výhodně pořídit prodlužovací kablíky? Případně čeho se vyvarovat, co funguje a co nefunguje?


Jonas

Řeším něco podobného, ale pro Arduino.

Protože jsem - zatím - nechtěl řezat kabel 8886, řezal jsem místo toho tento kabel . Tím snadno připojím klasické 9V periférie (které jsou většinou levnější) a pro PF holt musím použít 8886 jako redukci.

Jak levně koupit kabel 8886? Snad jedině v Lego Store, nejlevněji v USA.
Jonas - Můj Brickshelf

Marty

Díky moc za tip.
S Arduinem si hraju taky, ale k té malině mi přišla pěkná ta krabička - a zrovna jsem objednával něco z nějakého eshopu a ta krabička mi stačila k dopravě zdarma :) a použil jsem na to doma jednu přebytečnou malinu. No uvidíme, jestli to bude mít smysl.

Marty

Tak jsem se dostal k tomuto článečku, který popisuje to nejdůležitější - jak je elektrika zapojena.
Fajn je to, že to jde regulovat pomocí PWM, to je se bude rozhodně hodit.

http://scuttlebots.com/2014/03/02/lego-pf-hacking-wiring/

Vzhledem k tomu, že už mi dorazila část materiálu, který bude potřeba, už asi brzo ukážu nějaké předběžné výsledky.
Cílem je, aby to navenek vypadalo úplně LEGOidně, nic nerušilo a netrčely z toho žádné nevzhledné dráty - tak, jak to vypadá, když člověk zagooglí LEGO + Raspberry.


milanv

Já jsem se k tomu ještě nedostal, ale mám poschovávané tyto odkazy, třeba vám pomůžou:

BrickPi - deska na připojení LEGO Mindstorms + vyřešené napájení na 9V + krabička na spojeni s legem
repozitář SW pro BrickPi - vše open source a volně k dispozici, včetně knihoven pro C, Python a Scratch, výkresu na jejich krabičku a schématu HW.
Pán na Žlutém hradě