(Vlastní) Alternativní modely ze setu 31133

Založil Tomik, 03.02.2023, 12:23:55

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomik

Zatím, co mi rozestavěný Osprey leží vedle stolu a lapá prach, řekl jsem si, že bych mohl postavit zase nějaké zvíře. Shodou okolností nedávno vyšel set 31133 s ušákem jako hlavním modelem a hromádkou bílých kostek ideálních na stavbu další zvěře.



Prvním v pořadí bylo toto roztomilé koťátko. Nabízí celkem slušnou polohovatelnost - pohyblivou hlavu, uši, nohy a ocas plus otevírací tlamu. Jeho stavba nebyla tak jednoduchá, jak by se mohlo na první pohled zdát. Jakmile jsem dal dohromady první prototyp hlavy, tak jsem zjistil, že pomalu nemám z čeho postavit tělo a nohy.







Dále následoval bílý laboratorní potkan. Ten opět nabízí srovnatelnou polohovatelnost jako kotě jen jsem musel snížit počet kloubů v předních nohách ve prospěch uší.





V rukávu mám další řádku nápadů, takže rozhodně nezůstanu jen u těchto dvou modelů. Pokud byste si chtěli kotě nebo potkana postavit, tak návody jsou k mání na rebrickable (při koupi jednoho dostanete druhý zdarma). Nakonec tu mám ještě vyrenderované srovnání obou mých modelů s původním králíkem.

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Hardegon

 ;D Zvířátka jsou skvělá. Na tohle jsem se těšil. Set je povedený a ve tvých rukách jsou z něj zase parády.

Anatyt


Hana129


Borun

Originál má slabiny, ale oba tvé alternativní modely super. Jen ty mušle neumím pořád skousnout😀. Mně by ještě zajímala doba stavby takového modelu. Já na tak malých modelech strávím usazením každého dílku spoustu času

Tomik

Díky všem za komentáře a jsem rád, že se vám můj zvěřinec líbí.

Citace od: Borun kdy 03.02.2023, 13:21:11Originál má slabiny, ale oba tvé alternativní modely super. Jen ty mušle neumím pořád skousnout😀. Mně by ještě zajímala doba stavby takového modelu. Já na tak malých modelech strávím usazením každého dílku spoustu času
Jo, s tím králíkem máš pravdu - při správném úhlu pohledu vypadá super, ale když ho držíš v ruce a můžeš si ho prohlédnout ze všech stran, tak vidíš i ty části, které nejsou příliš povedené. Mušle mi přijdou jako chytře využité jednoúčelové dílky - na velké tlapky se náramně hodí, jiné využití je dost omezené (ty uši potkana jsou docela na hraně). A jak dlouho jsem je stavěl? Odhaduju max. 10 hodin čistého času každý model.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

starbuilder

Stejně jako loni tygr tak letos i králík je perfektní. Nedávno jsem byl po dlouhé době zase na rebricable a náhodou jsem tam narazil na tyto dva alternativní modely a hned jsem si říkal, že jsou povedené, ale nekoukal jsem se od koho jsou, to jsem zjistil až následně a tak ti chci ještě trochu se zpožděním udělit poklonu, protože tyto alternativní modely jsou opravdu skvělé.

Tomik

Citace od: starbuilder kdy 16.02.2023, 21:14:45Stejně jako loni tygr tak letos i králík je perfektní. Nedávno jsem byl po dlouhé době zase na rebricable a náhodou jsem tam narazil na tyto dva alternativní modely a hned jsem si říkal, že jsou povedené, ale nekoukal jsem se od koho jsou, to jsem zjistil až následně a tak ti chci ještě trochu se zpožděním udělit poklonu, protože tyto alternativní modely jsou opravdu skvělé.
Díky, jsem rád, že se ti líbí.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Konečně se mi povedlo nafotit další alternativní model ze setu 31133, kterým je muminek. Přiznám se, že nemám vůbec tušení, co jsou tyto příšery zač. Vypadají jako bílí hroši se lvým ocasem a moje žena je hrozně miluje. Tento model má pohyblivou hlavu, končetiny a ocas. Je doplněný květinou a doporučuju ho pouze stavitelům s masochistickými sklony. Stavba je opravdu náročná a může být i frustrující, takže pokud si na to troufnete, buďte připravení. Návod je zdarma ke stažení na mém webu buildinst.



www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

Model máš mnohem hezčí než jak chudákům muminkům říkáš :)
Nemáš ještě nějaké zbylé kostky na hatifnata?  >:D  >:D  >:D
Pán na Žlutém hradě

Marty713

Tome, myš a kočka byli super, fakt povedený... ale tohle, to je vážně paráda. :o :D
Dlouho jsem neviděl z lega něco tak roztomilýho. Možná je to i tím, že znám předlohu a byla mi sympatická, ale to bříško a čumáček! Prostě dobře zvolená předloha, skvělý proporce a perfektní zpracování. Fakt moc pěkný a úplně k pošmudlání! ;D ;)

Tomik

Citace od: milanv kdy 05.04.2023, 22:52:19Model máš mnohem hezčí než jak chudákům muminkům říkáš :)
Nemáš ještě nějaké zbylé kostky na hatifnata?  >:D  >:D  >:D
Tak tuhle potvoru ze zbylých kostek opravdu nepostavím. Nezbyly mi žádné normální kostky, ze kterých by se ještě dalo něco postavit (poslední sežrala ta kytka).

Citace od: Marty713 kdy 06.04.2023, 09:13:02Tome, myš a kočka byli super, fakt povedený... ale tohle, to je vážně paráda. :o :D
Dlouho jsem neviděl z lega něco tak roztomilýho. Možná je to i tím, že znám předlohu a byla mi sympatická, ale to bříško a čumáček! Prostě dobře zvolená předloha, skvělý proporce a perfektní zpracování. Fakt moc pěkný a úplně k pošmudlání! ;D ;)
Díky za pochvalu. Cesta k hotovému modelu byla ovšem poněkud trnitá. Dlouho mi trvalo, než jsem zvolil správné měřítko (ten králík má ve skutečnosti hodně málo kostek pro vytvoření dostatečného objemu) a další výzvou byla stavba kulatého břicha a hlavy. Trochu jsem se nakonec inspiroval tímto modelem: Baymax
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Icewalker

Ten ocas je super ;D
Hatifnati by byli fajn, ale teď mě zajímá, zda je nějaký černý Creator set, z kterého by šla postavit ve stejném měřítku Groka (Morana). Sám jsem si ji postavil v cca minifig velikosti, asi vám ji vyfotím ;)
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Strider

Návod s muminem stažen. Kvůli tomuhle si ten set koupím. Krásné, děkuji. Oči se pokusím dát malinko dál od sebe.

Tomik

#14
Citace od: Strider kdy 10.04.2023, 10:48:30Návod s muminem stažen. Kvůli tomuhle si ten set koupím. Krásné, děkuji. Oči se pokusím dát malinko dál od sebe.
Díky za komentář. U těch očí ti moc nevím. Pokud do toho nacpeš nějaké extra kostky z vlastních zásob, tak by se ten mumin upravit dal. Pokud ale chceš použít jen to, co je v setu 31133, potom si myslím, že to moc reálné není.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Strider

Máš pravdu. Zkusím to s jinými kostkami. On je ale roztomilý i s těma očima u sebe  :)

Tomik

Po rekonstrukci ložnice se mi konečně podařilo nafotit další dva alternativní modely z tohoto setu. Prvním, nebo lépe čtvrtým v celkovém pořadí, je slepice. Slepice má pohyblivou hlavu, krk a nohy. Stavěl jsem jí od hlavy a u té jsem nejvíce hrdý na část se zobákem, který je taková malá SNOTová hříčka.







Pátým modelem v pořadí je Moby Dick, nebo chcete-li bílá velryba. Vorvaně jsem chtěl postavit hned od začátku, protože ty velké zaoblené kostky mi přišly jako super díly pro ocasní ploutev. Nicméně můj první pokus nebyl úspěšný, protože jsem si zvolil moc velké měřítko a tak mi příliš brzy došly kostky. Nápad putoval do šuplíku a po tom, co jsem postavil pár jiných modelů, jsem ho opět probudil k životu. Měřítko jsem dostatečně zmenšil, vyhodil druhý kloub na ocasu a tentokrát se to povedlo. U tohoto modelu nejvíc hrdý na "plynulý" přechod od čumáku k tělu. Model má otevírací tlamu a pohyblivé ploutve a ocas.

Návody pro oba modely je možné zakoupit na rebrickable.com (při koupi jednoho máte ten druhý zdarma).



www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

martindavid

Slepice je super a docela multifunkční ale my máme všichni rádi kuře na grilu,tak šup ať je tady  :laugh:

Strider


Tomik

Díky za komentáře.

Citace od: martindavid kdy 08.05.2023, 23:56:56Slepice je super a docela multifunkční ale my máme všichni rádi kuře na grilu,tak šup ať je tady  :laugh:
Mám to podobně, ale tuhle slepici bych na gril rozhodně nedával - do zlatova a voňava jí tam neuděláš. >:D
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

poMOCník

Tenhle set ti fakt sednul. Všechny ty modely jsou parádní samy o sobě. Ale když si k tomu uvědomím, že jsou to pořád ty samé kostky, probouzí to ve mě tu starou nostalgickou radost, protože jsem vždycky lego vnímal jako opak jednoúčelové hračky. Jestli někdo tvrdí, že nový trend je vyrábět specializované kostky, které znemožňují jejich prepouziti, tak ty tenhle mýtus úspěšně boříš.

Tomik

Citace od: poMOCník kdy 16.05.2023, 16:53:24Tenhle set ti fakt sednul. Všechny ty modely jsou parádní samy o sobě. Ale když si k tomu uvědomím, že jsou to pořád ty samé kostky, probouzí to ve mě tu starou nostalgickou radost, protože jsem vždycky lego vnímal jako opak jednoúčelové hračky. Jestli někdo tvrdí, že nový trend je vyrábět specializované kostky, které znemožňují jejich prepouziti, tak ty tenhle mýtus úspěšně boříš.
Je to tak, jak říkáš. Tento se je mým nejoblíbenějším za posledních pár let.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Strider

Teď jsem si postavil vorvaně. Nádhera! :)

fanda

#23
Jenze my vsichni zijeme v bubline. NORMALNI deti postavi model A, male procento model B, pak hraji hry, cumi do telefonu, tabletu nebo na telku a cekaji na dalsi krabici Lega.

Mam 4 vnoucata a nebyt toho nejstarsiho Mateje, tak bych si snad musel hodit masli.

Zapomel jsem na ty sportujici deti :-)

Hana129

To je pravda jen málo dětí, ale i dospěláku ví, že se z dané krabice dá postavit i úplně něco jiného. Dokonce jsou i takoví, co nevědí, že se krabice - díly dají kombinovat.

Tomik

Citace od: Strider kdy 06.11.2023, 16:28:09Teď jsem si postavil vorvaně. Nádhera! :)
Jsem rád, že se ti líbí.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr