(Vlastní) Alternativní modely ze setu 31121

Založil Tomik, 13.06.2021, 19:37:04

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomik

Set 31121 jsem si nepořizoval kvůli tomu, že bych byl velkým milovníkem krokodýlů, ale abych podpořil vydávání zvířecích setů. Tento set je svým způsobem celkem speciální - je to největší Creator set se zvířecí tématikou za posledních více než 10 let.



- Co s ním tedy budu dělat?
- Přestavím ho na něco jiného!
- A co bych tak mohl postavit z hromady zelených kostek?
- Vodníka!

Při jeho stavbě jsem se snažil zachytit maximum detailů klasického vodníka - klobouk s pentlemi, dlouhý kabát s šosy, dýmku a navíc jsem mu postavil i lavičku, aby si na ní mohl sednout. Vodník je velmi pohyblivý a doplněný dýmkou, lavičkou a malou žábou. Návod na stavbu je ke stažení na webu buildinst.cz





www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Chairudo

Vodník je naprosto perfektní, i s pohyblivým frakem a žabičkou  :D

Vypadá to že s tou spoustou kloubů má tenhle setík obrovský potenciál... teda aspoň pro tebe  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

poMOCník

Ten je fakt super! Jestli si ten set někdy pořídím, tak krokodýla z něj už dělat nebudu :)

Jonas

Ten vodník se ti moc povedl. Podle mě je to zatím nejnápaditější a nejoriginálnější alternativní model, který jsem od tebe viděl.
Jonas - Můj Brickshelf

milanv

Já nejdřív četl "vrtulník", ani nevím, proč jsem měl zrovna v tvém vlákně takovou sugesci  >:D

Vodník je senzační nápad, originální na jedničku! A provedení je taky hodně dobré, je vidět, že sis s tím fakt vyhrál. Hlava je skvělá, pohyblivost postavy vypadá hodně dobře - to jak si umí  držet dýmku je jasná ukázka. Barevná sladěnost taky (vlasy, frak, tělová barva, barevné akcenty), využití dílů stavebnice, hezké i stavební detaily (např. krytá kolena)... ...no a k tomu žabička :D

To, že to vůbec je alternativní model a ne oficiální set s kostkami vybranými přesně k modelu, je poznat jenom na podružných detailech jako je sedátko. A to že nemá botky rudé, samozřejmě*) ;) Což jsou takové podružnosti, že bych to řekl takto: až budou oficiální designéři od TLG mít své alternativy v sérii Creator 3v1 na takové úrovni jako je tvůj vodník ke krokodýlovi tady (stačí kouknout na krabici od modelu a porovnat vodníka s tím hadem...), tak si fakt oddychnou - a pošlou ti dopis, že už konečně na ně nejsi příliš zkušený, že už dosáhli tvé úrovně taky, a tak jestli bys teda vzal to místo designéra u nich  >:D

*) Zejtra moje svatba bude...
Pán na Žlutém hradě

Tomik

Děkuji všem za vřelé komentáře.

Citace od: Chairudo kdy 13.06.2021, 20:57:11
Vodník je naprosto perfektní, i s pohyblivým frakem a žabičkou  :D

Vypadá to že s tou spoustou kloubů má tenhle setík obrovský potenciál... teda aspoň pro tebe  ;D
Těch kloubů je tam opravdu dost. Mám už vymyšlený námět pro další model, jen nevím, jestli se mi ho povede postavit tak dobře jako vodníka.

Citace od: poMOCník kdy 13.06.2021, 21:53:16
Ten je fakt super! Jestli si ten set někdy pořídím, tak krokodýla z něj už dělat nebudu :)
Díky. Pokud toho krokodýla nepostavíš, tak o moc nepřijdeš. Já ještě musím z ofiko modelů postavit tu myš, protože ta se fakt povedla. :D

Citace od: Jonas kdy 14.06.2021, 07:17:22
Ten vodník se ti moc povedl. Podle mě je to zatím nejnápaditější a nejoriginálnější alternativní model, který jsem od tebe viděl.
Díky za pochvalu a doufám, že i následující model bude dost nápaditý.

Citace od: milanv kdy 14.06.2021, 08:06:41
Já nejdřív četl "vrtulník", ani nevím, proč jsem měl zrovna v tvém vlákně takovou sugesci  >:D

Vodník je senzační nápad, originální na jedničku! A provedení je taky hodně dobré, je vidět, že sis s tím fakt vyhrál. Hlava je skvělá, pohyblivost postavy vypadá hodně dobře - to jak si umí  držet dýmku je jasná ukázka. Barevná sladěnost taky (vlasy, frak, tělová barva, barevné akcenty), využití dílů stavebnice, hezké i stavební detaily (např. krytá kolena)... ...no a k tomu žabička :D

To, že to vůbec je alternativní model a ne oficiální set s kostkami vybranými přesně k modelu, je poznat jenom na podružných detailech jako je sedátko. A to že nemá botky rudé, samozřejmě*) ;) Což jsou takové podružnosti, že bych to řekl takto: až budou oficiální designéři od TLG mít své alternativy v sérii Creator 3v1 na takové úrovni jako je tvůj vodník ke krokodýlovi tady (stačí kouknout na krabici od modelu a porovnat vodníka s tím hadem...), tak si fakt oddychnou - a pošlou ti dopis, že už konečně na ně nejsi příliš zkušený, že už dosáhli tvé úrovně taky, a tak jestli bys teda vzal to místo designéra u nich  >:D

*) Zejtra moje svatba bude...
Milane, možná nakonec dojde i na ten vrtulník, ale zatím mám v záloze ještě jiné nápady. ;D
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

starbuilder

Citace od: Jonas kdy 14.06.2021, 07:17:22
Ten vodník se ti moc povedl. Podle mě je to zatím nejnápaditější a nejoriginálnější alternativní model, který jsem od tebe viděl.

Souhlasím, nenapadlo by mě, že z toho půjde udělat tak zajímavý model vodníka.

Petronel

Výborná práce. :o 8)
Přesně jak píše Jonas:
Citace od: Jonas kdy 14.06.2021, 07:17:22
Ten vodník se ti moc povedl. Podle mě je to zatím nejnápaditější a nejoriginálnější alternativní model, který jsem od tebe viděl.

;)

Tomik

Jak jsem přemýšlel o stavbě vodníka, napadlo mě, že bych k němu mohl postavit i jeho mořský protějšek - mořskou pannu. Byla to docela výzva plná různých kompromisů, ale výsledek je celkem obstojný. Nejvíce mě potrápila hlava, která je podobně jako u vodníka postavená vzhůru nohama a ze stran jsou k ní potom přicvaknuté vlasy (největší zadní část drží jen na dvou studech, takže ráda odpadává). Další výzvou byl hrudník, který je díky nedostatku oblých dílů hodně hranatý, a nakonec ještě ruce - u nich jsem potřeboval dosáhnout co největší štíhlosti, ale chyběla mi samice pro ball joint 1x2 s kloubem na kratší straně (set má jen ty s kloubem na delší straně), takže lokty vypadají trochu zvláštně.

vs.

Když se podíváte na hotový model, možná vás zarazí, proč jsem použil u dolní části těla dlouhé kulové klouby místo krátkých? Je to hlavně kvůli lepší polohovatelnosti, kterou jsem tu upřednostnil před vzhledem. Ze zbylých dílů jsem ještě zbastlil kámen na posezení, ale lépe než on vypadá bílá krabička od šperků. Návod je ve výrobě a bude dostupný cca za dva týdny.









www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

Zajímavý pokus. Je vidět, že udělat tak tlusté části jako je tělo pohyblivé a přitom neodstávající je velký problém. Tady je pohyblivost úžasná, panna jde evidentně naaranžovat do mnoha poloh, ale chuděra vypadá jak naplocho prostrčená kráječem na vajíčka. Na prvních fotkách pomohlo alespoň to, že sedí, takže se skryla alespoň díra mezi břichem a začátkem rybího těla, ale i tam je stejně velká díra...
Naopak si myslím, že překvapivě pomohlo u loktů to, jak jsi to tam dal takhle bokem, na první pohled zvláštně. Protože tam pak ten kloub je nejen krátký, ale i krytý skutečným "masem".

Ono to zní jako kritika, ale prosím tě neber to tak. Já to beru opravdu jako v pravém smyslu zajímavý pokus - ponouká to k zamyšlení, jak by to šlo dělat ještě jinak. A bylo by to vůbec lepší? Opravdu zajímavé zadání: jak udělat ohebné tělo i v místech, kde je široké a tlusté? Např. ohebnou páteř?

Akorát že na takové experimenty by asi bylo potřeba opustit svět alternativních modelů. I tak to bude pekelně těžký úkol!
Pán na Žlutém hradě

Foton

Tak první co mě napadlo "...ani mi nevadí že nos jak bambulku máš....".
Muselo to být hodně zkoušení. Vypadá to , v rámci možností, dobře.
Vždycky bych k tomu modelu přidal i fotku originálního, aby bylo vidět ten rozdíl.
Souhlasím s milanemv, že na poslední fotce vypadá že si lehla na koleje a usnula.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Tomik

Citace od: milanv kdy 14.06.2021, 08:06:41
Já nejdřív četl "vrtulník", ani nevím, proč jsem měl zrovna v tvém vlákně takovou sugesci  >:D
...
Milane, řekl sis o to - tady je vrtulník postavený z krokodýla:







Vrtulník je celkem velký a samozřejmostí jsou otáčecí obě vrtule. Když jsem ho začal stavět, inspiroval jsem se zprvu Cobrou (vojenským vrtulníkem a nikoliv hadem). Chtěl jsem mu dokonce udělat na čumáku tlamu se zuby, ale velmi brzy jsem zjistil, že to z těch dílů prostě nedám. Z Cobry tedy zbyl ocas a ližiny, zbytek je obyčejný neurčitý vrtulník.

A aby toho nebylo málo, mám tu ještě jednu kobylu, kterou jsem postavil dříve než výše uvedený vrtulník. Nějak jsem se s těma kobylkama rozjel - začalo to malou pro Albert (vyvolení vědí), pak přišel tento macek a do třetice tu mám středního koně ze setu 31112 (lev). Dejte si tedy pozor, ať vám nesežerou nějaké kostky. ;D







www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

Teda... Ten vrtulník je překvapivě veliký.
Kobylky jsou trochu legrační, jak jsou vedle sebe, tak vypadají jak podle jednoho mustru. Ale jsou krásné.  A ta zelená je přesně ta klasická.  Z nějakého dalšího  setu k ní  postav Ferdu! 😀
Pán na Žlutém hradě

Chairudo

Je to včechno parádní ale ta zelená kobylka je luxusní  ;D Znám pár holek s panickou hrůzou z hmyzu a jsem zvědavý jak by na to reagovaly  >:D

Doufám že ten set bude někde v akci ať si to můžu postavit.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr