(Vlastní) Alternativní vrtulníky

Založil Tomik, 07.06.2020, 16:10:36

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomik

V posledních týdnech jsem postavil slušnou kolekci vrtulníků a tady jsou dva nejnovější. První je ze setu 60222 - City sněžná rolba. Spíše než mistrovské dílo to je ukázka toho, že vrtulník se dá postavit snad úplně ze všeho, i z tak jednoúčelového setu jako je právě 60222. Navíc abych zachoval zimní atmosféru nazval jsem svůj model Heliski. Obě vrtule vrtulníku se volně otáčí a lze snadno odebrat střechu kabiny a posadit za "volant" pilota. V zadní části je dost místa i pro lyžaře, ale pro jeho usazení je nutné vrtulník částečně rozebrat.







Druhý vrtulník vznikl zcela spontánně, když mě včera Viktorie poprosila, abych rozebral set 40171 (Fiends krabička ve tvaru ježka), který jsem jí před pár lety přivezl z Dánska. Při stavbě této "Ježkoptéry" jsem se zároveň snažil zachovat maximum z původního vzhledu ježka. Vznikl tak legrační kříženec ježka a helikoptéry, který zároveň připomíná čokoládový dort. Opět lze volně otáčet obě vrtule a navíc se dá otevřít kokpit.









Návody na oba modely jsou k dispozici na mém webu buildinst.cz
Jakékoliv komentáře jsou vítány.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Stimpi

Ten by se skoro hodil do společného projektu "Perníková vesnička". Pěkný

Villa Legina

Citace od: Tomik kdy 07.06.2020, 16:10:36
...Jakékoliv komentáře jsou vítány.
Jezkoptera je skvela, ani vo sne by ma take nieco nenapadlo. Velmi ocenujem, fantasticke.

Tomik

Citace od: Villa Legina kdy 07.06.2020, 20:55:45
Jezkoptera je skvela, ani vo sne by ma take nieco nenapadlo. Velmi ocenujem, fantasticke.
Díky moc za komentář.

Citace od: Stimpi kdy 07.06.2020, 18:50:24
Ten by se skoro hodil do společného projektu "Perníková vesnička". Pěkný
Zajímavý postřeh. Kdyby byla poptávka po heliportu, tak bych se mohl zůčastnit. ;)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Foton

Moc pěkné kousky, ježkoptéra je krásně pošahaná.
Ježci mě teď asi pronásledují, syn měl o víkendu oslavu narozenin s "ježkovi voči" dortem.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.