(Vlastní) 9393 alternativní

Založil pet, 01.12.2014, 09:56:09

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

pet

Ahoj, tu je malý alternativní model k 9393. Dílko vzniklo jako reakce na soutěž na eurobricks - alternativní modely z jednoho či dvou setů do 600 dílků. Tento má 343 a pokud se vám zalíbí, určitě budu rád za nějaký ten hlas.

Díky našemu malýmu a jeho požadavkům je model poměrně bohatý na funkce.

Vlastnosti:

  • HOG + volant (fungují současně)
  • otevírání dveří (jednoduchá západka - je třeba použít menší sílu k otevření)
  • otevírání kapoty (západka - beam 2x4 se zachytí za cross block 1x3)
  • otevírání zadního čela korby
  • měkký podvozek, auto je schopno překonávat nerovnosti do výšky 1 bricku (při zatížení víc)
  • druhý HOG pro zvedání korby a otáčení hřídele pro přídavná zařízení
  • připojitelný naviják
  • speciální parkovací režim :D

Řízení + otevírací části


Měkký podvozek


Sklápění korby


Připojitelný naviják


... A parkovací režim


Další info u mě na stránkách (model snad přidám v dohledné době)

pet

Tomik

Jak už jsem psal na Eurobricks, u tvého modelu se mi líbí, jak sis poradil s různě velikými koly. Při letmém pohledu si člověk rozdílného průměru skoro nevšimne.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

pet

Zdravim. Po dlouhé době jsem zase našel trochu času a vzal jsem do ruky mou oblíbenou 9393. Po chvíli experimentování vznikl podvozek vhodný pro osazení 4 válcovým fake motorem. No a pak už to šlo poměrně rychle a vzniklo něco, co by se při troše představivosti dalo nazvat Willysem. A protože já představivost mám, klidně to tak nazvu.

Model má na svou velikost a počet dílků poměrně dost funkcí:

- zatáčení pomocí volantu, který je umístěn vpravo (nemá to žádný extra důvod, prostě to tak vyšlo)
- sedadla řidiče a spolujezdce lze naklápět, sedadlo řidiče navíc posouvat dopředu a dozadu
- sklápěcí přední okno
- otevírací kapotu s podpěrkou
- pod kapotou funkční V4 fake motor

A tady už jsou obrázky.



Otevírací kapota a sklápěcí okno


Posouvání a sklápění sedaček


Pohled pod kapotu


Podvozek


a ještě ukázka motoru v akci u mě na stránkách v záložce video:
http://lego.vanecek.info/?model=9393-willys


Tomik

Musím uznat, že to je další velmi povedený alternativní model z tohoto setu. Podobně jako u předchozího náklaďáku se mi líbí, že dokážeš pracovat s různě vělkými koly tak, že u výsledného modelu se ten rozdíl skoro ztrácí. Přední kapota se ti moc povedla a jen si říkám, jestli by ještě šlo dát trochu více zelené i dozadu, aby byl model barevně vyváženější.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Foton

Pěkný, moc pěkný. Ten černý V díl před maskou tam musí být? Trochu to kazí ten Willys dojem.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

pet

Dík za podněty. Co se týče zelené, tak s tou asi moc nehnu. Celkově je v setu zelených poměrně málo (4x 4x2 beam, 2x 7M beam, 2x panel a 2x ty blatníky). Zkusím prohodit 4x2 beamy z kapoty s korobou. Večer ještě udělám fotku zbylých dílků (moc jich není).

V díl tam je kvůli pevnosti masky. Možná by šel něčím nahradit, případně schovat, ale místa v modelu už moc není a často narážím na problém, že přidání dílku už s něčím koliduje. Podívám se.

pet

Tak konečně zas chvíle času. Přidávám rendery upravené verze bez "Véčka". Bohužel zelených dílků je v setu fakt málo, takže zadek zůstává černý a jediným rozjasněním je zelený nárazník. Konstrukce se opět o něco zpevnila a prošla stress-testem od našeho mláděte na 2+ (potenciální slabina v řízení).