The LEGO® Group acquires BrickLink, the world’s largest online LEGO® fan communi

Založil peki, 26.11.2019, 14:08:47

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Borun

Tak to jsem klidnější.Už jsem si myslel ,že mi nestihá mobil.Někdy je to fakt hrůza.

STARHAWK

Pre predajcov na BL.

"Additional Information Collected from Sellers: If you choose to participate in our online marketplace as a seller, we will collect data about the items you list for sale, the sale price, and additional information about you as a seller. In order to register as a seller, you must complete the New Seller Verification procedure, which will involve sending us images of legal documents to verify your identity."

Uz od vas zacali pytat doklady ?

Robbed

Doklad totožnosti (sken občanky) a potvrzení adresy už chtěli před tím, teď to budou chtít znovu, nebo je to jen info pro nové prodejce?

skywalker007

Citace od: Robbed kdy 05.03.2020, 20:30:22
Doklad totožnosti (sken občanky) a potvrzení adresy už chtěli před tím, teď to budou chtít znovu, nebo je to jen info pro nové prodejce?

No pravděpodobně to nemají od všech,protože já jsem dokumenty neposílal. Bricklink jsem zakládal před cca 3-4 roky,takže požadavek na potvrzení identity bude tipuji tak 2 roky starý.

Chairudo

U mě to samé, taky po mě nikdy nic nechtěli. Možná to zavedli až po prvním prodeji Bricklinku a předpokládám, že se to bude vstahovat jen na nově registrované.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

jerzeeg

Po me zatim takle nikdo nic nechtel..

Identifikaci musi uz nejaky cas provadet novi prodejci (ale nevim jak dlouho je to u tech novych vyzadovano).

STARHAWK

Dosiel my mail ze menia podmienky.
Nieco v zmysle ze zacnu uctovat TAX a VAT - cize v nasich koncinach nejak navysia cenu poplatkov o DPH ak tomu dobre rozumiem (co si predajcovia premietnu do cien.

poMOCník

Takže když někomu prodám svoje lego, tak musím zaplatit DPH? To se mi nějak nezdá. Přece nic neprodukuji, prodávám svůj majetek.

otaznik

Citace od: poMOCník kdy 30.07.2020, 20:24:40
Takže když někomu prodám svoje lego, tak musím zaplatit DPH? To se mi nějak nezdá. Přece nic neprodukuji, prodávám svůj majetek.
Ne, přečti si to.

Valentin Dobrotivý

Jestli si to dobře pamatuju, tak hned po převzetí BL LEGO slibovalo, že žádné poplatky zvyšovat nebude ;D

Chairudo

Citace od: Valentin Dobrotivý kdy 31.07.2020, 10:40:15
Jestli si to dobře pamatuju, tak hned po převzetí BL LEGO slibovalo, že žádné poplatky zvyšovat nebude ;D

to nejsou jejich poplatky ale zákonné daně a clo, ne?
Já tomu moc nerozumím, na tohle peklo mám účetní  >:D je tu někdo moudřejší kdo to rozlouskne?

CitaceCo se mění?

Výběr americké daně z obratu
Začneme vybírat daň z obratu a používání ve Spojených státech. Už jsme se zaregistrovali ve dvou státech - Connecticut a Kalifornie - a v příštích měsících se plánujeme registrovat ve více státech. Na všechny objednávky zasílané na adresu v těchto státech, a to i z obchodů mimo USA, se vztahuje tato daňová povinnost. Předpokládáme, že BrickLink začne vybírat tuto daň do konce září.

Výběr DPH z poplatků BrickLink
Začneme účtovat DPH z poplatků BrickLink prodejcům v EU, kteří na BrickLink nepovolili funkci DPH. První fakturační datum, které nabude účinnosti, je 5. srpna 2020. Všichni prodejci v EU s povolenou DPH nyní nechají BrickLink zkontrolovat svou registraci k DPH.

- jestli tomuto rozumím správně, tak prodejcům v EU k tomu 1-3% poplatku z prodeje připočítají ještě DPH z té poplatkové částky, takže pak poplatek bude 1,21%-3,21% - je to tak?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

racco42

Je možné, že původní provozovatel BL neřešil jestli někde někdo správně platí DPH, protože jejich obrat/zisk byl pod rozlišovací schopností úřadů. TLG je ale jiná sorta a můžou spadat do jiného "režimu", resp. nechtějí si nechat napálit nějakou sankci jenom proto, že jouda ABC nesplnil daňovou povinnost.

Valentin Dobrotivý

To je jedno, jestli jsou to jejich nebo cizí poplatky. Řekli, že zvyšovat nebudou a tudíž lhali. Celkem nevěřím, že když to celé kupovali, tak nevěděli, jaké tam jsou či nejsou finanční toky, včetně daní.

Anatyt


davroman

Dle obecné legislativy ve většině zemí platí, že pokud poskytujete v dané zemi nějakou službu nebo dodáváte zboží nad určitý finanční objem, jste povinni se v dané zemi k dani registrovat a daň platit. BrickLink je registrovaný v Hong Kongu a doteď daně neřešil. Tím, že  nyní spadá pod koncern "The Lego Company" to ale už řešit musí v rámci konsolidace a pravidelných finančních auditů. To je bohužel legislativní požadavek.

Zvýšení BL poplatku o 21% na 3,21% asi není tak zásadní problém. Větší potíží pro prodejce ale může být, že se registrací BL k dani v EU nově stanou tzv. identifikovanou osobou se všemi navazujícími povinnostmi, více info např. zde: https://www.podnikatel.cz/zakony/zakon-c-235-2004-sb-o-dani-z-pridane-hodnoty/f4984359/   
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Valentin Dobrotivý

Citace od: Anatyt kdy 31.07.2020, 17:49:31
Ok a teraz čo? Čo s tým mieniš robiť? Ako sa zachováš?


To je docela blbá otázka - co bych s tím asi měl dělat? Akorát si myslím, že je potřeba věci správně pojmenovávat. A jasně říct,že někdo lže, je užitečné. Na to se teď hodně zapomíná, aby se někdo náhodou neurazil.

Anatyt

Ja narážam na to, že zas ďalšia vec (po Ospreyi), za čo ide sprška kritiky na lego, ale to je tak všetko čo lego komunita robí. Ako sa hovorí - psi štekajú, ale karavana ide ďalej.

Valentin Dobrotivý

Jo, tak s tím celkem souhlasím. Uvidíme, jestli se Legu někdy podaří překročit čáru natolik, aby se afolové naštvalli a kupovali výrazně míň.

milanv

Jak jsem k firmě LEGo kritický kvůli jejím nedávným aktivitám, tak tady fakt nevím, co bych jim vytkl. Možná mohli být trošku šikovnější v komunikaci,ale i tam si myslím, že jsou celkem jasní. Vždyť každé prohlášení je přeci nutné brát jako záměr, cíl - vždycky se můžou vynořit nové okolnosti. A tohle zcela jasně je externí okolnost, právničina. Oni z tohoto nemají ani cent, jen náklady na účetní a právníky. Takže tady jsem fakt v klidu a věřím, že nikdo neměl žádný zlý úmysl - a ne, ani nemají a neměli povinnost (v mých očích) tohle všechno vědět a popisovat v momentě převzetí BL. Jestli jste se někdy někdo nachomýtl k přebírání firmy firmou, tak to chápete, myslím, taky.

A proč to tak podrobně píšu: podle mě je potřeba co nejklidněji hodnotit každý krok, každou činnost zvlášť - jinak se snadno stane, že člověk "vidí rudě" a obviňuje na nesmyslných místech - a ztrácí tím kredit. O to víc je potřeba poukazovat na ty případy, kdy nám jejich chování opravdu vadí (opět co nejvíc v klidu a s argumentací).
Pán na Žlutém hradě

Miketuk

Citace od: Chairudo kdy 31.07.2020, 11:52:28

to nejsou jejich poplatky ale zákonné daně a clo, ne?
Já tomu moc nerozumím, na tohle peklo mám účetní  >:D je tu někdo moudřejší kdo to rozlouskne?

- jestli tomuto rozumím správně, tak prodejcům v EU k tomu 1-3% poplatku z prodeje připočítají ještě DPH z té poplatkové částky, takže pak poplatek bude 1,21%-3,21% - je to tak?

Mění se dvě věci. První, že se BL bude mít nyní sídlo v Dánsku s čímž souvisí zdanění jejich služeb (poplatků za obchod). K celkovým poplatkům nyní budou přičítat dánskou DPH, která je 25% (tzn. základní poplatek 3,75% místo 3%). Pro prodejce registrované k plátcovství DPH se v tomhle ohledu nic nemění, služby jim budou fakturovány bez DPH v režimu přenesené daňové povinnosti (musí je zdanit ve své zemi).

Druhá věc co se mění, je odvádění americké sales tax z objednávek mířících do USA (zatím jen státy California a Connecticut), které budou placeny "onsite" platebními metodami (Stripe a PayPal Onsite) skrze BL. Daň se má automaticky přičítat k platbě, kterou bude provádět kupující. Na prodávajícího navíc dopadne "jen" PayPal poplatek za částku odpovídající sales tax. Pokud to dobře chápu, tak když kupující zaplatí objednávku klasickým PayPal převodem přes e-mailovou adresu (ne přes tlačítko na BL), tak by sales tax neměla být přičtena (ani to technicky asi není možné, když to jde mimo BL).

Anatyt

Za predpokladu, že platbu mimo BL nezrušia, že áno?
Ale je to vedlajšie - faktom je že na kúpu BL Legom sme doplatili všetci kupujúci aj predajcovia zvýšením poplatkov. A to je zrejme len začiatok. Regulácia toho čo sa smie a nesmie predávať ešte príde.

Valentin Dobrotivý

Citace od: milanv kdy 31.07.2020, 22:27:42
Jak jsem k firmě LEGo kritický kvůli jejím nedávným aktivitám, tak tady fakt nevím, co bych jim vytkl. Možná mohli být trošku šikovnější v komunikaci,ale i tam si myslím, že jsou celkem jasní. Vždyť každé prohlášení je přeci nutné brát jako záměr, cíl - vždycky se můžou vynořit nové okolnosti. A tohle zcela jasně je externí okolnost, právničina. Oni z tohoto nemají ani cent, jen náklady na účetní a právníky. Takže tady jsem fakt v klidu a věřím, že nikdo neměl žádný zlý úmysl - a ne, ani nemají a neměli povinnost (v mých očích) tohle všechno vědět a popisovat v momentě převzetí BL. Jestli jste se někdy někdo nachomýtl k přebírání firmy firmou, tak to chápete, myslím, taky.

A proč to tak podrobně píšu: podle mě je potřeba co nejklidněji hodnotit každý krok, každou činnost zvlášť - jinak se snadno stane, že člověk "vidí rudě" a obviňuje na nesmyslných místech - a ztrácí tím kredit. O to víc je potřeba poukazovat na ty případy, kdy nám jejich chování opravdu vadí (opět co nejvíc v klidu a s argumentací).

Já to vidím trochu jinak - LEGO nikdy BL kupovat nemuselo. Koupilo ho se záměrem ovládnout větší část sekundárního trhu. Není za tím žádná dobročinnost či služba afolům. Přináší to sebou regulace, zdražování, tedy ztrátu svobody a původního ducha BL, který byl postaven na tom, že fanoušci prodávají své přebytky.

Celé to doprovázejí korporátními kecy o tom jak jsou "excited" apod.

Z mého pohledu je to celé špatně, změna majitele mně nepřinesla nic pozitivního. Nebo Tobě snad ano?

milanv

Citace od: Valentin Dobrotivý kdy 01.08.2020, 10:58:01
Z mého pohledu je to celé špatně, změna majitele mně nepřinesla nic pozitivního. Nebo Tobě snad ano?
Já s tebou naprosto souhlasím, shrnul jsi to výborně. Jen připomínám, že i přesto tu svoji nenáladu a nespokojenost nemůžeme tahat do otázky, která s tím vůbec nesouvisí. Jako je např. tahle právní technikálie.

Protože to bychom jim jenom nahráli na smeč: pak by mohli (a oprávněně) křičet zpátky, že nadáváme na cokoliv, co udělají, i když za to nemůžou oni, ale zákony nějakých států. A že tudíž budeme křičet pořád, nikdy se nám nezavděčí, na fanoušky si jen hrajem a vůbec nás nemá smysl poslouchat. Chápeš? Je to jeden z triků manipulace, jak zdiskreditovat druhou stranu. Stačí se poučit z historie jak úspěšný - a často využívaný, od církví všeho druhu přes fašisty až po Babiše. A to jsem vzal za příklad jenom politiku, vynechal jsem třeba manželské hádky taky napříč historií :D :D

Proto takhle nechci zbytečně nahrávat. V klidu rozlišovat.

Např. v tomto případě pochopit, za co LEGO nemůže (těžko se bude stěhovat do Honkongu nebo udržovat firmu tam) a co naopak způsobuje, byť svým nezájmem a nečinností - např. kdyby znemožnilo v budoucnu prodávat na BL obyčejným lidem bez živnosťáku.
Pán na Žlutém hradě

Valentin Dobrotivý

Chápu, co tím chceš říct. Ale obávám se, že to stejně nepomůže. Na druhou stranu budu neskonale rád, když budeš mít alespoň trochu pravdy.

STARHAWK

Citace od: Anatyt kdy 01.08.2020, 09:38:13
A to je zrejme len začiatok. Regulácia toho čo sa smie a nesmie predávať ešte príde.

Ta zacala hned s kupou BL. Vsetko non-lego sa muselo stopnut - cize custom doplnky/zbrane, chromovane diely, custom potisk - vsetky taketo veci hned zakazali. A to sa tam uz niektore brickarms, brickforge a pod uz zacali dobre etablovat.

ThomasMorta

Citace od: STARHAWK kdy 02.08.2020, 00:58:01
Vsetko non-lego sa muselo stopnut - cize custom doplnky/zbrane, chromovane diely, custom potisk - vsetky taketo veci hned zakazali. A to sa tam uz niektore brickarms, brickforge a pod uz zacali dobre etablovat.

No, já si pamatuji reakci na rozhodnutí BL prodávat tam značky jako brickarms a brickforge - někteří psali, že to se tam už rovnou může prodávat lepin. Na druhou stranu, vysvětlení je konzistentní: Když to lego nedělá, ani nelicencuje, nemá žádnou kontrolu nad kvalitou a tu jako provozovatel eshopu chce mít. Jasně - chápu, že jejich aktuální představa o quality control (hlavně být co nejvíc ekologičtí) se trochu míjí s představou jejich zákazníků (kteří chtějí mít stejně barevní díly, které mají označení stejnou barvou) (a tedy za mě - nemyslím si, že jde dolů kvalita, jen se velmi rozevřely nůžky v tom, co za důležité hledisko považuje firma ve své PR bublině a co považují za projev kvality zákazníci a pokud v blízké době nedojde k nějakému sblížení, nejspíš zažijeme další období spodní části periody na sinusoidě života firmy LEGO).
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

davroman

Citace od: Miketuk kdy 01.08.2020, 09:21:02
Citace od: Chairudo kdy 31.07.2020, 11:52:28

to nejsou jejich poplatky ale zákonné daně a clo, ne?
Já tomu moc nerozumím, na tohle peklo mám účetní  >:D je tu někdo moudřejší kdo to rozlouskne?

- jestli tomuto rozumím správně, tak prodejcům v EU k tomu 1-3% poplatku z prodeje připočítají ještě DPH z té poplatkové částky, takže pak poplatek bude 1,21%-3,21% - je to tak?

Mění se dvě věci. První, že se BL bude mít nyní sídlo v Dánsku s čímž souvisí zdanění jejich služeb (poplatků za obchod). K celkovým poplatkům nyní budou přičítat dánskou DPH, která je 25% (tzn. základní poplatek 3,75% místo 3%). Pro prodejce registrované k plátcovství DPH se v tomhle ohledu nic nemění, služby jim budou fakturovány bez DPH v režimu přenesené daňové povinnosti (musí je zdanit ve své zemi).

Druhá věc co se mění, je odvádění americké sales tax z objednávek mířících do USA (zatím jen státy California a Connecticut), které budou placeny "onsite" platebními metodami (Stripe a PayPal Onsite) skrze BL. Daň se má automaticky přičítat k platbě, kterou bude provádět kupující. Na prodávajícího navíc dopadne "jen" PayPal poplatek za částku odpovídající sales tax. Pokud to dobře chápu, tak když kupující zaplatí objednávku klasickým PayPal převodem přes e-mailovou adresu (ne přes tlačítko na BL), tak by sales tax neměla být přičtena (ani to technicky asi není možné, když to jde mimo BL).

Jen pro info - 5.9. Bricklink poprvé rozeslal faktury s DPH, bohužel tyto naprosto nesplňují náležitosti daňového dokladu. Zapojil jsem se do diskuze na toto téma na BL a včera jsem od jednoho z adminů dostal message, zda bych mohl poslat pár vzorkových faktur, ze kterých by bylo patrné, jak vypadá kompletní a korektní VAT faktura.   :o    Začínám se vážně obávat o budoucnost Bricklinku.    :(
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

otaznik

Citace od: davroman kdy 10.09.2020, 11:14:20
Začínám se vážně obávat o budoucnost Bricklinku.    :(
To jsem se začal obávat, když oznámili, že BL přechází pod TLC.  :(

Chairudo

Citace od: otaznik kdy 10.09.2020, 13:43:27
Citace od: davroman kdy 10.09.2020, 11:14:20
Začínám se vážně obávat o budoucnost Bricklinku.    :(
To jsem se začal obávat, když oznámili, že BL přechází pod TLC.  :(

26.11.2019

Citace od: Chairudo kdy 26.11.2019, 14:54:51
Nějak z téhle zprávy nemám dobrý pocit, doufám, že se pletu.

>:D >:D >:D

Bez komentáře  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

martindavid

A co takhle najít hodně dobrého programátora
a bricklink naklonovat a vylepšit jej bez návaznosti na LEGO Group.
Pokud to vůbec jde.