Kam s tím? (skladování)

Založil Jindroush, 06.07.2004, 15:06:27

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

milanv

Igorusi, díky za zajímavý link. Řeším podobný problém pro moduly Strašidelné krajiny, to jsou také baseplate 32x32. Dej prosím tě vědět, jestli se do toho ta baseplate vejde - běžně totiž e-shopy s krabicemi uvádějí vnější rozměry.

Já jsem zatím došel k tomu, že bych vzal nejmenší větší (280x280 nebo 300x300) a z přeložených pruhů 3vv lepenky udělal "vložky".
Pán na Žlutém hradě

klubo

noční můra se stala skutečností, včera po mnohla letech z ničeho nic "bouchlo" sklo ve skříňce z Ikea... nechápu proč se to stalo, nikdo v pokoji nebyl najednou slyšíme sypání skla... únava materiálu?

dnes jsem měl celý dopoledne co dělat...

Petronel

Citace od: Igorus kdy 01.02.2017, 12:47:14
Tak toto je ten regál, který mají v Bauhausu (konkrétně jsem byl v Praze Chabrech). Kromě tohoto typu tam měli i variantu s deseti šuplíky.



Peki, Igorusi, Jonasi,
jak vám slouží tyto úložné boxy po dvou letech zkušenností? >:D Nekroutí se? Nedeformují, když jsou tolik zatíženy?
Pracuje se s nimi dobře? Spokojenost?

Zvažuji koupi pro všechny dílky ve větších počtech.
Děkuji za recenzi. :-*

Jinak i cenu mají pořád stejnou.  Všechny varianty jsou zde na pravé stránce.

Villa Legina

Ja mám s tým zlú skúsenosť. Aj som to už v r. 2017 napísala raz. Nekrúti sa to, ale je to obyčajný klumpat, nič sa tam poriadne nezmestí a hlavne zo všetkých strán na tú haraburdu sadá prach.

Petronel

Nemá prosím někdo doma boxy KONGER? Nebo neviděli jste je někde?

Toto jsou skládací moduly
https://www.tme.eu/cz/details/szuflpp/zasuvky-a-sady/konger/pp1/#
Nebo mají i různé sestavy
https://www.tme.eu/cz/details/kon-px12/zasuvky-a-sady/konger/px12/

Hana129

Citace od: Petronel kdy 01.09.2019, 12:56:20
Nemá prosím někdo doma boxy KONGER? Nebo neviděli jste je někde?

Toto jsou skládací moduly
https://www.tme.eu/cz/details/szuflpp/zasuvky-a-sady/konger/pp1/#
Nebo mají i různé sestavy
https://www.tme.eu/cz/details/kon-px12/zasuvky-a-sady/konger/px12/

Mám něco podobného už pár let, tak nevím jestli je to KONGER, ale vypadá to tak jak na prvním odkazu. Moc mi nevyhovují a klidně Ti je pošlu jestli chceš, mám je docela nevyužité.

fanda

Citace od: Hana129 kdy 01.09.2019, 19:01:06
Citace od: Petronel kdy 01.09.2019, 12:56:20
Nemá prosím někdo doma boxy KONGER? Nebo neviděli jste je někde?

Toto jsou skládací moduly
https://www.tme.eu/cz/details/szuflpp/zasuvky-a-sady/konger/pp1/#
Nebo mají i různé sestavy
https://www.tme.eu/cz/details/kon-px12/zasuvky-a-sady/konger/px12/

Mám něco podobného už pár let, tak nevím jestli je to KONGER, ale vypadá to tak jak na prvním odkazu. Moc mi nevyhovují a klidně Ti je pošlu jestli chceš, mám je docela nevyužité.

Proč ti Hanko nevyhovují?

Hana129

Ony jsou takové dost lehoučké a nemám je přišroubované, takže když se otevírá jedna krabička posunou se všechny. Na krabičkách není nic vyryto, tak možná je to něco jiného, mám už je dlouho a kupovala jsem je v Tescu.

Stimpi

Citace od: Petronel kdy 31.08.2019, 13:45:25
Citace od: Igorus kdy 01.02.2017, 12:47:14
Tak toto je ten regál, který mají v Bauhausu (konkrétně jsem byl v Praze Chabrech). Kromě tohoto typu tam měli i variantu s deseti šuplíky.



Peki, Igorusi, Jonasi,
jak vám slouží tyto úložné boxy po dvou letech zkušenností? >:D Nekroutí se? Nedeformují, když jsou tolik zatíženy?
Pracuje se s nimi dobře? Spokojenost?

Zvažuji koupi pro všechny dílky ve větších počtech.
Děkuji za recenzi. :-*

Jinak i cenu mají pořád stejnou.  Všechny varianty jsou zde na pravé stránce.

Já ho používám na nářadí, takže je dost zatížený a drží ... super jsou malé krabičky, co jde koupit, jako rozdělovníky do šuplíků. Jestli se nemýlím tak je používá i Miho.

Igorus

Citace od: Petronel kdy 31.08.2019, 13:45:25
Citace od: Igorus kdy 01.02.2017, 12:47:14
Tak toto je ten regál, který mají v Bauhausu (konkrétně jsem byl v Praze Chabrech). Kromě tohoto typu tam měli i variantu s deseti šuplíky.



Peki, Igorusi, Jonasi,
jak vám slouží tyto úložné boxy po dvou letech zkušenností? >:D Nekroutí se? Nedeformují, když jsou tolik zatíženy?
Pracuje se s nimi dobře? Spokojenost?

Zvažuji koupi pro všechny dílky ve větších počtech.
Děkuji za recenzi. :-*

Jinak i cenu mají pořád stejnou.  Všechny varianty jsou zde na pravé stránce.

Z dlouhodobého pohledu žádné kroucení nepozoruji. Úložné místo je také dostatečné.

Původně jsem myslel, že kolečka nebudou potřeba, ale je to super věc. Mám dva šuplíky pod stolem a po vysunutí je využívám jako další odkládací plochu.

peki

Citace od: Petronel kdy 31.08.2019, 13:45:25
Peki, Igorusi, Jonasi,
jak vám slouží tyto úložné boxy po dvou letech zkušenností? >:D Nekroutí se? Nedeformují, když jsou tolik zatíženy?

Nemám s nimi žádný problém. Věci na které bylo upozorněno na začátku někde výše- zásuvka se nedá vysunout celá. 

MiHo

Citace od: Petronel kdy 31.08.2019, 13:45:25
Peki, Igorusi, Jonasi,
jak vám slouží tyto úložné boxy po dvou letech zkušenností? >:D Nekroutí se? Nedeformují, když jsou tolik zatíženy?

Používám je cca 2 roky. Mám je spojené vždy 2x10 zásuvek nad sebou. Bez problému.

milanv

Vylepšení našeho skladovacího systému: box se šuplíky na malé díly (vlastní výroba).
Pán na Žlutém hradě

poMOCník

Citace od: milanv kdy 23.09.2019, 19:04:50
Vylepšení našeho skladovacího systému: box se šuplíky na malé díly (vlastní výroba).

To označení barvami také používám. Nechal jsem syna nabarvit vodovkami tyhle šuplíčky z IKEy: https://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/40216357/

Na menší díly se naprosto bezkonkurenčně osvědčily tyhle:
https://www.corping.cz/katalog/regaly-a-skladovani/skrinky-se-zasuvkami/kovove-skrinky-se-zasuvkami/produkt/kovove-zavesne-skrinky-se-zasuvkami--36-zasuvek



poMOCník

Kromě "sypání" dílů přímo do šuplíku často používám u druhů, které mám ve větším množství spojování do sloupků. Sloupek přitom musí být dostatečně pevný, aby se nerozpadal při "naházení" do většího šuplíku a zároveň ne moc tuhý, aby se snadno rozpojoval. Postupně jsem buď našel na webu nebo vynalezl velmi dobré způsoby spojování pro většinu druhů kostek. Samozřejmě, že to nejde u všech - třeba dlaždice nebo technic součástky - ale výrazně to pomáhá v orientaci. Navíc tak ušetřím spoustu místa na skladování. Posílám pár příkladů, kdyby byl zájem, nafotím všechny možné druhy. A ještě jedna obrovská výhoda pro ty, kdo staví doma s dětmi: Když vám malý stavitel při hledání smíchá 5000 kostek zrovna když jste v práci, které nejsou nijak spojené, máte co dělat celý den. Když jsou ale pěkně roztříděné do sloupků, maximálně může promíchat pár velkých kusů mezi sebou.

Matthes_CS

Citace od: poMOCník kdy 07.10.2019, 18:36:42
Kromě "sypání" dílů přímo do šuplíku často používám u druhů, které mám ve větším množství spojování do sloupků. Sloupek přitom musí být dostatečně pevný, aby se nerozpadal při "naházení" do většího šuplíku a zároveň ne moc tuhý, aby se snadno rozpojoval. Postupně jsem buď našel na webu nebo vynalezl velmi dobré způsoby spojování pro většinu druhů kostek. Samozřejmě, že to nejde u všech - třeba dlaždice nebo technic součástky - ale výrazně to pomáhá v orientaci. Navíc tak ušetřím spoustu místa na skladování. Posílám pár příkladů, kdyby byl zájem, nafotím všechny možné druhy. A ještě jedna obrovská výhoda pro ty, kdo staví doma s dětmi: Když vám malý stavitel při hledání smíchá 5000 kostek zrovna když jste v práci, které nejsou nijak spojené, máte co dělat celý den. Když jsou ale pěkně roztříděné do sloupků, maximálně může promíchat pár velkých kusů mezi sebou.

Pokud vím, tak nevýhoda tohoto systému je, že kostky dlouho spojené praskají.

Petronel

Citace od: Matthes_CS kdy 07.10.2019, 19:58:06
Pokud vím, tak nevýhoda tohoto systému je, že kostky dlouho spojené praskají.

Ano, je to tak.
Někde se o tom tady hodně psalo. V rychlosti jsem ale teď našel jen tohle:

Citace od: Colonel32 kdy 12.11.2005, 23:06:27
Secvaknute modely jsou namahany, a maji tendenci vice praskat. Jindrous o tom mel clanek na Lugnetu nebo na peeronu, ze sloupeckovani je to nejhorsi, co clovek muze udelat skladovanemu legu... a panacci praskaji prave proto, ze zustavaji zacvaknuta do sebe hodne dlouho, treba 20, 25 let

Chairudo

Nemluvě o tom, že když chceš díly někde použít, musíš je zase pracně rozcvakávat  ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Jezevec

#648
Panáčky jsem měl v minulosti uskladněné vcelku a každý druhý někde praskl. Hlavně v místech zacvaknutí do spojů, tedy tam, kde jsou nasazené nožičky do torza a pěstičky do rukou. Ale to jsem tehdy samozřejmě ještě nevěděl. Kostky jsem naštěstí odjakživa skladoval sypané. Na základě vlastních zkušeností a referencí z mnoha stran bych pro uskladnění kostky takto rozhodně nesecvakával.
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

peter

Jak psali kucí výše. Díly jedině volně aby nepopraskali, nehledě na tu pracnost to všechno nacvakávat a následně odcvakávat ::)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Clermont

Premyslim co mam nejak secvakane tak snad panely 5x6 transclear a to na platu kvuli poskrabani. Ale ze bych cvakal klasicke plate viz obrazek, tak to me ani nenapadlo. Radsi na volno na rychle odebirani a pouzivani.

poMOCník

Citace od: Petronel kdy 07.10.2019, 20:05:39
...
Jindrous o tom mel clanek na Lugnetu nebo na peeronu, ze sloupeckovani je to nejhorsi, co clovek muze udelat skladovanemu legu... a panacci praskaji prave proto, ze zustavaji zacvaknuta do sebe hodne dlouho, treba 20, 25 let

To jsem nevěděl! Nicméně já nehledám způsob jak něco dlouhodobě uskladnit, ale jak roztřídit materiál, ze kterého zas já a můj syn stavíme. Někde jsem četl, že samotné nacvakávání legu nevadí, že se úplně ochodí až po nějakých 30.000 nacvaknutí.

Zajímal by mě ten článek o praskání.

Matthes_CS

Citace od: Clermont kdy 08.10.2019, 09:00:45
Premyslim co mam nejak secvakane tak snad panely 5x6 transclear a to na platu kvuli poskrabani. Ale ze bych cvakal klasicke plate viz obrazek, tak to me ani nenapadlo. Radsi na volno na rychle odebirani a pouzivani.

Já jediné, co mám nacvakané, tak hlavy minifigů na platech 1x6 až 1x12, aby bylo vidět, jaký je na nich výraz.

Anatyt

No inak, už som videl aj krky popraskané, ale to je skôr rarita asi. Ale nenacvakával by som ani hlavičky.

Matthes_CS

Citace od: Anatyt kdy 08.10.2019, 10:41:38
No inak, už som videl aj krky popraskané, ale to je skôr rarita asi. Ale nenacvakával by som ani hlavičky.

U hlaiček mám spíš vybledlé nebo odřené printy. Ale v krabičce, kde je hromada hlaviček a pořád se volně otáčejí je problém nějaký výraz najít, takže tohle mi za to riziko přijde dobrý, nebo jsem nezjistil lepší způsob.

Anatyt

Záleží aj koľko tých hlavičiek je. Všeobecne potlačené diely je dobré skladovať po jednom, alebo po menších skupinkách v ZIP sáčkoch. A tie už môžu byť aj nahádzané v krabici. Áno, samozrejme to zaberie viac miesta.

poMOCník

Chápu, že minifigové jsou vzácní a musí se o ně pečovat, ale já mluvím o obyčejných plate, brick. Popraskaly vám skutečně někomu? A když ano, bylo to v nějakém větším množství? Protože jestli mi praskne za rok jeden 2 x 2 plate, tak ho prostě vyměním a nepřipadá mi to jako problém. Každopádně si budu dávat větší pozor - třeba ty headlight brick asi trpí víc, tam to možná přehodnotím.

Matthes_CS

Zkusil sem najít nějakou diskuzi o tom a našel jen toto:
https://news.lugnet.com/org/ca/rtltoronto/?n=17611&t=i&v=a

Nejspíš to bude problém při dlouhodobém skladování. Je pravda, že u tradičních bricků a platů sem moc lámání neviděl, ale nikdy sem to sestavené neskladoval. Headlighty nějaké popraskané mám. Já to ještě beru tak, že každé kostičky je škoda, pak jsou taky takové dílky, co už se nevyrábí nebo nejsou v té barvě.
A taky jsem někde četl, že když se člověk při stavění prohrabuje v krabici s různými dílky, tak to podporuje kreativitu nebo něco takové, že vidí i jiné dílky, než jen co hledá a napadá ho, jak je využít.

Někdo by mohl napsat třeba zkušenosti, kdo má dlouho sestavený nějaký moc, napadá mě třeba Vasyk s kolesovým parníkem Mark Twainem.

Skladovat hlavičky v zip sáčkách je asi dobré, ale jen na skladování, když bych každou chvíli ty sáčky probíral a hledal v nich nějakou hlavičku, co mám jen jednu, tak mi to jako dobrý nápad nepřijde.

Anatyt

Citace od: Matthes_CS kdy 08.10.2019, 12:20:52
Skladovat hlavičky v zip sáčkách je asi dobré, ale jen na skladování, když bych každou chvíli ty sáčky probíral a hledal v nich nějakou hlavičku, co mám jen jednu, tak mi to jako dobrý nápad nepřijde.

Tak sólo hlavičky si dať do sólo sáčku a tie z ktorých je viac spolu. Ale tak je to subjektívne, kto čo ako často používa, koľko toho má, atď.

milanv

#659
Tip na zajímavý box:

V Tesco (konkrétně Praha, Eden) jsem našel tento box za 129 Kč:


Výrobce je Patrol Group, v jejich katalogu je na str. 93.

Jak je vidět i z obrázku, není to přímo box, ale 10 krabiček, které se dají přestavět do libovolného tvaru. Přestavěný tvar velmi dobře drží, nekroutí se. Ale testoval jsem jen s těmi 10 krabičkami, nevím, jak se to bude chovat v nějakém opravdu velkém počtu.
Šuplíky jsou z měkčího plastu a jen průsvitné (ne zářivě průhledné), ale celkem dobře těsní před prachem a vypadají v pohodě. Skutečné vnitřní rozměry jednotlivých šuplíčků jsou 90 x 72 x 39 mm.

Přišlo mi to velmi zajímavé za tu cenu, tak dávám vědět.
Pán na Žlutém hradě