(Vlastní) Tomikovy "kostkaté hlavy" alias BrickHeadz

Založil Tomik, 10.06.2018, 16:01:35

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomik

Na olomoucké výstavě jsem si pořídil setík 41597 - Go Brick Me a nějak mě chytlo to stavění "kostkatých hlav".



První model, který jsem ze setu postavil, byl jak jinak než můj "autoportrét" a podobizna mé ženy Viktorie. Pokud vám přijde, že vypadám úplně jinak, než si mě pamatujete z posledních akcí, tak je to proto, že jsem před měsícem změnil účes a zarostl vousem. ;D





www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Jezevec

Tomiku já jsem tě viděl maximálně tak na Streamu, jak jsi stavěl alternativní modely (snad se dobře pamatuju, žes to byl ty), takže míru podoby se skutečností neposoudím, ale tvoje výtvory se mně líbí. Suprově si s tím vždycky vyhraješ a je radost na to koukat.  :)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Tomik

Druhým a jistě také zajímavějším výtvorem ze série Kostkatých hlav je čtveřice Prvních prezidentů přihlášená do soutěže ke stému výročí založení Československa.



Tito čtyři prezidenti se nesmazatelně zapsali do historie Československa a České republiky a každý z nich je v nějakém ohledu první. Poznáte je? Jeden z nich byl filozof, iniciátor vzniku Československa a později i prvním československým prezidentem. Byl také známý tím, že často nosil oblek, který připomínal uniformu českých legionářů. Druhým je první komunistický prezident, který má na rukách krev spousty významných českých osobností první republiky, které se stali hrozbou pro nový režim. Dalším je svérázný dramatik a disident, který se stal prvním prezidentem samostné České republiky. Čtveřici uzavírá první opravdu lidový prezident, který vzešel z první přímé volby prezidenta v České republice. Zároveň je to i milovník jednoho západočeského bylinného likéru.





Tomáš Garrigue Masaryk ve své vycházkové uniformě s československou vlakou



Klement Gottwald držící ve zkrvavených rukách symboly komunismu - srp a kladivo



Václav Havel se spisy divadelních her



Miloš Zeman se svou oblíbenou lahvinkou Becherovky



Na závěr bych vás chtěl poprosit, jestli byste mi někdo prodal, zapůjčil nebo vyměnil dvojici následujích tanových plate, které mi chybí k 100% dokončení modelu - nabidky mi můžete psát prostřednictvím soukromé zprávy. Ideálně někdo z Prahy nebo někdo, kdo jede na instalaci do Sedlčan.
Předem děkuji.

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Citace od: Jezevec kdy 10.06.2018, 16:16:53
Tomiku já jsem tě viděl maximálně tak na Streamu, jak jsi stavěl alternativní modely (snad se dobře pamatuju, žes to byl ty), takže míru podoby se skutečností neposoudím, ale tvoje výtvory se mně líbí. Suprově si s tím vždycky vyhraješ a je radost na to koukat.  :)
Díky za komentář. Ano, na tom Streamu jsem to byl já, teda většinou pouze moje ruce... ;)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Chairudo

To jsi celý ty ;D

Co takhle zkusit nějaké výrazné postavy z českých pohádek? - jako je Harry Potter, tak my by jsme mohli mít vlastní postavičky.
Rumburak, bílá paní, vodník, čert............
Ber to jako výzvu >:D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Zoufalec

Ti prezidenti jsou parádní - okamžitě je jasné o koho jde! Výborná práce!!!

Izabella08

Ano, Tomiku, Tvé prezidenty sleduji od začátku...jsou fakt dobří a jasně poznatelní.
Jen mini drobnost...stejně barevná kravata u Gottwalda a Havla mi lehce nesedí.

peki

Jeto parádní, a přitom (slovy klasika) je to taková blbost  ;)

Igorus

Už z těch návrhů bylo jasné, že ti prezidenti budou bomba. A v skutku jsou  ;)

Tomik

Díky všem za komentáře. Jsem rád, že se vám prezidenti líbí.

Citace od: peki kdy 11.06.2018, 10:05:59
Jeto parádní, a přitom (slovy klasika) je to taková blbost  ;)
Lépe bych to říct nedovedl. :D

Citace od: Izabella08 kdy 11.06.2018, 06:05:04
Ano, Tomiku, Tvé prezidenty sleduji od začátku...jsou fakt dobří a jasně poznatelní.
Jen mini drobnost...stejně barevná kravata u Gottwalda a Havla mi lehce nesedí.
Taky jsem o té barvě přemýšlel, ale lepší kombinace mě nenapadly - ta červená je dost oblíbená (zkus si vyhledat na googlu fotky Havla i Gottwalda) a navíc se velmi dobře hodí k černé i šedé...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Dnes odpoledne mě napadlo postavit si něco ze série Brickheadz. Nejprve jsem neúspěšně zkusil ze setu 41597 - Go Brick Me napodobit letošního ducha, abych o chvíli později zjistil, že LEGO dosud nevydalo žádného Brickheadz medvěda. Tím bylo zadání jasné a aby nezůstal plyšák úplně sám, dostal ještě velké srdce. Řekl bych, že to je ideální dárek pro drahou polovičku a vůbec by nezáleželo na tom, jestli má LEGO ráda nebo ne...

Když se podíváte na anatomii mého medvěda, tak si na první pohled všimnete, že to není úplně na 100% běžný Brickheadz. Ačkoliv je tělo stejně vysoké jako u klasického Brickheada, tak místo stání můj medvěd sedí. Přišlo mi to jako přirozenější poloha než ve stoje na těch tenkých nožičkách - podívejte se na set 40349 a dáte mi za pravdu, že by to vypadalo opravdu divně.

Návod k sestavení je k dispozici na mém webu buildinst







www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Po dlouhé době jsem se opět pustil do stavby Brickheadz. Líbí se mi současný trend se zvěří a protože jsem před lety postavil z kosatky pandu, řekl jsem si, že to nyní zkusím naopak. Díly ke stavbě mi poskytl set 40466. Po stavbě kosatky mi zbylo ještě dost dílů a tak dostala i svou oblíbenou pochoutku - tulení mládě. >:D

Návod ke stavbě je ke stažení na mém webu buildinst.cz







www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr