4511 - Varování

Založil rdk, 08.01.2006, 11:09:27

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

rdk

Chtěl bych upozornit zájemce o set 4511 ve výprodeji, že se jedná o "updated" verzi!

Update spočívá v tom, že vše šedé už není OldGray/OldDkGray, ale MdStone/DkStone! A to včetně kolejí!!! Takže pokud nechcete koleje v nové šedé, nekupujte... Mix kolejí různých barev vypadá opravdu divně...

Llevelyn

Má tuto zkušenost i někdo jiný, nebo jsou krabice různé??  :'( :'(

Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

Cavelon

Tož pekný to vianočný darček od TLC. Najmä pre tých, ktorí už jeden takýto vlak majú v gray a teraz si dokúpili druhý v úmysle skompletovať slušnú súpravu. >:(
Vyjadrujem srdečné poďakovanie firme Lego. ::) Je to fakt na bley. :P

Colonel32

tohle ovsem neni nic noveho....

Ben na to upozornoval uz davno: http://www.fgltc.org/bwoabs/trains/new_era/new__era.phtml

(uplne dole, 10157 a 10158)

Cavelon

Citace od: Colonel32 kdy 08.01.2006, 11:44:40
tohle ovsem neni nic noveho....
(uplne dole, 10157 a 10158)

Jasné, že to bolo známe, že 10157/8 sú v bley. My tu ale teraz hovoríme o 4511 a ten sa zatiaľ v bley neobjavil. Práve preto som si dal kúpiť 4511 a nie 10157/8. ::) Je to podraz. >:(

Raistlin M

#5
Já jsem také otráven. Zrovna u jinde avizovaného nákupu na SaH jsem si vybíral s Llevelyn sety podle "účasti" barev. Dokonce jsem si dva původně vybrané sety z důvodu nové šedé nakonec nevzal. Tento set je standartně ve staré šedé, takže jsem s něčím podobným ani nepočítal. :(
Dokonce zvažuji, že napíšu na LegoService a budu požadovat dílky v barvě, která tam má být.

Colonel32

no, ja to myslel tak, jako ze s timhle rychlovlakem jsou problemy...

Cavelon

Citace od: Raistlin M kdy 08.01.2006, 11:53:18
Tento set je standartně ve staré šedé, takže jsem s něčím podobným ani nepočítal. :(

Presne, ja to isté! >:( :( >:(

Citace od: Raistlin M kdy 08.01.2006, 11:53:18
Dokonce zvažuji, že napíšu na LegoService a budu požadovat dílky v barvě, která tam má být.

To je dobrý nápad. Len či dačo pošlú a nevyhovoria sa na čosi kdesi zverejnené... :-\ Ale za pokus to určite stoji! :)

Jindroush

Nedá se to poznat zvenčí?

Může se někdo podívat na starou pikslu a opsat EAN a Item No.?
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Micho

Citace od: Jindroush kdy 08.01.2006, 12:21:20
Nedá se to poznat zvenčí?

Může se někdo podívat na starou pikslu a opsat EAN a Item No.?

Jednu krabicu starej 4511 som si nechal, takže keď budem doma (zajtra), tak to opíšem. Pokiaľ to tu medzitým nik nehodí.

Lomax

Citace od: Jindroush kdy 08.01.2006, 12:21:20
Může se někdo podívat na starou pikslu a opsat EAN a Item No.?

No to snad není možný, já si taky teď koupil druhou 4511 do jedné soupravy...

... Trocha laborování a porovnávání... mám starou šedou! :D I když to bylo teď v té akci, krabice vypadá, že už v obchodě trochu pobyla, takže to mě asi zachránilo.

Obě 4511 (tedy ve staré šedé, OldDkGray) mám Item 4187976, EAN 5702014267510.
(Jestli má updated 4511 jiné Item Nr či EAN tedy nevím.)

Konečně jsem tak pochopil (lepší pozdě, než později) rozdíl mezi starou dobrou a novou šedou. Vedle sebe zkombinované to vypadá opravdu hnusně. :-( Lituju všechny, co mají dvě 4511 v různých barvách.
Před odesláním příspěvku jej obohaťte automaticky o odkazy na Lugnet, nebo dokonce o české názvy, ceny a výpočet slevy.
Nechte svůj Firefox vyhledávat sety pravým myšítkem na serverech Lugnet, Peeron a dalších.

rdk

Citace od: Lomax kdy 08.01.2006, 23:16:43
Obě 4511 (tedy ve staré šedé, OldDkGray) mám Item 4187976, EAN 5702014267510.
(Jestli má updated 4511 jiné Item Nr či EAN tedy nevím.)

Tak "updated" má stejný Item Nr. i EAN kód...

werrac

#12
Pokud nekdo ma zajem o starou sedou, tak az mi zitra dorazi moje 1. 4511, tak bude-li ve stare sede, tak ji vymenim za novou sedou kvuli kompatibilite s jiz mnou vlastnenym 10158 a dalsimi ......

PODMINKA: Neotevrene pytliky / ev. jemne otevrena krabice /.

TomG

#13
Tohle je stejne krize, vymena stavebnic kvuli sede (nove/stare). Evidentne to ma TLC promyslene do nejmensich podrobnosti, jak nas**t platici zakazniky.
Only the best can survive.

Cavelon

Citace od: TomG kdy 09.01.2006, 09:55:25
Evidentne to ma TLC promyslene do nejmelnsich podrobnosti, jak nas**t platici zakazniky.

Hej, tak nejako. A potom sa čudujú, že ich z trhu vytláčajú čínske sračky. >:(

betakaroten

Dá se argumentovat realističtějším vzhledem ;D ve skutečnosti jsou také vidět místa, kde se spojuje čerstvě rekonstruovaná trať se starší, anebo jsou v soupravě pomíchané vagony různého stáří a čistoty.

Colonel32

u nakladniho vlaku by mi ten argument prisel schudnejsi, nez u rychlovlaku...

KLF

Citace od: betakaroten kdy 09.01.2006, 11:02:40
Dá se argumentovat realističtějším vzhledem ;D ve skutečnosti jsou také vidět místa, kde se spojuje čerstvě rekonstruovaná trať se starší, anebo jsou v soupravě pomíchané vagony různého stáří a čistoty.

Sa dost cudujem, ze teraz ku koncu vyroby kovovych kolaji sa rozhodli zmenit este na poslednu chvilu ich farbu. V tej novej sedej ich teda nebude zrejme moc vela... Divna politika...
Terminated.

Raistlin M

Citace od: KLF kdy 09.01.2006, 11:15:03
Citace od: betakaroten kdy 09.01.2006, 11:02:40
Dá se argumentovat realističtějším vzhledem ;D ve skutečnosti jsou také vidět místa, kde se spojuje čerstvě rekonstruovaná trať se starší, anebo jsou v soupravě pomíchané vagony různého stáří a čistoty.

Sa dost cudujem, ze teraz ku koncu vyroby kovovych kolaji sa rozhodli zmenit este na poslednu chvilu ich farbu. V tej novej sedej ich teda nebude zrejme moc vela... Divna politika...

Nebo se chystaj je porád vyrábět a jen nás lakujou. Zas tak hloupý dle mého nejsou. (Nebo jim zbyla hnusná šedá nad plán a tak to foukli do forem na kolejové díly) ;D

Colonel32

9v koleje se dal vyrabet budou, ale koupit pujdou jen prez S@H

TomG

Nemyslim si, ze by TLC melo takovy problem s materialem, pri jejich objemu vyroby si nakoupit pul tuny granulovaneho plastu na lisovani v libovolne barve nad plan se jim v tech transakcich uplne ztrati. Me by spis zajimaly nejake konkretni duvody, proc ty barvy zmenili nez nejake marketingove zvasty.
Only the best can survive.

Cavelon

Citace od: TomG kdy 09.01.2006, 11:33:29
Me by spis zajimaly nejake konkretni duvody, proc ty barvy zmenili nez nejake marketingove zvasty.

Dôvod je jednoduchý: dobre nasrať AFOLov, ktorí im furt kecajú do kšeftu.

Raistlin M

Citace od: TomG kdy 09.01.2006, 11:33:29
Nemyslim si, ze by TLC melo takovy problem s materialem, pri jejich objemu vyroby si nakoupit pul tuny granulovaneho plastu na lisovani v libovolne barve nad plan se jim v tech transakcich uplne ztrati. Me by spis zajimaly nejake konkretni duvody, proc ty barvy zmenili nez nejake marketingove zvasty.
Obávám se, že koleje se nevyrábí na ústředí v kancelářích managerů, ale ve fabrikách. Stačí opravdu malá chybička v zásobení jediného závodu a jsou pak jen dvě možnosti. Dle mého mohli zvolit tuto.

TomG

Citace od: Raistlin M kdy 09.01.2006, 11:54:53
Citace od: TomG kdy 09.01.2006, 11:33:29
Nemyslim si, ze by TLC melo takovy problem s materialem, pri jejich objemu vyroby si nakoupit pul tuny granulovaneho plastu na lisovani v libovolne barve nad plan se jim v tech transakcich uplne ztrati. Me by spis zajimaly nejake konkretni duvody, proc ty barvy zmenili nez nejake marketingove zvasty.
Obávám se, že koleje se nevyrábí na ústředí v kancelářích managerů, ale ve fabrikách. Stačí opravdu malá chybička v zásobení jediného závodu a jsou pak jen dvě možnosti. Dle mého mohli zvolit tuto.

Spis proste ve vsech objednavkach materialu vyskrtali puvodni sede a dostali za ukol vse naflakat z nove sede, kterou maji urcite nakoupenou dopredu. Pze cim driv tim zaplni trh, tim driv vytlaci puvodni sede koleje a celkove dilky z tech barev. Je prece netrapi, ze lidi co to maji nakoupene tak aby se to dalo pouzit dohromady a netahalo to za oci, by to meli vyhodit a koupit nove. Je to prece netrapi, zaplaceno uz dostali a takhle dostanou zaplaceno 2x. Z pohledu zakaznik/firma je to svinstvo a z pohledu firma/zakaznik elegantni marketingovy tah. BLeeeee.
Only the best can survive.

Jarmila

Tak mi taky dorazil balíček se setem 4511 z doprodejů za 50% ceny a světe div se - mám ho ve staré šedé. Žádné nové bléééééébarvy.
A komu za to vděčím až do skonání světa?
No našemu adminovi, co "není žádné cajzl."
Nejen že nás všechny varoval před update verzí, ale zakoupil pro mne, zabalil pro mne a kvůli mně došel na Českou poštu.
Prostě - Mí Brňáci mi rozumějí".

Původně jsem mu slibovala za odměnu oslavnou ódu na admina, ale přece jen nejsem PC. Chybí mi básnické střevo. Tak mu tímto veřejně ještě jednou děkuji.
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Raistlin M

Citace od: Jarmila kdy 14.01.2006, 10:15:14
Tak mi taky dorazil balíček se setem 4511 z doprodejů za 50% ceny a světe div se - mám ho ve staré šedé. Žádné nové bléééééébarvy.
A komu za to vděčím až do skonání světa?
No našemu adminovi, co "není žádné cajzl."
Nejen že nás všechny varoval před update verzí, ale zakoupil pro mne, zabalil pro mne a kvůli mně došel na Českou poštu.
Prostě - Mí Brňáci mi rozumějí".

Původně jsem mu slibovala za odměnu oslavnou ódu na admina, ale přece jen nejsem PC. Chybí mi básnické střevo. Tak mu tímto veřejně ještě jednou děkuji.

Šťastná jsi žena. Já o takovém štěstí hovořit nemohu. Také to mám od rdk, ale v nových barvách.

PS: I tak musím rdk poděkovat, bo on v za to samozřejmě nemůže. Dík!!!

rdk

8)

Hmm, takže měli pomíchané staré a nové várky... >:(

Maci

Motorizovaný Bradavický expres 10132  je také v nové šedé!  Mám oba i i starý bez motoru a ten je v původní. Naštěstí tam na mašinkách a vagónech moc šedivé není - spíš červená a černá. Koleje u toho starého nebyly, ale mám starý 4511 takž jsem nucená kombinovat a  kolejiště vypadá fakt divně.

Cavelon

#28
Tak som si zase urobil "radosť". ::)
Kúpil som si Train Engine Shed a namiesto light-gray a dark-gray kociek sú tam, akože ináč, bley! Je mi z toho na bley. :(

rdk