Společný projekt pro Lipno 2016 - vesnice

Založil Igorus, 29.06.2015, 11:44:56

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jako název vesnice se mi líbí více

Kostkov
6 (54.5%)
Kostkovice
5 (45.5%)

Celkem hlasů: 11

Kubulus

Pokud je ještě místo, tak bych se také rád zapojil.

Puclik

Nápad vytvořit vesnici se mi velice líbí, rád se přidám. Napádá mě co takhle udělat malý Czechtek za humny  ;D

yoshimaka

#32
Citace od: Igorus kdy 02.07.2015, 22:27:36
Citace od: MÍLA kdy 02.07.2015, 13:19:38
Bude ve vesnici hřbitov s kostelíčkem ?

Pokud jej někdo udělá tak rozhodně  ;)

Hlásím se
Lust och fägring stor

Ethan

Už zase nemáme kde se ženou stavět, ale jelikož je to až na příští rok, tak myslím, že do té doby legopokoj opět zprovozníme. Rád se přidám, dost možná ve dvojici s manželkou. Na vesnici jsme se nedávno přestěhovali, tak třeba bude chuť postavit si vlastní dům z Lega nebo tak něco :)

Igorus

Citace od: Kubulus kdy 08.07.2015, 16:11:54
Pokud je ještě místo, tak bych se také rád zapojil.

Místa je rozhodně spousta. Rád přivítám nové účastníky, ale stejně jako v případě rytířského turnaje prosím o prezentaci (ideálně průběžnou) na Kostkách. A jaký máš záměr?


Igorus

Citace od: Puclik kdy 08.07.2015, 22:34:17
Nápad vytvořit vesnici se mi velice líbí, rád se přidám. Napádá mě co takhle udělat malý Czechtek za humny  ;D

Chtěl bych k tomu přistoupit víc "vesnicky", přeci jen je spousta tradičnějších témat  ;)

peter

Na druhé ofiko výstavě jsem měl vlastní projekt zaměřený právě na typickou českou ves, Tak kdyby chtěl někdo nějakou inspiraci ;)

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

kilhor

Citace od: peter kdy 02.07.2015, 12:29:35
Citace od: Aki kdy 02.07.2015, 11:42:55
hodně vysoko družici.  ;) 8)
Samozřejmě Magion ;) ;D

Na Magion bych se hlasil. A jestli to bude vesnice ze soucasnosti, mohla by to byt misto Magionu zcela nova ceska druzice VZLUSAT1, ktera bude startovat na jare 2016. Takze takova aktualitka.

Igorus

Citace od: peter kdy 09.07.2015, 12:45:27
Na druhé ofiko výstavě jsem měl vlastní projekt zaměřený právě na typickou českou ves, Tak kdyby chtěl někdo nějakou inspiraci ;)



Díky! Co mě pobavilo je vývoj poutě :)

Kubulus

Citace od: Igorus kdy 09.07.2015, 12:12:57
Citace od: Kubulus kdy 08.07.2015, 16:11:54
Pokud je ještě místo, tak bych se také rád zapojil.

Místa je rozhodně spousta. Rád přivítám nové účastníky, ale stejně jako v případě rytířského turnaje prosím o prezentaci (ideálně průběžnou) na Kostkách. A jaký máš záměr?


Rád bych se pokusil o nějakou chalupu. Pár nápadů už mám, ale ještě chvíli potrvá, než se kvůli prázdninám dostanu ke kostkám.

yoshimaka

Ještě jedna scéna, která by dle mého neměla zapadnout - rybník (alespoň jeho část) s rybářem a místním hasičským sborem, který trénuje zásah/závody hasičů.. netroufám si (v tuto chvíli) nabrat na svá bedra více, ale pokud by se toho někdo ujal, myslím, že by to mohla být hezké intermezzo
Lust och fägring stor

Jaky

Asi jsem to dřív přehlédl, ale ten Peterův hasičský vůz vesnických dobrovolných hasičů, to je super, naprosto dokonalý!

hobby

Přátelé, to téma je staré 10 let, akorát zůstalo bez povšimnutí - viz
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=2093.0
Pravda, byla postavena jako stafáž do kolejiště, tedy nebyla to účelová stavba, ale později, jak vidno v kolejišti v Roztokách doznala změna je zde i hřbitov, i rybníček apod -viz
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=4420831

Igorus

Hobby - nemyslím si, že by tvoje vesnička zůstala bez povšimnutí ;)

Jsem rád že se zde připomněly dva modely se stejné tématikou, pro inspiraci je to rozhodně dobré.


yanice

Tak já mám odjet na půl roku na služebku do Deutschlandu (jistota odjezdu hraničí se 100 %,  probíhá intenzivní regenerace mých jazykových znalostí) - s předpokládaným návratem na konci února 2016. Potřebuji se tedy poradit - mám se účasti na projektu Vesnice vzdát nebo doufat, že pak za 2 - 3 měsíce budu mít čas něco kloudného postavit? Teoreticky budu moci stavět v Německu, ale pokud budu bydlet v hotelu, tak by to bylo poněkud nepraktické....málo místa, přesuny, nákupy kostek na místě.... ???

milanv

Moje zkušenost: pokud nestřídáš hotely, ale jseš na jednom místě, tak hotel není problém. Do cílové destinace si předem nechám poslat díly (aspoň platím jen lokální poštovné po Německu, to je celkem úspora času i peněz) a příp. něco dokoupím v oficiálním LEGO shopu na místě (Norimberk). Po večerech stejně - co bych dělal sám na pokoji pokud zrovna není společenský program?

Jenže máš pravdu, že takhle dobře se třeba staví do soutěže alternativních modelů: zaběhnu si koupit jeden set a stavím. Jiné stavby většinou jen rozpracuji, nastřádám nápady a finálně to dotvořím až doma, kde mám všechny díly. To bych musel jet autem a vézt zásobu krabic nebo mít opravdu na krku pevný termín a podle toho se pečlivě nachystat.
Pán na Žlutém hradě

papluh

Tak vždy možes skladať virtuálne v LDD a pod, podľa výsledku objednať diely ktorých treba veľa tak aby ťa čakali doma a za 2 mesiace skompletizovať a pohrať sa s detailami...

Igorus

Yanice - v prvním kroku je potřeba si říct, čím budeš do projektu přispívat.

Téměř tři měsíce na realizaci by mohly být dostatečné, díly můžeš mít ke konci února nakoupeny (klidně i přímo v Německu), na hotelu promyšleny postupy a po příjezdu domu to za pár dní až týdnů zrealizuješ.

yanice

Díky za tipy :), do Norimberka to budu mít kousíček a Igorus má pravdu - nejdřív bych měla říct, co budu stavět a pak vymýšlet, jak to zrealizovat. Nějak se mi poslední dobou stává, že když řeším problém, tak už řeším hypotetické situace, zatímco přeskakuju zásadní otázky. Asi to bude chtít dovolenou.

danyboy

A co to zkusit stavět v LDD? Takhle si pak už jen nakoupíš dílky. ;)

yanice

Citace od: danyboy kdy 22.07.2015, 09:31:18
A co to zkusit stavět v LDD? Takhle si pak už jen nakoupíš dílky. ;)

To jsem ještě nikdy nezkoušela, ale myslím, že po večerech k tomu budu mít jedinečnou příležitost.  :)

Splinter

Pokiaľ by sa našiel nejaký ochotný staviteľ, tak by som dodal virtuálny návrh na domček. Je to môj trošku starší, no dosial nerealizovaný návrh, ktorý sa tu na kockách objavil len na plagáte a nástenke pre BŠ2009.


Igorus

Ten domek je pěkný, zapadající do konceptu. Úplně ho vidím pod kopcem, nad ním vinice...

A nechceš se sám zapojit aktivně?  ;) ;D

Igorus

Citace od: yanice kdy 22.07.2015, 08:37:30
Díky za tipy :), do Norimberka to budu mít kousíček a Igorus má pravdu - nejdřív bych měla říct, co budu stavět a pak vymýšlet, jak to zrealizovat. Nějak se mi poslední dobou stává, že když řeším problém, tak už řeším hypotetické situace, zatímco přeskakuju zásadní otázky. Asi to bude chtít dovolenou.

No a co ta tvoje chalupa? Po drobnějším doladění, vytvoření okolí se rozhodně dá použít.

yanice

Citace od: Igorus kdy 23.07.2015, 12:57:28
Citace od: yanice kdy 22.07.2015, 08:37:30
Díky za tipy :), do Norimberka to budu mít kousíček a Igorus má pravdu - nejdřív bych měla říct, co budu stavět a pak vymýšlet, jak to zrealizovat. Nějak se mi poslední dobou stává, že když řeším problém, tak už řeším hypotetické situace, zatímco přeskakuju zásadní otázky. Asi to bude chtít dovolenou.

No a co ta tvoje chalupa? Po drobnějším doladění, vytvoření okolí se rozhodně dá použít.

Nápadů mám ještě pár,ale v podstatě s ní počítám- zahradní party, grilování kuřat, popíjení rodičů, pobíhání dětí okolo. Na konci srpna to po dlouhé době zažiju live, jen už jako ta starší generace.

Skyrider

#55
Mohl bych se taky přidat a ještě mám dotaz jak to bude spojené ?asi postavím chalupu

Kuba

#56
Já chci stavět naší vesnickou Hasičárnu na výročí našeho sboru v roce 2016. Bohužel to výročí bude v době kdy bude i Lipno, jinak bych ji kliďo pro vesnici poskytl.

Ale téma vesnice mě zaujala na tolik, že nějaký domeček bych rád postavil. Tak jestli se mohu přidat budu rád. Zatím přemýšlím, co by to mohlo být. Napadlo mě, že žádné vesnici by neměly chybět potraviny. Tedy takové ty klasické hranaté, co se stavěly v 70letech ve vesnicích pro Jednotu v akcích Z. Tyto potraviny fungují v mnoha vesnicích dodnes, jen jsou již většinou v rukách soukromníků, či drobných potravních obchodních řetězců.

Např. něco podobného viz fotky, stavba to je na první pohled jednodušší, ale zkusil bych si s tím trochu pohrát. (přidat nějakou dlažbu, zábradlí, různe serepetičky, ze zadu rampu, a podobně..)

Atom

Já postavím rybník a vedle  stánek s občerstvením a lavičkami. ;)

Hana129

Tak vesnice je taky i mé oblíbené téma, poslední akce a i když nepropracovaná vesnice se nám "povedla"  s dětmi  postavit  ta naše středisková  ;D
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=44431.msg203321#msg203321
inspirace určitě spousta ..


Do společného projektu se asi nezapojím, kostky právě plánuji opět využít nějak s dětmi.

Igorus

Elerond – spojení je brzy ještě řešit, ale základní možnosti jsou tři – technic piny, plates a nic  ;)

Jukuruku – prima, Jednotu  beru. A klidně bych se nebránil použití loga formou samolepky  >:D

Atome – píšu si tě na rybník

Hanko – ty uvozovky nejsou na místě. Jako společný dětský projekt je to povedené. Já jsem oproti tobě v opačné fázi, od dcery sem tam nějaký dílek vypůjčím  ;D