Svět malých/velkých stavitelů

Založil peki, 08.09.2021, 08:21:37

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Malá akce v Okolí Ostravy.

Podrobnosti u Clermonta.

Je to zaměřené na děti a jejich modely. Kostky.org budou půjčovat herní materiál. Afolové jsou zvaní/vítaní. Je možné domluvit i vystavení nějakého MOC nebo zajímavého továrního setu.


Kuba

Mohu půjčit hrad, případně jiné MOC, kdyby nebyl zájem o hrad.

Ale nevím, jestli tam budu moct strávit víkend. spíše bych dovezl a odvezl...

peki

#2
Citace od: Kuba kdy 17.09.2021, 21:33:52
Mohu půjčit hrad, případně jiné MOC, kdyby nebyl zájem o hrad.

Ale nevím, jestli tam budu moct strávit víkend. spíše bych dovezl a odvezl...

Igorus také něco posílá. Prosím o seznam účastníků. Musím vyplnit formulář do hlášení akcí. Díky  ;)

Na AM síti v kalendáři zde

Clermont

#3
Jak někteří víte, v malé okrajové části Ostravy - Staré Plesné, proběhla o víkendu malá Lego akce.
Akce byla oficiálně pořádaná TJ Sokolem v Plesné a DDM Poruba viz "odkaz"

Před cca dvěma měsíci jsem byl osloven, jestli bych nemohl s výstavou pomoct. (Čas svého života jsem v Plesné prožil a lidi tam znám).
Obrátil jsem se na vedení Kostek a hned se to rozjelo. :)
Po domluvě s vedením Kostek se podařilo získat kostky do hracích koutků (modré/bílé kostky, duplo, creator) a na výzvu na Kostkách od Pekiho se pár jedinců přihlásilo a vystavovalo.

Akce byla od začátku cílena hlavně pro děti, jak na hraní si s legem, tak i vystavování.
Finanční zisk se vůbec neřešil. Vstupné bylo symbolické 10Kč na pokrytí nákladů a cen pro děti které vystavovaly a každý z vystavovatelů dopředu věděl že vše dělá zadarmo.
Tímto ještě jednou děkuji těm pár Kostkařům kteří dorazili - jmenovitě Borun, Ongon a Kuba. Dovezli nádherné věci... ehm minimálně dva z nich  ;D

Info o akci:

Termín:
23.10.2021     12:00-20:00
24.10.2021       8:00-12:00
Místo:
Ostrava - Plesná
Tělocvična DDM
Plocha:
cca 500m2
Vystavovatelů:
Dospělých - 15
Dětí - 30
Návštěvnost za oba dny:
Dětí - 182
Dospělých - 166

Clermont

Další část fotek

EL

Také bych ráda poděkovala všem. Pro nás to byla první zkušenost, ale skvělý zážitek.

peki

Citace od: Clermont kdy 26.10.2021, 22:32:49
Jak někteří víte, v malé okrajové části Ostravy
Díky za info a za účast. Sloučil jsem vlákna.

poMOCník

Citace od: Clermont kdy 26.10.2021, 22:34:38
Další část fotek

A hele, část ZOO, kterou jsem ještě neviděl! Pavilon se žraloky mě hnedka zaujal, to je docela originální design. Už se těším do Olomouce, snad to vyjde a to dáme dohromady.

Clermont

Zraloci a hadi uz byli rok postaveni a potrebovali provetrat :)

Igorus

Doplňuji seznam vystavovatelů, co poskytly modely z depozitáře:

Igorus
Robkteryten
Edward193


Clermont

Rok se s rokem sešel a jako i minulý rok, na poslední chvíli se v Plesné rozhodlo, že opět uděláme herní den dětí s Legem a k tomu malou výstavu Lega.

Prostory zůstávají stejné jako minulý rok viz fotky výše, skvělá organizátorka zůstala taktéž a vystavovatelé z minulého roku se opět ozvali že chtějí vystavovat.
Pokud by se někdo našel, kdo se chce přidat třeba i s malým MOCem, budeme rádi.

Napadlo mě, jestli někdo bude v Olomouci na výstavě, která je týden před Plesenskou a bude mít nějaký model který by mohl poslat do Ostravy, rád si ho v Olomouci půjčím a třeba na jarní Ostravské výstavě od Moniky ho můžu vrátit. Bude u mě přes zimu uschovaný. :)

Jen připomínám, tahle výstava je nezisková, není extra propagovaná a vstupné je jen na pokrytí uklízečky, malého občerstvení a cen pro děti. Všichni to děláme zadarmo. Informace o minulém ročníku je výše ve vlákně.

Tímto i děkuji Kostkám za pomoc při organizaci a samozřejmě je uvádíme i na plakátu jako spolupořadatele.

Jakékoliv dotazy směřujte na mě

Děkuji


Clermont

Plakát výstavy

Clermont

Někteří z Vás jste odpočívali po náročném víkendu z Olomouce, pár Vás jelo oslavovat na Lipno a pár z nás jsme opět jeli vystavit něco málo modelů do malé vesničky u Ostravy  :D
Primárně šlo zase o hraní si dětí s Legem, výstava jejich modelů a soutěž o nejlepší model ve dvou kategoriích (mladší a starší děti).

Akce proběhla stejně jako minulý rok v komorní atmosféře kterou si děti maximálně užily.

Děkuji za podporu Kostek bez které by se akce nejspíš ani nedělala, děkuji Kubovi, Samymu a Ondrovi za modely, Igorusovi za poskytnutí Modulárního města a Alici - organizátorce za pěkně strávený víkend  :)

Info o akci:

Termín:
22.10.2021     10:00-18:00
23.10.2021       9:00-14:00
Vstupné: 20Kč
Místo:
Ostrava - Plesná
Tělocvična DDM
Plocha:
cca 500m2
Vystavovatelů:
Dospělých - 6
Dětí - 24
Návštěvnost za oba dny:
Celkem 650

Clermont

Přikládám ještě ODKAZ na článek z Moravskoslezského deníku.

Icewalker

Super malá výstavka :D
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Clermont

#15
Zapomněl jsem informovat o proběhlé výstavě tak něco málo informací...

Třetí ročník malé Ostravské výstavy byl opět organizován Sokolem Plesná, opět dělaný jako nevydělečná akce s minimálním vstupným na pokrytí občerstvení, nájmu, úklidu, cen malým vystavovatelům apod.

Děkuji všem dospělým kteří se zůčastnili, jmenovitě Kuba, Pavel, Honza, Ondra, Marek bez kterých by se asi ani výstava nekonala. Taky Pavle za prodej bižu a pár nepřítomným, kteří mi zapůjčili model z projektu ZOO.

Termín:
14.-15.10.2023
Vstupné: 30Kč
Místo:
Ostrava - Plesná
Tělocvična DDM
Plocha:
cca 500m2
Vystavovatelů:
Dospělých - 6
Dětí - 27
Návštěvnost za oba dny:
Přibližně 600-700 (špatně se počítá kvůli rodinnému vstupnému)

IMG-20231221-WA0000.jpg

Clermont

Foto

milanv

Skvělé, že držíte tradici, vypadá to moc pěkně. Připomínám, že pokud budeš chtít potištěné kostičky za akci, tak napiš. Buď seznam jmen nebo jen počet s tím, že si to rozdistribuuješ sám. Včetně stavitelů vystavených společných projektů (i kdyby nebyli osobně).
Pán na Žlutém hradě

Clermont

Vsak si mi je delal za rok 2022 i 2023, predaval mi je v tom zmatku v Praze na trideni a vystavovatele uz je maji ve sve sbirce  8)
PS: a kdo jeste ne tak se ozvete  ::)

milanv

Super. Já si nebyl jistý, že je to stejná akce :)
Pán na Žlutém hradě