Obecné > Soutěž

4. ročník akce Albert - prezentace modelů - uzávěrka 5.8.2021

(1/16) > >>

peki:
Toto jsou základní informace a pravidla pro

4. ročník soutěže ve stavbě kombinovaných alternativních modelů pro Albert

O co jde?
Každý účastník soutěže dostane 6 malých sáčků se stavebnicí LEGO, tzv. "polybagů", a navíc několik "vyvolených" dostane i větší sety LEGO Classic 11016 a LEGO Duplo 10909. Vaším úkolem je postavit model, k jehož stavbě využijete dílky ze 2 nebo 3 stavebnic. Cílem je tedy kombinovat dílky různých stavebnic a vytvářet z nich něco jiného. Co se týká velkých setů 10909 a 11016, tak ty není nutné kombinovat s dalším setem, nicméně očekávám, že z nich postavíte model odpovídající velikosti.

O co hrajeme?
Každý, jehož model bude vybrán do finálního výběru, získá stavebnici LEGO v hodnotě cca 2500,- Kč (o kterou půjde, bude upřesněno později). Pokud bude do finálního výběru vybráno více vašich modelů, potom získáváte pouze jednu stavebnici. Zaslané sety vám už zůstávají bez ohledu na to, zda váš model vyhraje nebo ne.

Z čeho budeme stavět?
Zde je seznam stavebnic, které můžete použít ke stavbě soutěžních modelů - letos nemáme žádné licencované, takže lze kombinovat všechno se vším.

* 10909 - Heart Box
* 11016 - Creative Building Bricks
* 30332 - My First Rocket
* 30414 - Emma's Magical Box
* 30567 - Police Water Scooter
* 30570 - Wildlife Rescue Hovercraft
* 30578 - German Shepherd
* 30591 - Titanium Mini Mech
Do kdy na to mám čas?
Uzávěrka soutěže je stanovena na čtvrtek 5. srpna 2021, takže na nic nečekejte a stavte! ;)

Kam mám vkládat fotky svého modelu?
Pro prezentaci svých modelů používejte PŘÍMO TOTO VLÁKNO - slouží POUZE k prezentaci modelů, diskuze probíhá ZDE - je to kvůli přehlednosti.

Jak má vypadat prezentace modelu v tomto vlákně?
Prezentace by měla obsahovat následující:

* Název modelu
* Soupis setů, ze kterých je postavený
* Minimálně dvě fotky / rendery modelu z různých stran
* Volitelně můžete doplnit popis funkcí modelu (pokud nějaké má) a přidat soubor z LDD nebo Studia s postaveným modelem (opět nepovinné)
A na závěr ještě pár technických detailů k modelům a cíli celé soutěže:

* Cílem je postavit modely, které si potom budou doma stavět děti a hrát si s nimi. Z toho plynou dvě zásadní věci - modely musí být dostatečně pevné a postavitelné dětmi, tj. žádné "ilegální" stavební techniky (viz níže).
* Návody budu vytvářet já, nicméně od soutěžících budu potřebovat soubor z LDD nebo Studia s postaveným modelem (eliminuje se tím použití ilegálních stavebních technik), případně sérii fotek, podle kterých zvládnu model postavit.
* Ohledně kombinace setů jsou minimum 2, maximum 3. Pokud postavíte něco opravdu úžasného z více setů, tak vás nediskvalifikuju, ale pravděpodobnost, že si takovýto model někdo postaví doma (koupí si k tomu všechny potřebné stavebnice), je velmi malá.
* Je zakázané kombinovat vícekrát stejný set.
* Z každého setu, který využíváte na stavbu modelu, využijte "rozumné množství" dílů - ideál je polovina a více. Rozhodně to nedělejte tak, že si ze setu vezmete 2 kostky a zbytek nepoužijete.
* Od soutěžících očekávám, že postaví více než jen jeden soutěžní model (rozuměj 3 a více).
O vítězích soutěže budou rozhodovat zástupci z Lega a stejně tak ze soutěžních modelů vyberou ty, které půjdou "mezi lidi". S ohledem na výše uvedené technické detaily si vyhrazuju právo upravit nebo vyřadit modely, které nebudou dostatečně pevné a budou obsahovat ilegální stavební techniky.

Co mám na mysli ilegálními stavebními technikami? Je to především rozebírání torz a nohou minifigů, páček apod. a používání jen jejich částí (např. ručičky), vkládání plate kolmo mezi study, spojování kostek vkládáním 2 a více studů do děr v Technic kostkách a vkládání plate do clipů.

Nakonec bych ještě chtěl dodat, že automaticky budou diskvalifikovány modely odporující politice Lega: především zbraně (např. pistole), válečná technika (např. tanky, ozbrojená vozidla, ozbrojená letadla apod.), věci s náboženským, politickým nebo sexuálním podtextem apod. (např. kostel). Proto, prosím, nic takového nestavte.


Pokud vám není něco jasné, nebo se chcete na něco zeptat, tak neváhejte a ptejte se v diskuzním vlákně.

grohl:
30414+30570 Letecká zvířecí záchranná služba
Emma se svým věrným králíčkem pilotuje letadlo se zatahovacím podvozkem a snaží se vystopovat zvířátka v nouzi. Zbytek scény dotváří letištní navigátor, strom s opičkou a koš na jídlo pro zvířata.
 

grohl:
30578 + 30591 Pegas
Plně pohyblivý pegas včetně pohyblivých křídel a volitelného podstavce pro akčnější pózy. Tvarově ani barevně sice dokonalý není, ale na to, z čeho byl utvořen, jsem s ním spokojen.

HD:
Brouk polétavý

30591
30578

Jestli je podobný jakémukoli skutečnému brouku, nevím, nezjišťoval jsem. Ale umí roztáhnout křídla a s trochou pomoci odletět škodit někam jinam.

HD:
Brick Kong brání jablko

30591
30570

Když nedáte opici jídlo, ale naučíte ji ovládat počítač, musíte počítat s následky. Pak jsou i ochranáři a strážci zvířecích práv a povinností krátcí.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi