společný projekt elfí vesnička

Založil peki, 05.02.2021, 09:52:11

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Matthes_CS

Citace od: peki kdy 20.10.2021, 13:57:38
Citace od: Matthes_CS kdy 20.10.2021, 10:12:51
Citace od: peki kdy 20.10.2021, 06:38:51
Matthes_CZ 1 ???
32x32, fotku kmenu jsem dával.
A co to bude ?
Pořád by se mi hodilo to uhlí.

Hasičská stanice s pozorovatelnou požárů, už má mpřipravené elfí hasiče. Uhlí co jsem měl představu, tak by bylo skoro stejné jako od Clermonta, jen se stromem místo domu.

Hardegon

Citace od: peki kdy 20.10.2021, 15:58:18
Ta zástěna bude stejně jako loni ke "stropu" (ve skutečnosti to budou cca 4 řetízky ) uchycená. Ideální by bylo vymyslet něco co nebude vidět/rušit třeba nějaká konstrukce obdélníkového tvaru a chytne se za ty řetízky (znázorněno zeleně na obr).

Z nějakého důvodu jsem si myslel, že to bude pohledové i zezadu. No aspoň nemusim dodělávat interiéry :)

Daniel

Dělo asi nějaké vyštrachám doma.

Co uchycení mezi sklo výlohy a něco z druhé strany - na takové ty průhledné přísavky?

peki

Citace od: Matthes_CS kdy 20.10.2021, 19:36:53
Citace od: peki kdy 20.10.2021, 13:57:38
Citace od: Matthes_CS kdy 20.10.2021, 10:12:51
Citace od: peki kdy 20.10.2021, 06:38:51
Matthes_CZ 1 ???
32x32, fotku kmenu jsem dával.
A co to bude ?
Pořád by se mi hodilo to uhlí.
Uhlí co jsem měl představu, tak by bylo skoro stejné jako od Clermonta, jen se stromem místo domu.
A přesně to by se tam hodilo. Ach jo.

Matthes_CS

Citace od: peki kdy 21.10.2021, 08:04:39
Citace od: Matthes_CS kdy 20.10.2021, 19:36:53
Citace od: peki kdy 20.10.2021, 13:57:38
Citace od: Matthes_CS kdy 20.10.2021, 10:12:51
Citace od: peki kdy 20.10.2021, 06:38:51
Matthes_CZ 1 ???
32x32, fotku kmenu jsem dával.
A co to bude ?
Pořád by se mi hodilo to uhlí.
Uhlí co jsem měl představu, tak by bylo skoro stejné jako od Clermonta, jen se stromem místo domu.
A přesně to by se tam hodilo. Ach jo.

Jestli se to tam hodí, tak postavím, zatím mám stálo jen kmen, figurky vyměním, nebo pak zkusím ještě postavit modul 16x16 se stromečkem a v něm uvízlého soba, jak hasiči vyprošťují.

milanv

Citace od: Matthes_CS kdy 21.10.2021, 10:26:41
Jestli se to tam hodí, tak postavím, zatím mám stálo jen kmen, figurky vyměním, nebo pak zkusím ještě postavit modul 16x16 se stromečkem a v něm uvízlého soba, jak hasiči vyprošťují.
ale chtělo by to spíš losa.
Pán na Žlutém hradě

peki

#336
Citace od: Matthes_CS kdy 21.10.2021, 10:26:41

Jestli se to tam hodí, tak postavím, zatím mám stálo jen kmen, figurky vyměním, nebo pak zkusím ještě postavit modul 16x16 se stromečkem a v něm uvízlého soba, jak hasiči vyprošťují.

Ano hodí, zlobivých dětí přibývá musela se otevřít i druhá šachta. Na "mapě" jsi ten oranžovo hnědý s černým čtverečkem. Mezi stromy za černým Clermotovo ulím.

peki

#337
Našel by se někdo kdo by "nakreslil" mapu?

Něco ve stylu nebo jiném ale aby to nebyl jen čtvereček





Kdo umí udělat  QR kód odkazující na toto vlákno?
Předám ho a na úvod dám mapu

Potom jednotlivé popisy vašich modulů. Naprosto parádní popis včetně fotodokumentace je zde od HD. Každopádně fotky modulů potřebujeme určitě. Chápu že popisy můžete udělat dodatečně, ale řada modulů se postupně (aspoň doufám) připravuje k expedici.

Stimpi

Na ilustrace tu mame profika, pozadal bych jeho. QR kod klidne pripravim ;)

peki

Citace od: Stimpi kdy 21.10.2021, 11:24:44
Na ilustrace tu mame profika, pozadal bych jeho. QR kod klidne pripravim ;)
OK domluv to sním. Pokud to tedy nebyla další rada co mám udělat. :)

milanv

#340
.
Pán na Žlutém hradě

Stimpi

Citace od: peki kdy 21.10.2021, 11:33:37
Citace od: Stimpi kdy 21.10.2021, 11:24:44
Na ilustrace tu mame profika, pozadal bych jeho. QR kod klidne pripravim ;)
OK domluv to sním. Pokud to tedy nebyla další rada co mám udělat. :)

Ok.

Ještě tu je jedna inspiračka na QR kod. https://www.qrcode-monkey.com/

peki

SUpr díky za QR, teď kdo by se tedy ujal toho nakreslení mapy. Základ věřím že máme:
hlavní (myšleno velké) moduly jsou/budou přibližně usazeny. MOhu tam črtnout koleje.

Pravá část je v podstatě jasná dá se udělat už i podrobnější plánek.

Bílé čtverce zejména v levé části budou osazeny moduly 32x32 což budou převážně budovy . Jejich seznam začnu postupně tvořit, ale finální umístění bude opravdu až při instalaci. Důvodem je aby to vypadalo co nejlépe. Podle obr. neodhadnu velikost jednotlivých modulů a jak bude nutné je odsadit od sebe.


Stimpi

Ohledne mapy jsem napsal zpravu. Tak uvidim ;)

Stimpi

Požádal jsem Icewalkera jestli by byl tak hodný a neujmul se té mapy. 
Ve zkratce rád se toho ujme a mohl by se tomu pověnovat někdy během příštího týdne. Jsou samo potřeba podklady ... něco už se rýsuje v jiném vlákně.
Co se týče DL tak předpokládám, že mapu bychom chtěli zveřejnit společně s instalací vesničky, tj cca 2.11.?
Nebo bychom nafotili finále a podle toho se udělala mapa a zveřejnila s drobným spožděním?

milanv

Můj návrh je takovýto - pomůžu jak těma fotkama, tak nabízím sepsat úvodní text:

Už předem připravilo to vlákno jako takové, tj. první příspěvek s nadpisem projektu a krátkým popisem projektu jako celku (jsme sdružení dospělých fanoušků legokostiček, stavíme modely na vlastní výstavy, nejen individuálně, ale i jako společné projekty, toto je takový společný projekt, další vánoční naleznete v jakých dalších OC). Pod tím by byly příspěvky od každého z nás jako u modelů pro Albert apod.: název modulu, fotka(-y).

Po instalaci já nafotím ze stativu celkový projekt, doplníme mapu (předáme podklady Icewalkerovi) a výsledky přidáme do prvního příspěvku. Tak bude QR kód od začátku ukazovat na funkční a připravené vlákno a zároveň tam budeme mít i tu mapu a fotky hotových modelů hned jak to bude možné. Kdo si pak bude chtít u svého příspěvku s modulem přidat či vyměnit fotky za ty z výlohy, bude moct taky. Např. my pro naši sluj toho využijeme na 100%, jinak máme shora samé díry pro moduly dalších stavitelů...
Pán na Žlutém hradě

Stimpi

Mě to dává smysl.
Pokud by mi někdo talentovanější nafotil modul tak bych byl moc rád. Moje fotky stojej za prd.

peki

Milanv OK
Stimpi Icewalker díky

Co se podkladů týká, ta pravá strana je fakticky hotová. Je tedy jasné co kde bude. Dále je kromě Igorusova letiště jasné jak to bude  vypadat. Čili se s tím dá opravdu začít a není třeba čekat na fotky z instalace.

Dokonce si troufám tvrdit že na tomto návrhu
 

se bude maximálně posouvat zábavný park (ale bude ve předu). Ostatní moduly:
- Grinč nebude se šoupat
- přistávací záložní dráha (pro Grinčem sestřelené Santy :) ) je taky jasná
- stromy (domky na stromech) budou v zadní části



milanv

Citace od: peki kdy 22.10.2021, 11:12:50
Milanv OK
Přidal jsem tedy jako první "vzorový" příspěvek (s provizorní fotkou, vyměním) a zároveň smazal svůj dřívější diskuzní z toho vlákna, aby tam zůstal jen a pouze seznam těch popisů modulů. Neváhejte a přidejte se :)
Pán na Žlutém hradě

poMOCník

Citace od: peki kdy 22.10.2021, 11:12:50

Co se podkladů týká, ta pravá strana je fakticky hotová. Je tedy jasné co kde bude. ...

Už jsem to psal, ale z hlediska mapky a prezentace je to důležité: zadní část svahu nedělám já ale Chairudo. Jde o 3x baseplate v zadní řadě navazující na pekiho vesnici na stromech. Tak prosím do mapky zanést.

Taky tam bude potřeba zobrazit pozemky na skále, jelikož ty jsou obsazené jinými stavitely.

Ongon

Já nakonec udělal ty ovečky místo toho letiště, uplně se nepovedlo

peki

Citace od: Ongon kdy 22.10.2021, 11:39:34
Já nakonec udělal ty ovečky místo toho letiště, uplně se nepovedlo

Pokud ho máš tak se to hodí tak jak to je (letiště).

peki

Citace od: poMOCník kdy 22.10.2021, 11:29:52
Chairudo. Jde o 3x baseplate v zadní řadě navazující na pekiho vesnici na stromech. Tak prosím do mapky zanést.


V mapě je to zatím označeno celé jako skála.

Ongon

už je právě zrušené, zase jsem nechtěl ať se tam vyjímá negativně

peki

#354
Citace od: Ongon kdy 22.10.2021, 12:16:22
už je právě zrušené, zase jsem nechtěl ať se tam vyjímá negativně

Musím říci že tvoje počínání absolutně nechápu.
Citace od: Igorus kdy 11.10.2021, 15:08:59
Abych hodil vidle do diskuzí ohledně letiště. Na základě dohody Peki - MilanV - Hardegon - Stimpi bude Ongonův model dán do spodní části, kde bude možné připojit i depo/truhlárnu pro saně.

Čímž se otevířá možnost pro nerozhodnuté stavitele, že by mohli postavit i sobí depo.

Horní letiště budu realizovat já.
Nicméně tu záložní přistávací dráhu tam mít budeme (pro tvůrce mapy).

peki

Prosím o info jak jste na tom? Je tu poslední stavební víkend. Příští týden by se mněla řešit distribuce, Dejte mi vědět jak Olomouc Ostrava.

Pokud někdo nedorazí jak má zajištěnou distribuci?

Citace od: honzicek22 kdy 04.10.2021, 13:58:15
Stavím ftipný (doufám) modul se sobem a saněmi. Předpokládám 32x16. Pokud se nevejdu rozšířím na 32x32.

Citace od: danyboy kdy 06.10.2021, 09:22:12
32 x 32. Zkusím elfí snowpark

Citace od: Sihaja kdy 05.10.2021, 16:17:08
32x32 zkusim wellness pro skritky

Citace od: Igorus kdy 06.10.2021, 19:13:00
Co se týká mého příspěvku tak prosím o parcelu 32x32. Tématem bude technologické zázemí pro sobí spřežení. Kovárna, opravna saní...

letiště horní plocha

Citace od: linhi kdy 07.10.2021, 14:20:47
Stavím modul 32x32,domek ve starém vraku lodi.

Citace od: Matthes_CS kdy 07.10.2021, 20:45:35
Strom roste. Uhlí těžební věž

Citace od: hawran kdy 08.10.2021, 10:50:29
Ahoj, omlouvam se, mam fofr v praci... Nereaguju zcela pružně...
Pocitam s tim ze bych udelal modul 16 x 32 pokusim se udelat neco jako zemljanku vykykujici ze zeme.

Citace od: skywalker007 kdy 08.10.2021, 12:38:02
Omlouvám se, postavím modul 16x32 asi nějaký domeček.

Sklála

Citace od: poMOCník kdy 22.10.2021, 11:29:52
Už jsem to psal, ale z hlediska mapky a prezentace je to důležité: zadní část svahu nedělám já ale Chairudo. Jde o 3x baseplate v zadní řadě navazující na pekiho vesnici na stromech. Tak prosím do mapky zanést.

Citace od: poMOCník kdy 22.10.2021, 11:29:52
pozemky na skále




Stimpi

Pozemek nahoře na skále, kontrolní věž, beru jako hotovou, max nějaké doledění s poMOCníkem při instalaci (minifigové a návaznost)
Přes víkend a v týdnu plánuji drobnosti - saně, dopravní prostředky a podobně, pro operativní použití.

Clermont

Jen pro sichra... muj model je 48x32. V tabulce a mapce figuruje jako 32x32.

peki

Citace od: Clermont kdy 22.10.2021, 16:08:07
Jen pro sichra... muj model je 48x32. V tabulce a mapce figuruje jako 32x32.
ok, opravím

poMOCník

#359
Ukázka "prázdných" modulů pouze se zmrzlou vegetací.

Revitalizoval jsem stromy, které zbyly z projektu perníčků a ještě to doplním jinými druhy. Několik jich přijde ještě na skálu a další budou volný kamkoli do vesnice. Udělám 4 moduly 16x16 s různým porostem, ale v rámci instalace se to dá sundat a taky použít zvlášť.