3. ročník soutěže - prezentace modelů - uzávěrka už 31.8.2020!

Založil Tomik, 12.07.2020, 16:54:26

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomik

Toto jsou základní informace a pravidla pro

3. ročník soutěže ve stavbě kombinovaných alternativních modelů

O co jde?
Každý účastník soutěže dostane 10 malých sáčků se stavebnicí LEGO, tzv. "polybagů", a navíc set LEGO Classic 11009 a někteří i LEGO Duplo 10909. Vaším úkolem je postavit model, k jehož stavbě využijete dílky z min. 2 stavebnic (sáčků nebo setů). Cílem je tedy kombinovat dílky různých stavebnic a vytvářet z nich něco jiného.

Z čeho budeme stavět?
Zde je seznam stavebnic, které můžete použít ke stavbě soutěžních modelů - jsou rozdělené do dvou kategorií podle způsobu možných kombinací. Sety z kategorie 1 lze mezi sebou kombinovat bez omezení. Sety z kategorie 2 nelze kombinovat mezi sebou navzájem, ale lze je kombinovat s kterýmikoliv sety z kategorie 1, tj. můžete např. zkombinovat sety 30342 + 30329 + 30368, ale nesmíte zkombinovat 30342 + 30385.

Kategorie 1 - bez licence:
Kategorie 2 - licencované:

Do kdy na to mám čas?
Uzávěrka soutěže je konec srpna, tj. 31.8.2020, takže na nic nečekejte a stavte! ;)

Kam mám vkládat fotky svého modelu?
Pro prezentaci svých modelů používejte PŘÍMO TOTO VLÁKNO - slouží POUZE k prezentaci modelů, diskuze probíhá ZDE - je to kvůli přehlednosti.

Jak má vypadat prezentace modelu v tomto vlákně?
Prezentace by měla obsahovat následující:

  • Název modelu
  • Soupis setů, ze kterých je postavený
  • Minimálně dvě fotky / rendery modelu z různých stran
  • Volitelně můžete doplnit popis funkcí modelu (pokud nějaké má) a přidat soubor z LDD nebo Studia s postaveným modelem (opět nepovinné)

A na závěr ještě pár technických detailů k modelům a cíli celé soutěže:

  • Cílem je postavit modely, které si potom budou doma stavět děti a hrát si s nimi. Z toho plynou dvě zásadní věci - modely musí být dostatečně pevné a postavitelné dětmi, tj. žádné "ilegální" stavební techniky (viz níže).
  • Návody budu vytvářet já, nicméně od soutěžících budu potřebovat soubor z LDD nebo Studia s postaveným modelem (eliminuje se tím použití ilegálních stavebních technik), případně sérii fotek, podle kterých zvládnu model postavit.
  • Ohledně kombinace setů jsou minimum 2, maximum bych viděl 5, ideál 2 až 3. Pokud postavíte něco opravdu úžasného ze všech setů dohromady, tak vás nediskvalifikuju, ale pravděpodobnost, že si takovýto model někdo postaví doma (koupí si všechny stavebnice), je velmi malá.
  • Je zakázané kombinovat vícekrát stejný set.
  • Z každého setu, který využíváte na stavbu modelu, využijte "rozumné možství" dílů - ideál je polovina a více. Rozhodně to nedělejte tak, že si ze setu vezmete 2 kostky a zbytek nepoužijete.
  • Od soutěžících očekávám, že postaví více než jen jeden soutěžní model (rozuměj 3 a více).

O vítězích soutěže budou rozhodovat zástupci z Lega a stejně tak ze soutěžních modelů vyberou ty, které půjdou "mezi lidi". S ohledem na výše uvedené technické detaily si vyhrazuju právo upravit nebo vyřadit modely, které nebudou dostatečně pevné a budou obsahovat ilegální stavební techniky.

Co mám na mysli ilegálními stavebními technikami? Je to především rozebírání torz a nohou minifigů, páček apod. a používání jen jejich částí (např. ručičky), vkládání plate kolmo mezi study, spojování kostek vkládáním 2 a více studů do děr v Technic kostkách a vkládání plate do clipů.

Nakonec bych ještě chtěl dodat, že automaticky budou diskvalifikovány modely odporující politice Lega: především zbraně (např. pistole), válečná technika (např. tanky, ozbrojená vozidla, ozbrojená letadla apod.), věci s náboženským, politickým nebo sexuálním podtextem apod. (např. kostel). Proto, prosím, nic takového nestavte.


Pokud vám není něco jasné, nebo se chcete na něco zeptat, tak neváhejte a ptejte se v diskuzním vlákně.

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

HD

Vykopnu pokusem o zpracování nejnáročnějšího setu - 30329>:D

Sada zvířátek dle chuti a legendární Luftburg ze zastávky metra Budějovická navrch.
(berte prosím s nadhledem :) )
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

milanv

Pán na Žlutém hradě

Hroch

Letos to tedy bude celkem náročné. Jako první bych měl model "Adéla ještě nevečeřela" složený ze setů 30411 a 30463.

Tomik

Tady je můj první výtvor - americký tahač

Použité sety:
30342
30368
30536

Mým cílem bylo postavit pořádný tahač s čumákem, a proto, že mi zbylo  dost dílů, jsem přidal ještě jakýs-takýs návěs s nákladem v podobě obřího motoru. Mezi návěsem a tahačem je sice kloub, ale otáčet jím jde jen ztuha.





www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

tomas.

Párky u ducha
(stánek hraje veselými barvami, aby se zákazníci nebáli  ;) )

ze setů 30463, 30556 a 11009

tomas.

Zámeček na jezeře

ze setů 30554 a 11009

tomas.

Auto velitele hasičů

ze setů 30368, 30536 a 11009
(z 30368 použito pouze 7 dílků a minifig)

Hroch

Zakletý zámek.
Model je složený ze setů 30554 a 11009.
Z jedné strany vás při příchodu přes dřevěný most přes příkop přivítá socha lva na podstavci. Můžete navštívit zahradu ve francouzském stylu, které dominuje kašna a vyznačuje se dokonalou souměrností. Z druhé strany je zámek v podobě, jak vypadal než přijel rytíř a vysvobodil ho ze zakletí.

Upgrde: Přidal jsem vstupní bránu, vodu do příkopu, jezero s přístavem a lodí.

Foton

Zkombinoval jsem dvě auta 30342 a 30536. A vyšla mi z toho dvě auta  >:D
Shodou nenáhodných okolností by mohla sloužit nejmenovaným superhrdinům, pracujícím v tandemu. Proto je lze také spojit do jednoho vozidla ( double car sidecar). Obě mají zatáčení všech 4 kol, takže natočení kol v zatáčce je řízeno počítačem.

A jako třešnička navrch má černé auto otevírací kabinu. Lze tomu zabránit požitím dvou černých cheese slopes.

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Clermont

Tak jsem to dneska rozbalil a nemohl jsem odolat tématu Disney 30554 a Dots 30556 a hned jsem přemýšlel co z toho bude :)
Snažil jsem se použít co nejvíc dílků z obou sáčků a tohleto vzniklo :)
První kousek na rozehřátí, snad budou další lepší :)


Tomik

Dalším mým modelem je Robotický rytíř. Má pohyblivé ruce a nohy. Do rukou si navíc může vzít meč a štít.

Použité sety:
30342
30463
30536





www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Foton

Musím říct, že letos mi to přijde dost těžké.
Včera jsem z 30411 (Kytka a srdíčková bonboniéra) a 30556 (DOTS rámeček)  spachtil zase kytku a motýle.
Malí motýlci  můžou sedět na květině, velký Legatio Gigantis by ji zlomil.
Ta lavička/stoleček co je na něm květináč už jenom udává volné dílky.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Sihaja

Cukrárna
ze setů 30411 a 30556



Izabella08

Princeznin trůn ... z druhé strany místo pro odpočinek

30554+30556

Izabella08

VESELÉ NANUKY

10909+30329


Izabella08

Hot dog man na křídlech

30536+30463

yoshimaka

Výlet do Afriky

Použity výhradně oba dva DUPLO sety 10909 a 30329.

Ve výsledku se tam objevila želva (dětmi i manželkou bezpečně identifikováno), hroch (někdo tipuje slona) trpící žloutenkou, letadlo s výletníky, rozkvetlý strom a domeček.

V kostkách, které zbyly je možno identifikovat ještě jakous takous loď, ale ta se mi moc nelíbila, tak jsem ji z konečného modelu vyřadil

Lust och fägring stor

yoshimaka

Hasičské vznášelo

Druhý model složený ze setů 30536, 30368 a 30385 představuje ohnivzdorné hasičské vznášelo s otevíracím kokpitem, natáčecími motory a pohyblivými rameny nesoucí hasicí trysku a silný reflektor. Jako doplněk se objevuje jakýs-takýs ohořelý strom s balíkem slámy u paty stromu.

Lust och fägring stor

yoshimaka

Výzkumná laboratoř královského vesmírného programu

takový pokus "uplést z lejna bič"

Tento projekt vznikl ze setů 30554, 30463,30411 a 30556.

Obsahuje zkušební model královské rakety, vlajku aka větrný rukáv suplující anemometr,  laboratoř s centrální obrazovkou se sofistikovanou UI, navigační anténu, různá laboratorní hejblata, laboratorního křečka, a neskutečně šikovného pomocníka, kterého si Popelka vytvořila v jiné (děsivější a dosud nepublikované) laboratoři. Jako doplněk slouží roztomilá květinka v květináči.

Dílků zbylo tentokráte trochu více, ale krom případné houpačky na odreagování se mne už nic nenapadlo  :P

Lust och fägring stor

werny

Trosečník z Černé perly ...popř. z pirátské lodi

použité sety:
30342
30368

werny

Super Mario a jeho zábavné překážky ...překážky jsou postaveny podle skutečné herní úrovně:)

použité sety:

11009
30385

grohl

Modely ze setu 10909. Předně upozorňuju, že z Coral bolí oči a za pastelové barvy bych střílel. Navíc oči jsou každé jiné, takže na kombinace tenhle set nic moc.
Pštros

Sob, sáně a stromeček (když jste chtěli něco vánočního). Tento model využívá kromě žluté potenciál setu skoro naplno.

Foton

30411 (Heartbox) + 30554 (Cinderella)
Cukrárna u Popelky (microscale)  + hřiště ve tvaru hradu proi děti
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Tomik

Z mého prvního pokusu o využití holčičích setů vznikl psychedelický parník

Použité sety:
30368
30411
30556



www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Dalším modelem je parní lokomotiva - k ideálu má sice daleko, ale myslím, že se by jí měl každý poznat...

Použité sety:
30342
30536



www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

HD

Agility cvičiště pro křečky a dýně

30556
30554

Zatímco křeček (nebo co to je) již hravě zvládá několikátou překážku s vidinou odměny, dýni se dnes příliš obratnost cvičit nechce. Snad ji namotivuje to, až jí Cindy prozradí, že pokud se hýbat nebude, udělá večer dýňovou polévku - nádobu již drží v ruce.

Autorkou je Luciusosa, která je letos zatím s alt. modely produktivnější než já.

K dispozici mám i 3D model, který však může obsahovat chyby díky exportu z .io do .ldr. (.io nelze přiložit)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Hroch

Závodní auto Nascar.
Použité sety: 30368, 30536, 11009.
Funkce: jezdí,  má otvírací dveře.

HD

Pomalu a opatrně

30342
30536

Když je postaven i stojan, nezbude žádný dílek. Vyhraje moderní supersport, nebo hrubá síla hot-rodu?
(autorství je připisováno mně osobně :) )
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Pool

Fast fire engine - Rychlé vozidlo hasičské záchranné služby
sety 30368 + 30536